28 Ocak 2018, Pazar 11:33:30

Pistten çıkan uçakla ilgili yeni gelişme

Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak akşamı iniş sırasında pistten çıkan Pegasus Havayolları uçağı Trabzon’da kültür ve sanata hizmet edecek.
  • Bu uçaktan ancak köfteci arabası olur
  • doldurdular kaptan cocuklarini kirveleri devreleri olacagi bu
  • ülkeye köfteci lazım ne kütüphanesi ya, köfteci yapın uçağı alooo
  • Bence uçuracaklar uçağı
  • O uçak trabzonda rezil olur. Onu siz Giresuna gönderin de kıymetini bilelim.
  • Flex ile alın trabzon da kalsın
  • Gelişmiş bir milletin mühendislik harikası olan bu şaheser (benim için) bence havacılık alanında faaliyet gösteren okullara hibe edilmelidir. Orada bulunup da akademisyen olan, lakin; o gelişmiş milletin ülkesinde, temel eğitim düzeyinde bile eğitmenlik yapamayacak nitelikteki akademisyenlerimiz feyz alsınlar. Ya da hiç olmazsa oradaki hevesli öğrenciler için bir hedef çizgisi olsun.
  • Ali beleşe oyuncak uçak bile vermez
  • Yüzde yüz Pilotaj!!! Öyle ya da böyle... Yok İkinci Pilot'un hatasıydı, yok Kaptan'ın hatasıydı... Öyle ya da böyle Pilotaj Kardeşim NOKTA
  • Ali bey,eşittir=para

 Trabzon Havalimanı'nda 13 Ocak akşamı iniş sırasında pistten çıkan Pegasus Havayolları uçağı Trabzon’da kültür ve sanata hizmet edecek.

Pegasus Hava Yolları’na ait PC8622 nolu Boeing 737-800 tipi TC-CPF tescilli Ankara-Trabzon uçağı 13 Ocak akşamı Trabzon Havalimanı’na iniş yaptığı sırada pistten çıkmıştı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Havalimanı’na indikten sonra pistten çıkan Pegasus Havayolları’na ait uçağı belirlenecek uygun bir bölgede konuşlandırarak kütüphane, sosyal ve kültürel hizmetlerde kullanılması amacıyla Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’dan istediklerini söyledi. Sabancı’nın da uçağın Trabzon’da kalması için ellerinden geleni yapacaklarını söylediğini öğrenildi. Başkan Gümrükçüoğlu böyle bir projenin şehirde uygulanmasının kazanın kötü hatırlarını da azaltabileceğini kaydetti.

Trabzon havalimanına indikten sonra pistten kayarak denize doğru sürüklenmesi neticesinde çekilen uçağın hazırlanan raporlarla birlikte tekrar uçabilecek düzeye yükseltilemeyeceğinin 24 Ocak tarihinde açıklanmasının ardından harekete geçtiklerini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Pegasus Hava Yolları Başkanı Sayın Ali Sabancı ve firma yetkilileri ilk etapta bu konuya çok sıcak yaklaştılar. Fakat uçağın kiralanmış bir uçak olduğunu ve mülkiyetinin kendilerine ait olmadığını, sigorta şirketlerinin de olduğunu, bu münasebetle bu iş ve işlemler neticesinde ödenecek bir sigorta borcu da olsa da onu da kendilerinin üstlenebileceklerini ifade ettiler. Uçağı Trabzon’a kültürel ve sosyal amaçlı olarak bırakmayı ilk etapta düşünce olarak çok olumlu karşıladıkları, bu konuda gayret göstereceklerini ve talebimizi değerlendirip sonucunu bizle bildireceklerini söylediler” şeklinde konuştu.

162 yolcunun ve 6 mürettebatın hiç birinin burnunun kanamaması ve hayat kaybı olmaması sonrasında bir kez daha geçmiş olsun dileklerini paylaşan Başkan Gümrükçüoğlu, “Böyle sosyal bir sonuçla birlikte bu üzücü hatıranın etkisinin azaltılması ve şehrin kuşaklarına, kültürü ve sanatına hizmet eden bir mekan haline getirilmesinin iyi olacağını düşünmekteyiz” diye konuştu.

Pegasus Havayolları projeye sıcak baktı

Pegasus Havayollarına pistin çıkan uçağın kütüphane olması için teklifte bulunduklarını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Bu çerçevede gelişen günler içinde Pegasus Havayolları’nın hem yönetim kurulu başkanı hem genel müdürü hem diğer ekiplerinin şehrimizi ziyaret etmeleri, yolcularımıza, şehrimizin mülki idarecilerine, yöneticilerini ziyaret etmelerinden memnun olduk. Bu süreç takip edilip devam ederken, Pegasus Havayolları’nın kayan yerden çekilen uçağın hazırlanan raporlarla birlikte tekrar uçabilecek düzeye yükseltilemeyeceğini 24 Ocak tarihi ile bilgi edildik. Bunun sonrasında Büyükşehir Belediyesi olarak o kötü hatıranın biraz olsa da telafi edilebilmesi, biraz olsa da hatıralarda başka güzel bir hatıraya doğru döndürülerek bir yerde etkisinin de süreç içinde ortadan kalkması için Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Genel Müdür Mehmet Tevfik Nane ile irtibat kurarak seferlerden çekilecek uçağın Trabzon şehrine bedelsiz hibe edilmesi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi olarak konuşlandıracağımız bir bölgede evlatlarımızın, gençlerimizin kütüphane olarak da istifade edecekleri bir güzel kültür yapısı haline getirilebilmesini teklif ettik. Onlar da ilk etapta bu konuya çok sıcak yaklaştılar. Fakat uçağın kiralanmış bir uçak olduğunu, mülkiyetinin kendilerine ait olmadığını, sigorta şirketlerinin de olduğunu, bu münasebetle bu iş ve işlemler neticesinde ödenecek bir sigorta borcu olsa da onu da kendilerinin üstlenebileceğini ve uçağı Trabzon’a kültürel ve sosyal amaçlı olarak bırakmayı ilk etapta düşünce olarak çok olumlu karşıladıklarını ve bu konuda gayret göstereceklerini, bu talebimizi değerlendirip sonucunu bizlere bildireceklerini söylediler” ifadelerini kullandı.

Pistten çıkan uçakla ilgili yeni gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Yazık ~ 5 yıl önce
Bu uçaktan ancak köfteci arabası olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucan akrep ~ 5 yıl önce
doldurdular kaptan cocuklarini kirveleri devreleri olacagi bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tim ~ 5 yıl önce
Ne alakası var? Uçan ekibi tanıyor musun da böyle bol keseden sallayabiliyorsun?
Pw4000 ~ 5 yıl önce
Tedavülden kalkması gereken motorlarla uçuş yaparsan olacağı bu.
açız aç ~ 5 yıl önce
ülkeye köfteci lazım ne kütüphanesi ya, köfteci yapın uçağı alooo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 5 yıl önce
Bence uçuracaklar uçağı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEZEİKS ~ 5 yıl önce
O uçak trabzonda rezil olur. Onu siz Giresuna gönderin de kıymetini bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flex ile ~ 5 yıl önce
Flex ile alın trabzon da kalsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ERCAN ~ 5 yıl önce
Gelişmiş bir milletin mühendislik harikası olan bu şaheser (benim için) bence havacılık alanında faaliyet gösteren okullara hibe edilmelidir. Orada bulunup da akademisyen olan, lakin; o gelişmiş milletin ülkesinde, temel eğitim düzeyinde bile eğitmenlik yapamayacak nitelikteki akademisyenlerimiz feyz alsınlar. Ya da hiç olmazsa oradaki hevesli öğrenciler için bir hedef çizgisi olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Apti ~ 5 yıl önce
Ali beleşe oyuncak uçak bile vermez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cin Ali... ~ 5 yıl önce
Verir de sadece uçağın iskeletini verir, bütün kullanılabilir her şeyi vidasına kadar alır. Gerçi uçak muhtemelen sigorta şirketinin malı olmuştur, onunla görüşmek gerek.
Sonuç? ~ 5 yıl önce
Yüzde yüz Pilotaj!!! Öyle ya da böyle... Yok İkinci Pilot'un hatasıydı, yok Kaptan'ın hatasıydı... Öyle ya da böyle Pilotaj Kardeşim NOKTA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen öyle ~ 5 yıl önce
Hiç kıvırtmaya gerek yok. İkinci Pilot TOGA'ya basmamalıydı; hadi o bastı; Kaptan, Autothrottle'dan çıkıp yaklaşmaya devam etmeli; ya da pas geçmeliydi; hepsi bu. Ortada hiç birşey yokken, durduk yere kaza; yazık günah... Neymiş de uçakta Sol Reverse hold'daymış; olabilir, MEL veriyor mu veriyor; uçak böyle uçuyor mu uçuyor bitti... Neymiş de teknik arızaymış da falan filan... Geçiniz
Ahl ~ 5 yıl önce
Ali bey,eşittir=para

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000