21 Kasım 2020, Cumartesi 12:40:36

PKK'lı terörist İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

İstanbul Havalimanı'ndan sahte pasaportla Brezilya'ya kaçmaya çalışan ve hakkında "terör örgütü (PKK) üyesi olmak" suçundan hapis cezası bulunan kadın yakalandı.
  • Orda O kadini yakalayan TGSnin sorumlu kontuar personelinide kardesimide tebrik ederim.. Kolay gelsin
  • Dağdan indirip hapiste besliyoruz
  • Bu yakalananı, yakalanamayan kim bilir kaçı vardır...

İstanbul Havalimanı'ndan sahte pasaportla Brezilya'ya kaçmaya çalışan ve hakkında "terör örgütü (PKK) üyesi olmak" suçundan hapis cezası bulunan kadın yakalandı. PKK'lı terörist sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü ekipleri, 19 Kasım'da 02.00 sıralarında Brezilya'nın Sao Paulo şehrine gitmek üzere pasaport kontrol noktasına gelen ve kendisini Melike Y. olarak tanıtan kadından şüphelendi. Şüpheli hal ve hareketler sergileyen kadınının pasaportu polis ekiplerince dikkatlice incelendi. Pasaportun sahte olabileceğini değerlendiren ekipler, parmak izi kontrolü de yaptı.

Bilgileri eşleşmeyen şüpheli gözaltına alındı. Yapılan detaylı sorguda şüpheli kadının Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "terör örgütü (PKK) üyesi olmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası verilen 27 yaşındaki Helin D. olduğu tespit edildi.

Helin D.'nin ifadesinde sözde örgüt yöneticilerinden gelen talimat doğrultusunda hapse girmemek için birçok örgüt üyesi gibi kendisinin de yurt dışına kaçmaya çalıştığını ve dikkat çekmemek için önce Brezilya'ya, oradan da Avrupa'ya geçmeyi planladığını söylediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli Helin D. sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

PKK'lı terörist İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Facebook Yorum

Yorumlar

Garfield ~ 4 gün önce
Orda O kadini yakalayan TGSnin sorumlu kontuar personelinide kardesimide tebrik ederim.. Kolay gelsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sht ~ 4 gün önce
Dağdan indirip hapiste besliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iga ~ 4 gün önce
Bu yakalananı, yakalanamayan kim bilir kaçı vardır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000