24 Şubat 2021, Çarşamba 08:40:05

Rezervasyonlar başladı; En çok talep Türkiye'ye

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın korona virüs önlemlerini aşamalı olarak kaldırma planını açıklamasının ardından seyahat şirketleri yaz tatili rezervasyonlarında büyük artış yaşandığını açıkladı.
  • Anlasildi her yaz başa dönecez 9 ay hayatsiz gibi yaşa 3 ayda tavan yapar 2022 ye oyle gireriz miss
  • Ailece Turkiyeyi cok seviyoz. yazin gelmeyi dusunuos,bodrum cok guzel bir kent.ev almak istiyoruz,ilerde yerlesmek istiyoruz
  • Turkiye yine ucuz ve pinti ingiliz ve ruslarin ugrak yeri olacak. Adamlar para harcamiyor ya.
  • Sadece ingiltere degil,Hollandadan ve Almanyadan da cok turist bekleniyor
  • Yabancılara neredeyse bedavaya uçak dahil tatil imkanları veriyoruz,pound 10 tl euro 9 tl civarında o yüzden özellikle avrupa'da popüleriz ve çoğu avrupa'lı günü geçmiş kimlikle bile ülkemize sorgusuz,sualsiz gelip,9 ay çıkmadan kalıp,vergisiz ev,arsa alabiliyor. Demek ki adamların turistine,parasına,icatlarına her şeyine deli gibi muhtacız ama iktidara göre bizi kıskanıyorlar,gıpta ediyorlar,yersen tabii...
  • Adamın parası değerli,orada asgari ücret alan biri bir haftalık geliriyle burada bir hafta sudan ucuza herşey dahil tatil yapabiliyor tabii ki buraya gelmek isterler biz de sırf para için turist gelsin diye elin adamına ucuza tatil yaptırdığımız,ülkemiz nimetlerinden faydalandırdığımız için seviniriz...
  • Gelin. Getirin Virüs ü. Nasılsa Türkiye'de hiç virüs yok. Sorun olmaz.
  • adam masaya bozuk paraları koysa 2-3 gün tatil yapıyor ucuz bedava iş gücü türkiye afrika bu kadar ucuz değildir

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın korona virüs önlemlerini aşamalı olarak kaldırma planını açıklamasının ardından seyahat şirketleri yaz tatili rezervasyonlarında büyük artış yaşandığını açıkladı.  Thomas Cook yöneticisi Alan French "Hükümetin bugünkü açıklaması tatile gitmek için can atan bizler için güzel bir haberdi" dedi  ve Türkiye, için güzel haberi duyurdu. 

Turizm şirketi son bir ayın en fazla rezervasyon yapılan gününün yaşandığını açıkladı. BBC Ulaştırma Muhabiri Caroline Davies, Tui müşterilerinin en fazla Türkiye, Yunanistan ve İspanya'ya ilgi gösterdiğini aktarıyor. Thomas Cook şirketi ise açıklamanın ardından internet sitelerinin trafiğinin iki katına çıktığını duyurdu.    

Havayolu şirketi EasyJet bilet satışlarında yüzde 337, tatil paketi satışlarında ise yüzde 630 artış yaşandığını, en çok Ağustos, Temmuz ve Eylül aylarına talep olduğunu belirtti.

Thomas Cook yöneticisi Alan French "Hükümetin bugünkü açıklaması tatile gitmek için can atan bizler için güzel bir haberdi" dedi ve ekledi:   

"Detayları öğrenmeyi bekliyoruz fakat hükümetin önümüzdeki aylarda uluslararası seyahatlere izin verme isteği aşikar."    İngiltere'nin uluslararası seyahatlere ne zaman izin vereceği henüz belli değil. Hükümetin buna dair detayları 12 Nisan'da açıklaması bekleniyor. BBC Ekonomi Muhabiri Mary-Ann Russon, uluslararası seyahatlere izin verilebilecek en erken tarihin 17 Mayıs olduğunu aktarıyor. Boris Johnson'ın 22 Şubat'ta açıkladığı plan, her şeyin yolunda gitmesi durumunda 8 Mart'tan 21 Haziran'a kadar uzanan bir yol haritası çerçevesinde hayatın adım adım normale dönmesini içeriyor.   

Türkiye İngiliz turistler için popüler tatil noktaları arasında yer alıyor. Pandemiden önceki son yıl olan 2019'da İngiltere'den Türkiye'ye giden turist sayısı yüzde 13,6 artışla 2 milyon 562 bin olmuştu. İngiltere bu alanda Rusya ve Almanya'nın ardından üçüncü sırada yer alıyor. (yeniçağ)

Rezervasyonlar başladı; En çok talep Türkiye'ye

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Turkler nereye gidecek tatile??????? ~ 3 yıl önce
Anlasildi her yaz başa dönecez 9 ay hayatsiz gibi yaşa 3 ayda tavan yapar 2022 ye oyle gireriz miss

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Britanyali ~ 3 yıl önce
Ailece Turkiyeyi cok seviyoz. yazin gelmeyi dusunuos,bodrum cok guzel bir kent.ev almak istiyoruz,ilerde yerlesmek istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlasilan ~ 3 yıl önce
Turkiye yine ucuz ve pinti ingiliz ve ruslarin ugrak yeri olacak. Adamlar para harcamiyor ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaasje ~ 3 yıl önce
Sadece ingiltere degil,Hollandadan ve Almanyadan da cok turist bekleniyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 3 yıl önce
Yabancılara neredeyse bedavaya uçak dahil tatil imkanları veriyoruz,pound 10 tl euro 9 tl civarında o yüzden özellikle avrupa'da popüleriz ve çoğu avrupa'lı günü geçmiş kimlikle bile ülkemize sorgusuz,sualsiz gelip,9 ay çıkmadan kalıp,vergisiz ev,arsa alabiliyor. Demek ki adamların turistine,parasına,icatlarına her şeyine deli gibi muhtacız ama iktidara göre bizi kıskanıyorlar,gıpta ediyorlar,yersen tabii...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yani ~ 3 yıl önce
Muhalefet iktidarda olsa turistleri ulkeye almayacak miydi?
yani'ye ~ 3 yıl önce
Turistleri ülkeye almak başka bu şekilde imtiyazlar vererek almak başka. Biz oralara kimlikle gidebiliyor muyuz,vergisiz ev vs alabiliyor muyuz,önce bunları anla sonra soru sor.
Talep ! ~ 3 yıl önce
Adamın parası değerli,orada asgari ücret alan biri bir haftalık geliriyle burada bir hafta sudan ucuza herşey dahil tatil yapabiliyor tabii ki buraya gelmek isterler biz de sırf para için turist gelsin diye elin adamına ucuza tatil yaptırdığımız,ülkemiz nimetlerinden faydalandırdığımız için seviniriz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklisin ~ 3 yıl önce
Bir gunluk yovmiyem ile gidis donus ucak bileti aldim korona oncesi. Hafta sonu iki gunde burda harciyacagim parayla antalyada bir hafta tatil yaptim.
GELİN ~ 3 yıl önce
Gelin. Getirin Virüs ü. Nasılsa Türkiye'de hiç virüs yok. Sorun olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cadetafa ~ 3 yıl önce
adam masaya bozuk paraları koysa 2-3 gün tatil yapıyor ucuz bedava iş gücü türkiye afrika bu kadar ucuz değildir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Km ~ 3 yıl önce
Afrikada yatida cikolata alamadim be marketten 32 tlye milka mi olur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000