10 Ekim 2017, Salı 08:20:22

Pist onarımı da milli olacak

Savunma alanında birçok yerli ve millî projeye imza atan Türkiye şimdi de askerî uçuş pistlerine yönelik önemli bir çalışma için ilk adımı attı
  • Bayırdır inşallah... Ne oluyoruz, nerden çıktı şimdi bu...
  • 1940'larda olması gereken bi çalışma, 77 yil sonra akla geliyor,bu da bi basari (!)
  • Su sabiha gokceni de onarsalar

Savunma alanında birçok yerli ve millî projeye imza atan Türkiye şimdi de askerî uçuş pistlerine yönelik önemli bir çalışma için ilk adımı attı.

TÜBİTAK, herhangi bir savaş esnasında düşman uçakları tarafından bombalanması muhtemel pist ve taksi yollarına ilişkin önemli bir çağrıya çıktı. Söz konusu çağrıyla ilgili çalışma yapmak isteyen üniversiteler ve özel kuruluşlar Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait pistlerde hasarların onarımını sağlayacak millî ‘pist çabuk onarım’ malzeme ve metotlarına ilişkin bir proje gerçekleştirebilecek. Söz konusu çalışmayla hasar gören pist, taksi yolu ve apronların mümkün olan en kısa sürede onarılması için malzeme ve yöntemlerin geliştirilmesi bekleniyor.

AR-GE SÜRESİ 36 AY

Çağrı kapsamındaki destek karar sürecinde, üniversite-araştırma merkezi-sanayi iş birliği projelerine öncelik verileceği belirtiliyor. Projelerin AR-GE süresinin en fazla 36 ay olacağı öğrenildi. Proje sonunda her malzeme türü için ikişer takım üretilerek teslim edilecek. Söz konusu projeler sonrası ortaya çıkması beklenen malzeme ve metotlarla, bir savaş ihtimali durumunda bombalama sonrası pistlerde ortaya çıkacak çukurlara anında müdahale imkânı oluşturulmuş olacak. (Türkiye)

Pist onarımı da milli olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yolcu ~ 5 yıl önce
Bayırdır inşallah... Ne oluyoruz, nerden çıktı şimdi bu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zxc ~ 5 yıl önce
1940'larda olması gereken bi çalışma, 77 yil sonra akla geliyor,bu da bi basari (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat 58 ~ 5 yıl önce
Cehape ve kemalist zihniyete sormak gerek.milletin sapkasiyla biyigiyla başörtüsü ile uğraşacağına bunlara harcasaymis ömrünü
Airman ~ 5 yıl önce
Bi bitmediniz
Saw ~ 5 yıl önce
Su sabiha gokceni de onarsalar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000