11 Şubat 2020, Salı 16:38:34

Pistten çıkan uçağın enkazı kaldırıldı

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçağın enkazı dört günlük çalışmanın ardından ağır tonajlı araçlara yüklenerek kaldırıldı.
  • Arff in değeri bilinmiyor anca pilot atece kuleci...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkan uçağın enkazı dört günlük çalışmanın ardından ağır tonajlı araçlara yüklenerek kaldırıldı. Uçak parçaları incelenmek üzere akşam saatlerinde Gebze'de bulunan özel bir depoya götürüleceği öğrenildi.

Kazanın ardından uçağın kara kutusunun alınarak incelemeye götürüldüğü öğrenildi. Ön raporun 1 ay içerisinde çıkması beklenirken detaylı raporun hazırlanmasının bir yıl süreceği belirtildi.

Olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında kule ve meydan görevlilerinin ifadeleri alındı. Kazayı araştırmak üzere Ulaşım Emniyeti İnceleme Merkezince (UEİM) komisyon oluşturuldu. Ardından oluşturulan komisyonla çalışmak için ABD'nin sivil havacılık otoritesi ve Boeing firması yetkililerinde aralarında bulunduğu 11 kişilik ekip Türkiye'ye geldi.

8 Şubat günü Sabiha Gökçen Havalimanı'na gelen heyet enkaz bölgesine gelerek burada detaylı incelemelerde bulundu. Heyetin incelemelerinin ardından Boeing 737'in enkaz kaldırma çalışmaları başladı.

Dört gün süren enkaz kaldırma çalışmalarında ekipler vinç kullanarak uçağın sırasıyla kanat, kokpit ve motorunu ardından gövdesini ve kuyruk kısmını vinç yardımıyla kaldırdı. Ağır tonajlı araçlara yüklenen uçağın parçalarının detaylı incelemelerinin yapılması için akşam saatlerinde Gebze'de özel bir depoya götürüleceği öğrenildi.(Hürriyet)

Pistten çıkan uçağın enkazı kaldırıldı

Facebook Yorum

Yorumlar

Arff ~ 6 gün önce
Arff in değeri bilinmiyor anca pilot atece kuleci...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000