02 Şubat 2018, Cuma 13:37:16

Red Bull Air Race heyecanı başladı

Uçaklarla akrobatik hareketler yapan cesur pilotların yarıştığı Red Bull Air Race’in 2018 sezonu Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de başladı.
  • Bu organizasyonu TV'de canlı yayınlayan kanal var mı bildiğiniz? Türk kanal var mı özellikle?
  • Iste gercek pilottlar bu adamlar... Tabi ki hava kuvvetlerimizden sonra...))

Uçaklarla akrobatik hareketler yapan cesur pilotların yarıştığı Red Bull Air Race’in 2018 sezonu Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de başladı. İzleyenleri kendisine hayran bırakan etkinlik sezon boyunca 8 farklı ülkeye gidecek ve şampiyon Kasım ayında belli olacak. Bu sezon da birçok isim birincilik için yarışacak. Son şampiyon Yoshihide Muroya ile birlikte geçtiğimiz sezon sürpriz bir çıkış yakalayan Kirby Chambliss ve Martin Sonka da ilk sıra için çabalayacak.

Yarış uçaklarının üstünde hız ve dengeyi birleştirerek akrobatik hareketler yapan pilotların kozlarını paylaştığı Red Bull Air Race’de hasret sona erdi. Birbirinden tecrübeli pilotların, kimi zaman deniz üstünde kimi zaman ise ormanlık alanda 20 metreye kadar alçalabildiği organizasyonun 2018 sezonu, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de start aldı.

Geçtiğimiz sezon şampiyonluk yarışından Japon pilot Yoshihide Muroya galip çıkmıştı. Son ayak olan Indianapolis’te birinciliği kimseye kaptırmayan Muroya, ‘ilk Asyalı şampiyon’ unvanını elde etmiş ve tarihe ismini altın harflerle yazdırmıştı.

Red Bull Air Race’in 2018 sezonunda ise 8 ayak düzenlenecek. Abu Dhabi’de birincilerin belirlenmesinin ardından Fransa-Cannes, Macaristan-Budapeşte, Rusya-Kazan, Amerika Birleşik Devletleri-Indianapolis gibi güzelliği dünyaca ünlü şehirlerde yarışlar düzenlenecek, şölen Kasım ayında tamamlanacak.

Air Race’de birincilik koltuğunu kapmak için yine birçok isim mücadeleye girecek. Son şampiyon Muroya yine favori. Muroya’nın ardından ise geçen sene ilk sırayı son yarışta kaçıran isimler geliyor: Amerikalı Kirby Chambliss, Çek Martin Sonka ve Kanadalı Pete Mcleod.

Red Bull Air Race heyecanı başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Yayınlayan var mı? ~ 4 yıl önce
Bu organizasyonu TV'de canlı yayınlayan kanal var mı bildiğiniz? Türk kanal var mı özellikle?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iste ~ 4 yıl önce
Iste gercek pilottlar bu adamlar... Tabi ki hava kuvvetlerimizden sonra...))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000