13 Mayıs 2022, Cuma 16:27:22

Rize-Artvin Havalimanı Yarın Açılıyor

Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın hizmete açılacak.
  • Bu Havalimanina simdi yaz ayinda gunde 3 ucak mi koymuslar? Neyse Tokattan iyi gunde 1 ucak iniyor Tokata, Sirada Gumushane, haftada 4 ucak. Muhtesem projeler.
  • Bu ucube ve fuzuli havalimanlarına para yatıranlara hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun. Paraların gittiği yerlere bakın
  • neden yeni havalimanlarına körük yapılmıyor ki . o kadar para harcanıyor yazık .

Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın hizmete açılacak.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılacak Türkiye'deki ve Karadeniz Bölgesi'ndeki 2. havalimanı olma özelliğine sahip olacak Rize-Artvin Havalimanı projesinin inşaat çalışmalarında sona gelindi. 3 Nisan 2017'de temeli atılan ve 100 milyon ton taş kullanılarak 2 milyon 800 bin metrekarelik alandaki deniz dolgusunun tamamlanmasının ardından yöre mimarili terminal binaları ile çay bardağı kulesi ve çay yaprağı şeklindeki giriş takı da tamamlanarak yarın hizmete açılacak.

Çalışmalarında sona gelinen Türkiye'nin deniz dolgusuyla inşa edilen ikinci havalimanının yarın yapılacak açılışı için 8 ay sonra Rize'ye gelecek olan Erdoğan, Azerbaycanlı mevkidaşı İlham Aliyev, Katar Emiri Es-Sani'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin de katılımıyla Rizelilerin dört gözle beklediği projeyi hizmete açacak. 

Rize-Artvin Havalimanı Yarın Açılıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Zarar ~ 3 ay önce
Bu Havalimanina simdi yaz ayinda gunde 3 ucak mi koymuslar? Neyse Tokattan iyi gunde 1 ucak iniyor Tokata, Sirada Gumushane, haftada 4 ucak. Muhtesem projeler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak ~ 3 ay önce
Bu ucube ve fuzuli havalimanlarına para yatıranlara hakkımı helal etmiyorum. Haram olsun. Paraların gittiği yerlere bakın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
usagum ~ 3 ay önce
neden yeni havalimanlarına körük yapılmıyor ki . o kadar para harcanıyor yazık .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000