14 Mayıs 2022, Cumartesi 12:37:50

Rize-Artvin Havalimanı'na ilk tarifeli uçak indi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Rize-Artvin Havalimanı'na ilk yolcu uçağı indi.
  • 3 milyon yolcu garantisi için günde en az 50 uçağın inmesi lazım. Arada ki fark kime kaçtı?? Vatandaşın bir tarafına. Yine yandaş zengin etmeler!!
  • İlk ve son uçak diyeceklerdi herhalde
  • Al sana bir gormemis daha. Oldu olacak ucan adam sabri modunda kendini yerlere ataydi bari.
  • İnişi çok kolay ne demek
  • 1933 yılında Rize ve Artvin vilayetleri birleştirilerek ÇORUH adıyla yeni vilayet oluşturuldu.1936 da bu karardan vazgeçilerek tekrar ayrılmaları sağlandı fakat Artvin yerine Çoruh vilayeti adını 1956 yılına kadar muhafaza etti, bu tarihte tekrar Artvin adını aldı.Bundan dolayı çift isimlendirme diğerlerine nazaran bu meydan için cuk oturmuş bir karardır....80 'lerde Rize'ye bir meydan yapılması fikri dilden dile dolaşıyor lakin arazi yapısı buna imkan tanımadığı için hevesler kursakta kalıyordu.Bugün geldiğimiz noktada dünyadaki 5 benzer meydanın ikisi Türkiyede, bundan gurur duymayacak olanlar kesinlikle haset duygusu içinde naçar kıvranan müzmin muhaliflerden başkaları değildir...
  • Yolcu garantili mi bura da?
  • Eşsiz mimari,ileri teknoloji,ağlayanlar,şükran duyanlar falan. İktidar sayesinde ülke her açıdan daha da kötüye gidiyor millet neyin derdinde. İlerde aç kalınca bol bol döviz kuru üzerinden garantili beton yersiniz. Devam edin bu kafaya...
  • Bilal Ekşi için çok önemli uzun yıllar gn md lükte kalması açısından:)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirilecek Rize-Artvin Havalimanı'na ilk yolcu uçağı indi.

İstanbul Havalimanı'ndan saat 08.30'da havalanan Türk Hava Yollarına ait TK 2538 sefer sayılı "Rize-Artvin" adlı yolcu uçağı, 10.35'te Rize-Artvin Havalimanı'na iniş yaptı.

Uçaktaki yolcular, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile alanda bulunan kişilerce çiçeklerle karşılandı.

Uçaktan ilk olarak THY Genel Müdürü Bilal Ekşi indi. Ekşi, gazetecilere, havalimanının Rize ve Artvin için önemli bir proje olduğunu söyledi.

İnişi pilotlarla birlikte kokpitte gerçekleştirdiğini belirten Ekşi, "Çok güzel bir havalimanı. İnişi çok kolay. Üç kilometre pisti var. Bina olarak çok güzel. İnşallah bölge için hayırlara vesile olacak. Sayın Cumhurbaşkanı'mıza şükranlarımızı arz ediyoruz." dedi.

Ekşi, yolcularla tek tek selamlaştığını dile getirerek, "Ağlayanlar bile oldu mutluluktan. Çok gurur verici bir şey." diye konuştu.

Yolculardan Enis Alimoğlu, Rize'nin Davos'un karşılığı olduğunu belirterek, "İsviçre gibi yeşili bol. Şimdi onların cevabını vereceğiz. Yatırımla birlikte. Recep Tayyip Erdoğan her anlamda yatırımlarla Avrupa'ya, dünyaya cevap veriyor. Nokta nokta çalışıyor." ifadelerini kullandı.

"Rize-Artvin" uçağına binmek için sabah Trabzon'dan uçakla İstanbul'a gittiğini anlatan Rıdvan Serbestoğlu, "Uçakta yer yoktu. Son anda bir yer açıldı ve binmek nasip oldu. Son derece gurur verici." dedi.

Uçağa binmek için Rize'den İstanbul'a giden Bülent İsmaioğlu ise "Ağlayanlar vardı uçakta. Çok kalabalıktı. Normal bir yolculuk değildi. Yapanlardan Allah razı olsun. Bölge için çok değerli bir yatırım." diye konuştu.

Türkiye'nin ikinci denize dolgu havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, 45 metre genişlik ve 3 bin metre uzunluğundaki pistiyle bölgenin hava yolu ulaşımı ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayacak.

Temeli 3 Nisan 2017'de atılan havalimanı, yıllık 3 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Eşsiz mimarisi ve ileri mühendislik teknolojileriyle hayata geçirilen havalimanının, 32 bin metrekare terminal binası ve diğer destek binalarıyla toplam 47 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor.

Rize-Artvin Havalimanı'na ilk tarifeli uçak indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

maşşallah ~ 3 ay önce
3 milyon yolcu garantisi için günde en az 50 uçağın inmesi lazım. Arada ki fark kime kaçtı?? Vatandaşın bir tarafına. Yine yandaş zengin etmeler!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
First ~ 3 ay önce
İlk ve son uçak diyeceklerdi herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Agladilar mi? ~ 3 ay önce
Al sana bir gormemis daha. Oldu olacak ucan adam sabri modunda kendini yerlere ataydi bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Examiner plt ~ 3 ay önce
İnişi çok kolay ne demek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeşilköy ~ 3 ay önce
1933 yılında Rize ve Artvin vilayetleri birleştirilerek ÇORUH adıyla yeni vilayet oluşturuldu.1936 da bu karardan vazgeçilerek tekrar ayrılmaları sağlandı fakat Artvin yerine Çoruh vilayeti adını 1956 yılına kadar muhafaza etti, bu tarihte tekrar Artvin adını aldı.Bundan dolayı çift isimlendirme diğerlerine nazaran bu meydan için cuk oturmuş bir karardır....80 'lerde Rize'ye bir meydan yapılması fikri dilden dile dolaşıyor lakin arazi yapısı buna imkan tanımadığı için hevesler kursakta kalıyordu.Bugün geldiğimiz noktada dünyadaki 5 benzer meydanın ikisi Türkiyede, bundan gurur duymayacak olanlar kesinlikle haset duygusu içinde naçar kıvranan müzmin muhaliflerden başkaları değildir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeşilköy'e ~ 3 ay önce
Ülke her konuda iyice batıyor sen de bunun sebebi olanlara para ve çıkar uğruna yağcılık yaptığın için kendinle gurur duy!
Yeşilköy'e ~ 3 ay önce
Ülke her konuda iyice batıyor sen de bunun sebebi olanlara para ve çıkar uğruna yağcılık yaptığın için kendinle gurur duy!
Yolcu garantisi ~ 3 ay önce
Yolcu garantili mi bura da?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 3 ay önce
3 milyon/yıl
Yolcu garantisi yazana ~ 3 ay önce
Döviz kuru üzerinden garanti verilmeyen bir işin olmadığı bir ülkede bu da sorulur mu?
Yuh be ~ 3 ay önce
Eşsiz mimari,ileri teknoloji,ağlayanlar,şükran duyanlar falan. İktidar sayesinde ülke her açıdan daha da kötüye gidiyor millet neyin derdinde. İlerde aç kalınca bol bol döviz kuru üzerinden garantili beton yersiniz. Devam edin bu kafaya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burası çok önemli ~ 3 ay önce
Bilal Ekşi için çok önemli uzun yıllar gn md lükte kalması açısından:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000