16 Eylül 2017, Cumartesi 02:18:21

Rize- Artvin Havalimanı'nda dolgu çalışmaları başladı

Temeli 3 Nisan’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle atılan Rize-Artvin Havalimanı'nda deniz dolgu çalışmaları bugün başladı.
  • Perdelemesiz deniz dolgusu? Ileride cokuntulere davetiye.
  • Keşke orgi yerine önce burayı yapsalardı. Hiç olmazsa faydası olurdu
  • Keşke bu tür haberlerde hani bir de harita,kroki,plan gibi bişeyler olsa ne de güzel olurdu
  • Rize insanı seyahatleri sever.Her geçen yıl turizm sektöründe hızla gelişiyor.Beklentinin çok daha üzerinde yolcu olacağını düşünüyorum.
  • Eskiden Türkiye kurşun kalem bile yapamıyordu.şimdi ise dünyanın imrendiği projeleri hem de peşpeşe gerçekleştiriyoruz.ülkemize yönelik iç ve dış tüm saldırılara rağmen...maşallah subhanallah.
  • bunun neresi artvin aslanim rize yapin bari nasil olsa zamanla ordu giresun orgi diye acildi daha sonra giresunu gitti ordu olarak kaldi o misal neyse bu agirlikla biraz zor biter kisin rize tarafi ordu tarafina benzemez vallaha gardasim 5 6 metre dalgalarda nasil dolgu yapacaksiniz pes yani kansai havalimani gibi olmayacak ama bari sikinti da olmasa...
  • Pegasus 23 ekimden sonra Ankara-Elazığ seferlerine başlıyacaktır.Haftanın her günü gerçekleştirilecek uçuşlar satışa açıldı . Biletler için Flypgs.com adresini ziyaret edebilirsiniz
  • Ülkemize hayırlı olsun
  • Önce faliyette olan Havaalanlari dis hatlar getirin Bazen rezil rüsva oluyoruz yollarda
  • denizin uzerine pist yapilabilecegine inanmiyorum, atiyorlar

Rize'nin Pazar ilçesi Yeşilköy sahilinde 266 hektarlık alanda 88.5 milyon ton taş dolgu kullanılarak yapılacak olan proje sahasına yakın mesafedeki Hisarlı, Kanlımezra ve Kuzeyce köylerindeki taş ocaklarından ve bu taş ocaklarına ilave olarak aynı bölgede özel firmalara tahsisli iki ocaktan günlük 83 bin ton dolayında taş nakli planlanıyor.

Taş nakliye kamyonlarının Karadeniz Sahil Yolu güzergahında trafiği aksatmaması için de önlem alınırken, Pazar Tüneli üzerinden geçirilecek yeni yol havalimanı proje sahasına bağlanacak.

Öte yandan Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek ikinci havalimanı olacak Rize-Artvin Havalimanı için en derin yeri 22 metre olmak üzere 17 metrelik bir dolgu oluşturulacak. Havalimanı, terminal binası ve diğer üst yapı tesisleriyle yılda 2 milyon yolcuya hizmet verecek. 3 bin metre uzunluğunda piste sahip olacak havalimanı tamamlandığında Türkiye’nin 56. havalimanı olacak.

Rize-Artvin Havalimanı inşaatı 1 milyar 87 milyon 434 bin liraya mal olacak ve Cengiz İnşaat-Aga Enerji İş Ortaklığı ile gerçekleştirilecek. Havalimanının 29 Ekim 2020 tarihinde tamamlanması hedefleniyor. Rize- Artvin Havalimanı'nda dolgu çalışmaları başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

USAMisafir ~ 2 yıl önce
Perdelemesiz deniz dolgusu? Ileride cokuntulere davetiye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orgi ~ 2 yıl önce
Keşke orgi yerine önce burayı yapsalardı. Hiç olmazsa faydası olurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keşke ~ 2 yıl önce
Keşke bu tür haberlerde hani bir de harita,kroki,plan gibi bişeyler olsa ne de güzel olurdu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çayelinden öteye ~ 2 yıl önce
Rize insanı seyahatleri sever.Her geçen yıl turizm sektöründe hızla gelişiyor.Beklentinin çok daha üzerinde yolcu olacağını düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiyem ~ 2 yıl önce
Eskiden Türkiye kurşun kalem bile yapamıyordu.şimdi ise dünyanın imrendiği projeleri hem de peşpeşe gerçekleştiriyoruz.ülkemize yönelik iç ve dış tüm saldırılara rağmen...maşallah subhanallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
artvinli ~ 2 yıl önce
bunun neresi artvin aslanim rize yapin bari nasil olsa zamanla ordu giresun orgi diye acildi daha sonra giresunu gitti ordu olarak kaldi o misal neyse bu agirlikla biraz zor biter kisin rize tarafi ordu tarafina benzemez vallaha gardasim 5 6 metre dalgalarda nasil dolgu yapacaksiniz pes yani kansai havalimani gibi olmayacak ama bari sikinti da olmasa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ANKARA-ELAZIĞ ~ 2 yıl önce
Pegasus 23 ekimden sonra Ankara-Elazığ seferlerine başlıyacaktır.Haftanın her günü gerçekleştirilecek uçuşlar satışa açıldı . Biletler için Flypgs.com adresini ziyaret edebilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cok sagol ~ 2 yıl önce
Hemen simdi girip 8 bilet alırım.
Ankara-Elazığ ~ 2 yıl önce
23,25 ve 27 ekim ilk seferler 29 ekimden sonrada düzenli olarak haftanın her günü yapılacak
Dhmi ~ 2 yıl önce
Ülkemize hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airline ~ 2 yıl önce
Önce faliyette olan Havaalanlari dis hatlar getirin Bazen rezil rüsva oluyoruz yollarda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsan pilot ~ 2 yıl önce
Ayrani yok icmeye tahtaravanlan gider si....ya
as ~ 2 yıl önce
denizin uzerine pist yapilabilecegine inanmiyorum, atiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000