17 Haziran 2022, Cuma 18:26:21

Qatar Airways 1,54 milyar dolar kar açıkladı

Qatar Airways 1,54 milyar dolar tutarında rekor kar açıkladı.
  • Ve tesekkur olarak calisanlarina 1 baz maas ikramiye verdi bu ay. Peki THY ne yapiyor? Kuru kuru tesekkur, aslansiniz kaplansiniz. Beni ovme kardesim, bana para ver.
  • Bunlarla 2 defa uçtum. Kabin sıcaklığını bir ayarlıyorlar, sanki buzhanede et saklıyorlar. Ben böyle bir şey görmedim. Eğer uçuş uzunsa uçaktan hasta inmeniz garanti. Kabin ısısını bu kadar düşük ayarlamanın ne mantığı olabilir? Yazan olursa memnun olurum. Yolcu daha az su istesin diye olamaz. Ya, kabin çantasına yün alt ve kazak alıp binmek lazım. O derece. Millet arka arkaya battaniye istiyor, o bile fayda etmiyor.
  • Email geldi
  • Thy habre hat açıyor kar yok göya
  • Harami gibi personelin parasına çökmeden de büyük karlar yapılıyor demek ki.
  • Pilot lazım mı şeyhim?
  • 2016 yılının bütçesini 2022 harcayan bi ülkeden bahsediyoruz

Qatar Airways Group, 2021/22 mali yılında 5,6 milyar QAR (1,54 milyar ABD Doları) rekor net kar bildirdi. Toplam gelir, geçen yıla göre yüzde 78 artışla 52,3 milyar QAR'a (14,4 milyar ABD Doları) yükseldi ve COVID öncesi mali yılın tamamından (yani, 2019/20) yüzde iki daha yüksek. Qatar Airways ağının büyümesi, pazar payındaki artış ve daha yüksek birim geliri nedeniyle yolcu gelirleri, üst üste ikinci mali yılda geçen yıla göre yüzde 210 arttı. Qatar Airways, geçen yıla göre yüzde 218 artışla 18,5 milyon yolcu taşıdı. Qatar Airways Cargo, kargo kapasitesindeki (Mevcut Ton Kilometre) yıllık yüzde 25'lik artışla birlikte gelirinin geçen yıla göre yüzde 25'lik etkileyici bir büyüme yaşamasıyla dünyanın lider oyuncusu olmaya devam etti. Grup, 17,7 milyar QAR (4,9 milyar ABD Doları) ile yüzde 34'lük güçlü bir FAVÖK Marjı elde etmiştir. FAVÖK, tüm iş alanlarında düzenli, çevik ve amaca uygun operasyonlar nedeniyle bir önceki yıla göre 11,8 milyar QAR (3,2 milyar ABD Doları) daha yüksek gerçekleşti. Bu rekor kazançlar, Qatar Airways'in yolcu ve kargo ağlarını genişletmek için pandemi sırasında alınan kararların sonucudur ve küresel pazarın toparlanmasının daha doğru bir tahminiyle, daha fazla müşteri ve ticaret sadakati ve ürün mükemmelliği ile birlikte güçlü maliyet kontrolü ile birleştirilmiştir.

COVID-19'un zorluklarına rağmen, Katar Devleti'nin ulusal taşıyıcısı 2021/22'de 140'tan fazla varış noktasına ulaştı ve Abidjan, Fildişi Sahili gibi yeni rotalar açtı; Lusaka, Zambiya; Harare, Zimbabve; Almatı, Kazakistan ve Kano ve Port Harcourt, Nijerya'nın yanı sıra Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya'daki kilit pazarlara uçuşların yeniden başlatıldı. Şirket, haftalık uçuşların yanı sıra sayı veya varış noktalarıyla ölçülen tüm Orta Doğu havayolları arasında sürekli olarak en büyük ağı işletmektedir.

Enerjiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Qatar Airways Grup Başkanı Sayın Saad Bin Sharida Al-Kaabi şunları söyledi: "Qatar Airways Group, havacılık endüstrisinde sağlam bir rol göstermiştir ve bu finansal sonuçlar, Grubun güçlü performansının açık bir göstergesidir. Önceki dönemdeki zorluklara karşı, bu yıl elde edilen başarılardan ve Grubun bu zorluklara hızlı bir şekilde cevap vermesinden memnuniyet duyuyorum."

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: "Bu yıl Qatar Airways Group, güçlü performansını ve artan karlılığını korurken, yeniden kuruluşundan bu yana çeyrek asırlık bir tarihi kutluyor. Yolcularımıza en iyi seçenekleri sunma, sektördeki en yüksek güvenlik seviyelerini koruma ve güven kazanma konusundaki kararlılığımız, bizi gururla dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca gezgin için tercih edilen havayolu şirketi haline getirmiştir. Her iş fırsatını kovaladık ve hedeflerimize ulaşmayı hedeflediğimiz için çevrilmemiş hiçbir taş bırakmadık."

"2021 yılında, RPK'lar tarafından 2021 yılında dünyanın en büyük küresel uzun mesafeli taşıyıcısı olmak için önemli ölçüde büyüdük. Ayrıca, Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri'nde altıncı kez sektörün en prestijli ödülü olan 'Yılın Havayolu'nu aldık ve havayolunun merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı'nın 2021'de 'Dünyanın En İyi Havalimanı' olarak tanınmasını sağladık. Qatar Airways Cargo bölümü ayrıca ATW Havayolu Ödülleri'nde Yılın Kargo Operatörü de dahil olmak üzere üç büyük endüstri ödülü kazandı; Yılın Kargo Havayolu, Air Cargo Week'in Dünya Hava Kargo Ödülleri'nde Hava Kargo Endüstrisi Başarı Ödülü. Bu başarılar sadece olağanüstü marka itibarımızı değil, aynı zamanda Qatar Airways Group ailesindeki olağanüstü sıkı çalışmamızı da vurgulamaktadır."

"Çevresel ve sürdürülebilir girişimlerde bulunurken verimliliği benimsemek ve çeşitli operasyonel departmanlarda güçlü maliyet kontrolü sağlamak için aldığımız kararlardan son derece gurur duyuyorum. Bu da bizi çevre koruma ve sosyal taahhüt de dahil olmak üzere sürdürülebilirlik alanında ön plana çıkarmıştır. Çeşitli modern, yakıt tasarruflu uçak filosuna yaptığımız stratejik yatırımlar, ticari ihtiyaçları mümkün olduğunca hızlı bir şekilde dengelerken kapasite kısıtlamalarıyla ilgili önemli zorlukların üstesinden gelmemize yardımcı oldu."

Qatar Airways 1,54 milyar dolar kar açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

no subject ~ 2 ay önce
Ve tesekkur olarak calisanlarina 1 baz maas ikramiye verdi bu ay. Peki THY ne yapiyor? Kuru kuru tesekkur, aslansiniz kaplansiniz. Beni ovme kardesim, bana para ver.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teasers ~ 2 ay önce
Bunlarla 2 defa uçtum. Kabin sıcaklığını bir ayarlıyorlar, sanki buzhanede et saklıyorlar. Ben böyle bir şey görmedim. Eğer uçuş uzunsa uçaktan hasta inmeniz garanti. Kabin ısısını bu kadar düşük ayarlamanın ne mantığı olabilir? Yazan olursa memnun olurum. Yolcu daha az su istesin diye olamaz. Ya, kabin çantasına yün alt ve kazak alıp binmek lazım. O derece. Millet arka arkaya battaniye istiyor, o bile fayda etmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadasim ~ 2 ay önce
Burada sorun sende. Soguk ise soyleyeceksin arttiriyorlar. Lafa bak, bunlarla bir kere uctum da soyle yapiyorlar da..
1 er maas prim ! ~ 2 ay önce
Email geldi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 ay önce
Thy habre hat açıyor kar yok göya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaaa ~ 2 ay önce
Harami gibi personelin parasına çökmeden de büyük karlar yapılıyor demek ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330 ~ 2 ay önce
Pilot lazım mı şeyhim?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eee ~ 2 ay önce
2016 yılının bütçesini 2022 harcayan bi ülkeden bahsediyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000