14 Mayıs 2022, Cumartesi 15:57:12

Rize-Artvin Havalimanı resmen hizmete girdi

Türkiye'nin deniz dolgusuyla inşa edilen ikinci havalimanı, dünyada ise beşinci olan Rize-Artvin Havalimanı bugün resmen hizmete girdi.
  • Garanti kaç milyon ayda?
  • Betona harcanan para ile bu ülkeye neler yapılmazdı,birileri zengin edilecek diye şimdi her şeyde rezil derecede dışa bağımlı hale geldik,borç desen tarihte benzeri yok,alım gücü ve paranın değeri bitmiş,enflasyon durmuyor. Dünyada sırf inşaat ile ileri gitmiş kaç ülke var?
  • Çok lazımdı sanki. Yandaşlara Garanti Vatandaş parası. Şimdi görün bakalım SİS'li havalarda ne Divertler olacak. ya TZX ya OGU
  • 1- Bu bir milletin vergisinin yandasa peskes cekilme hikayesidir. 2-Senelik yolcu garantisi 3milyon yolcudur. 3-Her gun %80 kapasite in-out min. 40 ucak gelmesi gereklidir 4-Atil olan havalimanlarinin durumu ortadadir ve devlet denilen tuzel kisiligin geliri halktan alinan vergidir 5-Maalesef yine olan vatandasin vergisine olmus, birilerine de hava atmak, milletin parasiyla show yapmak, siyasal bir partinin pazarlamasini yapmak kalmistir.
  • Boş iş. Yazık paraya yazık bu ülkeye…
  • Saw-Rize gidiş 799TL dönüş 757TL nasıl dolar o uçaklar?
  • Yahu orda trabzon havalimani var,Batum Artvin havalimani var onlar yıllık ne taşıyorki bu 3 milyon taşısın, Batum ve trabzon havalimani yolcularından rizeli olanlar burayı kullanacak yolcu sayısında değişme olmaz,hele 800 lira 1000 lira bilet fiyatları var iken,mantıklı ve ekonomik bir yatırım değil
  • 50 km ötede trabzon havalimanı varken bunu yapmak çok gereksizdi,trabzon havalimani yolcusunun yarısı buraya kayar yolcu sayisinda totalde değişen birsey olmaz.pazar rize arasi 40km ,trabzon rize arasi 80km ,yani herturlu otobüse bineceksin.total nüfus 500 bin,rize artvine 3 milyon yolcu demek ütopik,zaten ucak yakıt maliyetlerinden dolayı dünyada birçok ülke ichat uçuşlarını durdurmuş durumda iken.4.250 asgari ücret 800 lira bilet kışa talep azalacağından 1.500 liraya kadar çıkar fiyatlar,haftada 1 sefere düşer,sonrada durur .batum Artvin havalimani ve trabzon havalimani varken araya bunu sıkıştırmak çok anlamlı gelmedi bana
  • Sayenizde ülke ekonomik,sosyal, ticari her açıdan daha da kötüye gidiyor,döviz,ithalat, işsizlik,dış borç,cari açık rekorlar kırıyor, yolsuzluk,rüşvet,sülale boyu haksız kazanç,adaletsizlik, haksızlık,torpil,hemşehricilik, liyakatsizlik,suç,dolandırıcılık,tecavüz,taciz,şiddet tavan yaptı,trafik rezalet,eğitim sistemi ve kalitesi yerlerde,ülke sığınmacı,mülteci çöplüğüne döndü,güvenlik ve demografik risk çok büyük,herşey onlara bedava bize parayla,paralar betona,araplara,afrikalılara, döviz kuru üzerinden garantilerle yandaşlara, mahdumlara,damatlara, ailelerine,saraylara, arabalara,uçaklara,gösterişe, havaya saçıldı,ifşalarda rezillikler bir bir ortaya çıktı,40 sene ödesen bitmez ağır borca girdik,kapı kapı bize hakaret edenlerden borç ister hale düştük,şımartılan,işlerin, ihalelerin,makamların paylaşıldığı hain fetocular hala devlet kurumlarında cirit atıyor siz hala betonun,göz boyamanın,tribüne oynamanın,koltuk bekasının,kişisel ve politik çıkarların peşindesiniz!!!

Türkiye'nin deniz dolgusuyla inşa edilen ikinci havalimanı, dünyada ise beşinci olan Rize-Artvin Havalimanı bugün resmen hizmete girdi.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın ardından deniz dolgusuna yapılacak Türkiye'deki ve Karadeniz Bölgesi'ndeki 2. havalimanı olma özelliğine sahip olacak Rize-Artvin Havalimanı'nın açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan cumhurbaşkanı İlham Aliyev, MHP Genel Başkanı Devet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve çok sayıda katılımcı gerçekleştirdi.

Açılışta Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalar yaptı. 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizin iftihar verici eserleri arasındaki yerini alan Rize-Artvin Havalimanımızın şehirlerimize, bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Kardeşim Aliyev’e, sayın Bahçeli’ye, sayın Destici’ye ve diğer misafirlerimize bu güzel günümüzü bizlerle paylaştıkları için şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum.

Eser ve hizmet siyasetimizin son örneği bu havalimanımız, sıradan bir yatırım değildir. Dünyada deniz üzerinde inşa edilen toplam 5 havalimanı bulunuyor. Bunun açılışını yapmakta olduğumuz Rize-Artvin’le birlikte ikisi ülkemizdedir. Böylece ülkemizdeki toplam havalimanı sayısını 26’dan 57’ye çıkardık. Bu havalimanlarında sıfırdan yapmışçasına yenilediğimiz havalimanları da var. Yaklaşık 5 yılda 4,4 milyar liralık yatırımla tamamlanan Rize-Artvin Havalimanı, 3 bin metrelik pisti, yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli terminali, destek üniteleri ve diğer birimleriyle gerçekten gurur verici bir eser oldu.

Ancak şu anda uçaklarımız boş gidip geliyor. Şimdi buradan Rizeli hemşehrilerime sesleniyorum, Artvinli hemşehrilerime sesleniyorum. Bu uçaklar boş gidip gelirse bu tabii ne Rizeliye yakışır ne Artvinliye yakışır. Şu anda gerek uçak sayısı gerekse bütün bu maliyetler bir şeyi ortaya koyuyor. Demek ki Rizeli hemşehrilerim, Artvinli hemşehrilerim bu uçakları doldurmalı ki ona göre bu gidiş gelişler çok daha farklı bir şekilde devam etsin.

Havalimanımızdaki binaların giriş kapısından kulesine kadar tüm mimarisi bölgemizin özelliklerine uygun şekilde tasarlanmış ve yapılmıştır. Türkiye’nin kalkınmada ve özellikle de havayolu ulaşımında son 20 yılda kat ettiği mesafenin sembolü olarak gördüğüm bu eser ne dağların ne denizlerin bizim hizmet azmimizin önünde duramayacağının işaretidir.

"PEK ÇOK ALANDA KATKI SAĞLAYACAK"

Doğu Karadeniz’in gerçekten zorlu coğrafyasında inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı, komşumuz Gürcistan’ın ulaşımını da kolaylaştıracaktır. Ülkemizin sınırlarının en uç noktasına kurduğumuz bu havalimanı, insanımıza vakitten yakıta, trafik kazalarından emisyon gazı azaltımına kadar pek çok alanda katkı sağlayacaktır. Bu topraklarda yaşayanlar ve ziyarete gelenler yanında bölgenin güzelliklerini görmek isteyen herkese Rize, Artvin artık bir uçak bileti mesafesindedir.

Artık Rize’de, Artvin’de türküler ayrılık değil, kavuşma üzerine, muhabbet üzerine söylenecek. Tabii sadece bununla kalmadık. Son 20 yılda Rize’ye 25 milyar lira tutarında yatırım yaptık. Eğitimde inşa ettiğimiz 2 bin adet yeni dersliğin yanında bugün 16 bin öğrencinin öğrenim gördüğü üniversitemizi şehrimize kazandırdık. Üniversite öğrencilerimiz için 5500 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurt binaları açtık. Toplam 92 adet spor tesisi yaptık. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize toplam 1,1 milyar lira sosyal yardım aktardık. Sağlıkta toplam 911 yataklı hastanelerin de aralarında bulunduğu 28 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. TOKİ eliyle Rize’de 4918 konut projesini hayata geçirdik.

Geçtiğimiz yıl üzücü bir sel felaketiyle karşı karşıya kalan Rize’mizde tüm afetzede kardeşlerimize eskisinden daha güzel köy konutları, evler ve çay alım merkezleri yapıyoruz. Güneysu Millet Bahçemizi yıl sonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bölünmüş yol uzunluğunu 20 kilometreden 190 kilometreye çıkardık. Ovit Tüneli ve bağlantı yolları, Hurmalık Tünelleri ve bağlantı yollarıyla, Salarha Tüneli’ni tamamlayıp hizmete sunduk. Rize’nin turizm potansiyelini değerlendirmek ve tabiat turizmi potansiyelini ortaya çıkarmak için de önemli çalışmalar yürütüyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı halkımızın kullanımına açtık. Bölgemizi Karadeniz’in lojistik kavşak noktası ve üs bölgesi yapacak İyidere Lojistik Limanımızın da yapımı sürüyor. Son 20 yılda inşa ettiğimiz 68 taşkın koruma tesisiyle 121 yerleşim yeri ve 17 bin dekar araziyi taşkınlardan koruduk. Sanayide şehrimize bir organize sanayi bölgesi ve 3 sanayi tesisi site olarak kazandırdık. Enerjide Rize’ye, Güneysu’ya, Ardeşen’e, Çayeli’ne, Fındıklı’ya, Pazar’a, Kalkandere’ye, Derepazarı’na ve İyidere’ye doğal gaz arzını sağladık. Aynı şekilde Artvin’e geçtiğimiz 20 yılda 40 milyar liralık yatırım yaptık. Eğitimde 750 yeni derslik inşa ettik. Çoruh Üniversitesini şehrimize kazandırdık. Yükseköğrenim yurt yatak kapasitesini 3600’e ulaştırdık. Şehrimizde 7 gençlik merkezi, 21 spor tesisimizle gençlerimize hizmet veriyoruz.

Rize-Artvin Havalimanı resmen hizmete girdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Garanti ~ 20 saat önce
Garanti kaç milyon ayda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne desek boş ~ 21 saat önce
Betona harcanan para ile bu ülkeye neler yapılmazdı,birileri zengin edilecek diye şimdi her şeyde rezil derecede dışa bağımlı hale geldik,borç desen tarihte benzeri yok,alım gücü ve paranın değeri bitmiş,enflasyon durmuyor. Dünyada sırf inşaat ile ileri gitmiş kaç ülke var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇLŞ ~ 22 saat önce
Çok lazımdı sanki. Yandaşlara Garanti Vatandaş parası. Şimdi görün bakalım SİS'li havalarda ne Divertler olacak. ya TZX ya OGU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
peh peh peh peh ~ 1 gün önce
1- Bu bir milletin vergisinin yandasa peskes cekilme hikayesidir. 2-Senelik yolcu garantisi 3milyon yolcudur. 3-Her gun %80 kapasite in-out min. 40 ucak gelmesi gereklidir 4-Atil olan havalimanlarinin durumu ortadadir ve devlet denilen tuzel kisiligin geliri halktan alinan vergidir 5-Maalesef yine olan vatandasin vergisine olmus, birilerine de hava atmak, milletin parasiyla show yapmak, siyasal bir partinin pazarlamasini yapmak kalmistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enn enn enn ~ 1 gün önce
Boş iş. Yazık paraya yazık bu ülkeye…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İrfan ~ 1 gün önce
Saw-Rize gidiş 799TL dönüş 757TL nasıl dolar o uçaklar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsraf ~ 2 gün önce
Yahu orda trabzon havalimani var,Batum Artvin havalimani var onlar yıllık ne taşıyorki bu 3 milyon taşısın, Batum ve trabzon havalimani yolcularından rizeli olanlar burayı kullanacak yolcu sayısında değişme olmaz,hele 800 lira 1000 lira bilet fiyatları var iken,mantıklı ve ekonomik bir yatırım değil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atıl yatırım ~ 2 gün önce
50 km ötede trabzon havalimanı varken bunu yapmak çok gereksizdi,trabzon havalimani yolcusunun yarısı buraya kayar yolcu sayisinda totalde değişen birsey olmaz.pazar rize arasi 40km ,trabzon rize arasi 80km ,yani herturlu otobüse bineceksin.total nüfus 500 bin,rize artvine 3 milyon yolcu demek ütopik,zaten ucak yakıt maliyetlerinden dolayı dünyada birçok ülke ichat uçuşlarını durdurmuş durumda iken.4.250 asgari ücret 800 lira bilet kışa talep azalacağından 1.500 liraya kadar çıkar fiyatlar,haftada 1 sefere düşer,sonrada durur .batum Artvin havalimani ve trabzon havalimani varken araya bunu sıkıştırmak çok anlamlı gelmedi bana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eser ve hizmet siyaseti !!! ~ 2 gün önce
Sayenizde ülke ekonomik,sosyal, ticari her açıdan daha da kötüye gidiyor,döviz,ithalat, işsizlik,dış borç,cari açık rekorlar kırıyor, yolsuzluk,rüşvet,sülale boyu haksız kazanç,adaletsizlik, haksızlık,torpil,hemşehricilik, liyakatsizlik,suç,dolandırıcılık,tecavüz,taciz,şiddet tavan yaptı,trafik rezalet,eğitim sistemi ve kalitesi yerlerde,ülke sığınmacı,mülteci çöplüğüne döndü,güvenlik ve demografik risk çok büyük,herşey onlara bedava bize parayla,paralar betona,araplara,afrikalılara, döviz kuru üzerinden garantilerle yandaşlara, mahdumlara,damatlara, ailelerine,saraylara, arabalara,uçaklara,gösterişe, havaya saçıldı,ifşalarda rezillikler bir bir ortaya çıktı,40 sene ödesen bitmez ağır borca girdik,kapı kapı bize hakaret edenlerden borç ister hale düştük,şımartılan,işlerin, ihalelerin,makamların paylaşıldığı hain fetocular hala devlet kurumlarında cirit atıyor siz hala betonun,göz boyamanın,tribüne oynamanın,koltuk bekasının,kişisel ve politik çıkarların peşindesiniz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000