05 Kasım 2017, Pazar 08:33:41

Riyad Havalimanı'nda patlama sesi

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havaalanı'nda gürültülü bir patlama sesi duyuldu.
  • Yazık bunlara. Biz Türkler sizi korusaydık size zorla mal satmazdık. Siz bizi Dinsiz diye arkamızdan vurdunuz. Şimdi kardeşiniz Amerika ile başbaşasınız. Kisacasi yine iyisiniz sukredin
  • USA Sudilerle Irani birbirine dusurme pesinde. Ortadogudaki kaos bitmesinde ne olursa olsun. Kopek Amerika.
  • "Dost" devleti amerika yapmistir. Amerika yalakasi sudi arabistanda insallah suriye ve irak gibi olur.
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havaalanı'nda gürültülü bir patlama sesi duyuldu.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın kuzeydoğusuna Yemen'den atılan balistik füze, hava savunma sistemlerince etkisiz hale getirildi.

Suudi Arabistan'ın Dubai merkezli Al Arabiya televizyonunun haberine göre, Riyad'ın kuzeydoğusuna Yemen tarafından atılan balistik bir füze, hava savunma sistemleri tarafından imha edildi.

AA'nın haberine göre, Suudi Arabistan'ın Al Ahbariye kanalı da, füzeye başkent Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı'nın kuzeyinde hava savunma sistemi tarafından müdahale edilmesi sonucu füzenin boş bir alana düştüğünü belirtti.

Saldırı nedeniyle can kaybı olmadığı ve maddi bir zararın oluşmadığı aktarılan haberde, havaalanındaki hava trafiğinin de normal seyrinde devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan, Husiler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı'na balistik füze attıklarını duyurdu.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler ve onlara destek olan Salih yanlıları, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde tutuyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten beri Yemen hükümetine destek veriyor.

 

Riyad Havalimanı'nda patlama sesi

Facebook Yorum

Yorumlar

Suudi ~ 5 yıl önce
Yazık bunlara. Biz Türkler sizi korusaydık size zorla mal satmazdık. Siz bizi Dinsiz diye arkamızdan vurdunuz. Şimdi kardeşiniz Amerika ile başbaşasınız. Kisacasi yine iyisiniz sukredin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Andro ~ 5 yıl önce
USA Sudilerle Irani birbirine dusurme pesinde. Ortadogudaki kaos bitmesinde ne olursa olsun. Kopek Amerika.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ~ 5 yıl önce
"Dost" devleti amerika yapmistir. Amerika yalakasi sudi arabistanda insallah suriye ve irak gibi olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000