25 Mart 2022, Cuma 17:06:52

Rega, 9 adet H145 tipi helikopter siparişi verdi

İsviçre Hava Kurtarma Servisi Rega, mevcut dört palli versiyonlarını değiştirmek üzere 9 adet beş palli Airbus H145 siparişi verdi.
  • Asrın lideri önderliğinde, ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla birlikte 5 palli H145'in daha kralını yerli ve milli olarak yapıyoruz niye bizden almadınız? Sabrımızı test etmeyin,bir gece ansızın gelebiliriz,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...
  • Cok basarili bir tercih yapmis. Tebrikler.

İsviçre Hava Kurtarma Servisi Rega, mevcut dört palli versiyonlarını değiştirmek üzere 9 adet beş palli Airbus H145 siparişi verdi. Rega’nın yeni H145’leri, görev kabiliyetlerini ve operasyon güvenliğini artıracak son teknoloji ürünü bir seyrüsefer sistemi ile donatılacak.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even, “Beş palli H145’imiz için verilen bu siparişle iki kuruluş arasındaki ilişkide bir sayfa daha açtığımız için mutluyuz. Helikopterlerimizi işleten müşterilerimizden aldığımız geri bildirimleri dikkate alarak ürünlerimizi daha da geliştirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Rega CEO’su Ernst Kohler, “H145, 2018 yılında hizmete girdiğinden bu yana operasyonlarımızda kendini tam olarak kanıtladı. Beş palli versiyonu, İsviçre’deki HEMS üslerimizde işletmeyi dört gözle bekliyoruz. Bu helikopterler görev kapasitemizi ve operasyonlarımızın güvenliğini daha da artırmamızı sağlayacak” dedi.

Yeni entegre seyrüsefer sistemi, Garmin'in GTN 750 Xı Uçuş Yönetim Sisteminin yeni yeteneklerini kullanacak. Son derece hassas ve güvenilir seyrüsefer kapasiteleri sağlayan çok sensörlü bir sistemi entegre edecek ve kontrol edecek. GPS sinyal kaybı durumunda bile, helikopter, Thales’in atalet seyrüsefer sistemi sayesinde güvenli bir şekilde hareket edecek. Bu çözüm, düşük IFR koşullarında helikopterin seyrüsefer performansını daha da artıracak ve helikopter ortamındaki en doğru seyrüsefer prosedürü olan RNP-AR 0.1 olarak prosedürü sertifikalandırılmasını sağlayacak. Konfigürasyon ayrıca beş palli H145 için sertifikalandırılan Vincorion üretimi yeni bir vinç içeriyor.

Rega, İsviçre'de 13 HEMS istasyonu işletiyor. 2021 yılında helikopter ekipleri, 471 COVID hastasını taşımak da dahil olmak üzere 14.330 görev gerçekleştirdi. Rega'nın mevcut filosunda pilot eğitimi için kullanılan yedi adet H145 ve bir adet de H125 bulunuyor.

Airbus’ın en çok satan hafif, çift motorlu H145 helikopterinin bu yeni versiyonu, çok yönlü helikopter konseptine yeni, yenilikçi beş palli bir rotor getirirken, yük kapasitesini 150 kg’a kadar arttırıyor. Yeni rulmansız ana rotor tasarımının sadeliği, bakım işlemlerini de kolaylaştırarak H145'in referans noktası olan servis verilebilirliğini ve güvenilirliğini daha da iyileştirirken hem yolcular hem de mürettebat için sürüş konforunu iyileştiriyor. Yeni H145, kablosuz Hava İletişim Sistemi’nin (wACS) bir sonraki adımının entegrasyonu sayesinde müşterilere ve operatörlere yerleşik bağlantı sunuyor ve helikopter tarafından üretilen verilerin sorunsuz ve güvenli bir şekilde iletilmesine olanak tanıyor.

Airbus’ın, toplamda 6 milyonun üstünde uçuş saati kaydetmiş 1500’den fazla H145 ailesi helikopterleri bulunuyor. İki adet Safran Arriel 2E motorları ile güçlendirilen H145, tam yetkin dijital motor kontrolü (FADEC) ve Helionix dijital aviyonik paketi ile donatıldı. Güvenliği artıran ve pilot iş yükünü azaltan yüksek performanslı 4 eksenli otomatik pilot içeriyor. Özellikle düşük ses ayak izi H145’i sınıfının en sessiz helikopteri yapıyor.

Rega, 9 adet H145 tipi helikopter siparişi verdi

Facebook Yorum

Yorumlar

Eyyy regaaa ~ 5 ay önce
Asrın lideri önderliğinde, ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ve saz arkadaşlarıyla birlikte 5 palli H145'in daha kralını yerli ve milli olarak yapıyoruz niye bizden almadınız? Sabrımızı test etmeyin,bir gece ansızın gelebiliriz,evelallah,inşallah, maşallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbus ~ 5 ay önce
Cok basarili bir tercih yapmis. Tebrikler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000