29 Mart 2021, Pazartesi 08:28:50

Rize-Artvin Havalimanı'nda geri sayım başladı

Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olan RizeArtvin Havalimanı projesinde inşaat hız kesmeden devam ediyor.
  • Hayırlı uğurlu olsun diyelim sonu Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na benzemesin
  • Devlet erkânı once Sabiha Gökçen'de yillardir bitmeyen, bitirilmeyen pisti bitirsin, sonra havalimani yapsin abuk subuk yerlere.
  • Rize ne ya. Oraya kim gider kardeşim. Adam gibi şehirlere açın havalimanlarını
  • Bu ülkenin bu milletin kafa yapısını,zihniyetini ne de güzel söylemiş. Eğitim sizin neyinize, sonra da betona,garantili döviz bazlı ihalelerle yandaşa, saraylara,araplara,gösterişe, uçaklara,arabalara para saçan iktidar çay,fındık parasını azalttı diye ağlarsınız. Biz de niye ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari vs her açıdan kötü durumdayız diyoruz nasıl olmayalım ki? Bu kula kul toplum bu kafayla herşeyin en kötüsüne müstahak !
  • Haberleri mide kaldırıyor !
  • Belki rizeye kimse gitmez ama artvin turizm açısından çok iyi olut. Zaten rize vs covid19 yuvası olmuş
  • Tam 4 yıl geçmiş üzerinden,7 ay sonra 29 ekimde iş biter çelik kuşlar süzülür semada....Dört gözle bekliyoruz.
  • aynen öyle. oxford mezunu olacağıma rizede 10 dönüm arazim olsaydı keşke.
  • O kadar yazdun da bi ne zaman açılacak oni yazmadun sen laz misun!
  • Adam hakli valla. Zaman onlarin zamani: Oxford’dan diploman olacağına Rize’den nüfus kâğıdın olsun

Türkiye’nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olan RizeArtvin Havalimanı projesinde inşaat hız kesmeden devam ediyor.

85,5 milyon ton dolgunun üzerine yapılması planlanan Rize'nin Pazar ilçesi Yeşilköy'deki RizeArtvin Havalimanı projesine 600 dönümlük yeni bir alan eklenince bu rakam 100 milyon tona yükseldi. Doğu Karadeniz bölgesi için büyük önem taşıyan RizeArtvin Havalimanı projesinde çalışmaları hız kesmeden devam ederken, projenin yüzde 80'e yakın kısmı tamamlandı. Terminal binaları dolgu sahası üzerinde yükselirken, çay bardağı şeklinde olacak olan kule de şekillenmeye başladı.

İlk uçağın inmesini dört gözle bekleyen Rizeliler RizeArtvin Havalimanı’nın Doğu Karadeniz’in yayla turizmine çok katkı sağlayacağını düşündüğü gibi bölge ekonomisi içinde değerli olduğunu dile getiriyor.

Rize’de yaşayan Osman Yetimoğlu isimli vatandaş RizeArtvin Havalimanı’nın turizm açısından Doğu Karadeniz Bölgesi’ne faydalı olacağını dile getirerek “RizeArtvin Havalimanı Doğu Karadeniz Bölgesi’ne çok şey katar. Turist yoğunluğu olur. Turist sayısını 5 katına çıkartır. Turizme çok katkısı olur ama inşallah Rizemiz bozulmaz. Gelecek turistlerin Rizemizin güzelliğini bozmayacak tarzda turistler olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

"Havalimanı Rize'ye çok şey katacak"

Rize’de esnaflık yapan Haydar Kiraz ise “RizeArtvin Havalimanı Rize’ye çok şey katar. Bütün her şey daha da gelişir. Ekonomik açıdan Rize gelişir. Rize ile Artvin’i birbirine bağlar. Bizim için çok gerekliydi. Doktorların hastaneye gelmemesinin sebeplerinden biri de havalimanı olmayışıydı” şeklinde konuştu.

Turizm açısından Rize’nin daha çok gelişeceğini sözlerine ekleyen Fatih Yılmaz ise “Havalimanının Rize’ye çok şey katacağını düşünüyorum. Özellikle turizm açısından Rize’ye bir canlılık katacağını düşünüyorum. Yaylalarımız var, gezip görülecek yerlerimiz çok fazla. O nedenle Rize’ye çok şey katacağını düşünüyorum. Daha önce olsaydı daha iyi olurdu ama buna da şükür” dedi.

"Oxford’dan diploman olacağına Rize’den nüfus kâğıdın olsun"

Havalimanının Rize için bir gereklilik olduğunu ve açılması için 4 gözle beklediklerini dile getiren Resul İnan isimli vatandaş “Rize’de havalimanı projesi bizim için gurur kaynağı. Olması gerekiyordu, neden olmasın. Rize deyince bir duracaksın. Oxford’dan diploman olacağına Rize’den nüfus kâğıdın olsun” şeklinde konuştu.

Temeli, 3 Nisan 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan ve inşaatının yüzde 80'e yakını tamamlanan yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli RizeArtvin Havalimanı’nda ilk uçağın yıl sonunda inmesi planlanıyor. (habertürk)

Rize-Artvin Havalimanı'nda geri sayım başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

XXX ~ 2 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun diyelim sonu Isparta Süleyman Demirel Havalimanı'na benzemesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW ~ 2 yıl önce
Devlet erkânı once Sabiha Gökçen'de yillardir bitmeyen, bitirilmeyen pisti bitirsin, sonra havalimani yapsin abuk subuk yerlere.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 2 yıl önce
Rize ne ya. Oraya kim gider kardeşim. Adam gibi şehirlere açın havalimanlarını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müstahak ~ 2 yıl önce
Bu ülkenin bu milletin kafa yapısını,zihniyetini ne de güzel söylemiş. Eğitim sizin neyinize, sonra da betona,garantili döviz bazlı ihalelerle yandaşa, saraylara,araplara,gösterişe, uçaklara,arabalara para saçan iktidar çay,fındık parasını azalttı diye ağlarsınız. Biz de niye ekonomik, sosyal,toplumsal,ticari vs her açıdan kötü durumdayız diyoruz nasıl olmayalım ki? Bu kula kul toplum bu kafayla herşeyin en kötüsüne müstahak !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karadenız ~ 2 yıl önce
Haberleri mide kaldırıyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize ~ 2 yıl önce
Belki rizeye kimse gitmez ama artvin turizm açısından çok iyi olut. Zaten rize vs covid19 yuvası olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeeee ~ 2 yıl önce
Sen kesin artvinlisin
Rize PPort ~ 2 yıl önce
Tam 4 yıl geçmiş üzerinden,7 ay sonra 29 ekimde iş biter çelik kuşlar süzülür semada....Dört gözle bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
oxford mezunu ~ 2 yıl önce
aynen öyle. oxford mezunu olacağıma rizede 10 dönüm arazim olsaydı keşke.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laz ~ 2 yıl önce
O kadar yazdun da bi ne zaman açılacak oni yazmadun sen laz misun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam ~ 2 yıl önce
Adam hakli valla. Zaman onlarin zamani: Oxford’dan diploman olacağına Rize’den nüfus kâğıdın olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000