20 Ocak 2023, Cuma 09:51:00

Rize-Artvin Havalimanı sertifikasını aldı

Türkiye’de deniz üzerine inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı’nın 30 Aralık 2022 tarihi itibariyle “Havaalanı Sertifikası” aldı.
  • Bu sertifikayı 5 li mütahitin bakanı imzalamış ; uluslararası özelliği yok.
  • Bursa, İzmir ve Antalya başta olmak üzere özellikle gurbetçilerin yoğun olduğu ülkelerden başta Almanya, İngiltere vb.gibi seferlerin başlaması lazım.
  • Siyasi havalimanı belgesi mi aldı? Zaten biliyorduk
  • Henüz sertifika almadan uçuşların başlaması doğru mu , yasal mı ? Bi bilen varsa aydınlatabilir mi
  • İzmir, Antalya, Almanya uçuşları ne zaman açılacak. Daha ilk senesinden 58 havalimanı içinden ilk 15'e girmiş havalimanından Ankara İstanbul harici sefer yok bu nasıl iş.
  • Yazık bu siyasi yatırımlara. Ekonomi olarak dünya listesinde sondan ikinciyiz. Avrupada en sondayız. Ne gerek var bu yatırımlara. Önce vatandaş düşünülmeli. Yollar köprüler vs vs yazık valla yazık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katılımıyla 14 Mayıs 2022’de açılışını gerçekleşmesinin ardından Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne verdiği Emniyet Taahhüdü ile faaliyetlerine devam Rize-Artvin Havalimanı 30 Aralık 2022 tarihi itibariyle Havaalanı Sertifikasına aldı.

Rize-Artvin Havalimanın, uluslararası ve ulusal düzeydeki emniyet standartlarını tamamen karşılıyor anlamına gelen Havaalanı sertifikası aldığını belirten Vali Çeber, “14 Mayıs 2022 tarihinde hizmete açılan Rize-Artvin Havalimanımız sertifikalandırma öncesi 30 Aralık 2022 tarihine kadar DHMİ'nin SHGM 'ye verdiği Emniyet Taahhüdü ile faaliyetlerine devam etti. 30 Aralık 2022 tarihinden itibaren Havaalanı Sertifikasyon ve İşletim Yönetiminde (SHY-14A) usul ve esaslar çerçevesinde havaalanı işletimine yönelik belirlenen tüm standartlar sağlanarak, yönetmeliğin 6.maddesinde belirtilen şartlar dahilinde DHMİ Genel Müdürlüğü Rize- Artvin Havalimanı İşletme üzerine yetkili kılınmış ve Sertifika çalışmaları tamamlanarak Havaalanı Sertifikası verilmiştir” ifadelerini kullandı.

Rize-Artvin Havalimanı sertifikasını aldı

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Haha ~ 1 yıl önce
Bu sertifikayı 5 li mütahitin bakanı imzalamış ; uluslararası özelliği yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DUYARLI VATANDAŞ ~ 1 yıl önce
Bursa, İzmir ve Antalya başta olmak üzere özellikle gurbetçilerin yoğun olduğu ülkelerden başta Almanya, İngiltere vb.gibi seferlerin başlaması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Belge ~ 1 yıl önce
Siyasi havalimanı belgesi mi aldı? Zaten biliyorduk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kenan ~ 1 yıl önce
Henüz sertifika almadan uçuşların başlaması doğru mu , yasal mı ? Bi bilen varsa aydınlatabilir mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rzv ~ 1 yıl önce
İzmir, Antalya, Almanya uçuşları ne zaman açılacak. Daha ilk senesinden 58 havalimanı içinden ilk 15'e girmiş havalimanından Ankara İstanbul harici sefer yok bu nasıl iş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 1 yıl önce
Yazık bu siyasi yatırımlara. Ekonomi olarak dünya listesinde sondan ikinciyiz. Avrupada en sondayız. Ne gerek var bu yatırımlara. Önce vatandaş düşünülmeli. Yollar köprüler vs vs yazık valla yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Milliyetçi ~ 1 yıl önce
Kardeşim sen medeniyetin neyle başladığını ve ilerlediğini bilirmisin önceliği ulaşımdadır. Bi ülkede yol köprü tünel havalimanı metro yoksa gelişmemiş ülkedir. Bunları araştırıp yaz olurmu
Milliyetçi ~ 1 yıl önce
Bu kafa arabesk bir kafa. İşte hep bu yüzden bu hallere geldik. Medeniyet otoyolla ölçülmez. Senin ülkenin ürettiği ve ihtaç ettiği teknoloji ile ölçülür. Medeniyet yol köprüyse sizlerle aynı havayı solumaktan utanıyorum. Bir ülkenin gelişmişliği fakirlerin araba almasıyla değil zenginlerin otobüse binmesiyle ölçülür. Bu kafayla bu ülke 60 sene geri gitti.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000