06 Eylül 2017, Çarşamba 10:20:20

Polislere özel drone tasarladı

İzmirli tasarımcı Mustafa Murat Bilir, polisler için özel drone (insansız hava aracı) tasarladı.
  • Tebrik ediyorum yakışıklı ve zeki gencimizi, başarıları daim olsun. Ortaokuldaki MATEMATİK öğretmeni olarak gurur duydum Murat ile. O zaman da zeki, dikkatli, onurlu ve saygılı idi. Devletimizin araştırmacı, çalışkan gençlerimize sahip çıkacağına ve teşvik edeceğine inancım sonsuzdur
  • Böyle ürünlerde dikkat çekici renkler yerine daha kamufle renk tonlarini tavsiye ediyorum
  • Süper beeh. Müthiş görünüyor
  • Nefis bir tasarım. Ülkemiz böyle bilim insanlarının omuzlarında yükselecek inşallah. Böyle böyle tasarımlar ile iron man kostümleri, organik hoşaflar, polis droneları falan uçup dünya gücü olacağız. Mavinin tonunun seçimine de bayıldım kardeşim. Tam bir polis mavisi olmuş.

İzmirli tasarımcı Mustafa Murat Bilir, polisler için özel drone (insansız hava aracı) tasarladı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstriyel Tasarım Bölümü mezunu Mustafa Murat Bilir, polislerin görev sırasında yaşadığı zorlukları dikkate alarak yeni nesil drone tasarladı. “Drolis” adını verdiği çalışmasıyla polislerin drone kullanımını hızlandırmayı amaçladığını belirten Bilir, “Drolis’i tasarlarken öncelikle kullanıma geçiş süresini hedefledim. Diğer drone'lardan farklı olarak tasarım aşamasında çantasıyla beraber düşünüp tasarladım. Böylece kullanıma geçiş süresi hayli kısalıyor. Kullanıcı Drolis’i sırtında taşırken tek bir hareketle kolayca alıp, tek tuşa basarak saniyeler içinde kullanıma başlayabilir” dedi.

Engelleri kendi görebiliyor

GPS sistemi sayesinde drone’nun yerinin kaybolmayacağını, gözden kaçırıldığında dahi tek tuşla kolayca çağrılabileceğini ifade eden Bilir, ayrıca drone'da yer alan sound solar sensörleri sayesinde uçuş sırasında kullanıcının görmediği engellerin de fark edilebileceğini söyledi. Bilir, günümüzde drone kullanımının polisler için gerekli olduğunu belirterek, kullanımı basit ve hızlı bir drone tasarladığını aktardı.

Polislere özel drone tasarladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

MELİKE EREKLİ ~ 5 yıl önce
Tebrik ediyorum yakışıklı ve zeki gencimizi, başarıları daim olsun. Ortaokuldaki MATEMATİK öğretmeni olarak gurur duydum Murat ile. O zaman da zeki, dikkatli, onurlu ve saygılı idi. Devletimizin araştırmacı, çalışkan gençlerimize sahip çıkacağına ve teşvik edeceğine inancım sonsuzdur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Altay ~ 5 yıl önce
Böyle ürünlerde dikkat çekici renkler yerine daha kamufle renk tonlarini tavsiye ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok süper ~ 5 yıl önce
Süper beeh. Müthiş görünüyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Burak ~ 5 yıl önce
Nefis bir tasarım. Ülkemiz böyle bilim insanlarının omuzlarında yükselecek inşallah. Böyle böyle tasarımlar ile iron man kostümleri, organik hoşaflar, polis droneları falan uçup dünya gücü olacağız. Mavinin tonunun seçimine de bayıldım kardeşim. Tam bir polis mavisi olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Jakku ~ 5 yıl önce
Tebrik ederim kardeş. Yolun açık olsun.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000