15 Temmuz 2010, Perşembe 09:48:45

PİLOTUN SON SÖZLERİ

Rusya’nın Smolensk şehrinde düşen Tupolev (Tu-154M) uçağının pilotunun sır gibi saklanan kara kutulardaki son sözleri deşifre edildi.
  • Adam daha önceki denemede inemedikleri için birisinin (muhtemelen içerideki VIP yolcunun) kendisini öldüreceğini söylüyor. Bu düpedüz psikolojik baskı kanıtıır, daha ötesi yok. Bu kazanın raporu bizim "Süt içmem, pas geçmem." diyen astronotlarımıza iyi bir ders olur umarım. Bu işin doğasında pas geçmek de var, divert etmek de var.
  • nazdrovya dır :)

Polonya TVN24 televizyonu, Polonya Cumhurbaşkanı ile beraberinde 95 kişinin yaşamını yitirdiği Tupolev (Tu-154M) uçağının kaptan pilotu Arkadiusz Protasiuk’un uçak düşmeden sadece 40 saniye önceki son sözlerinin kayıtlarını deşifre etti.

TVN24, kara kutularda yer alan fakat yetkililerce sır gibi saklanan kayıtlarda pilot Arkadiusz Protasiuk’un, "Nasıl inemedi(k). Beni öldürecekler. Orada olabilecek kadar...(bizi), o öldürecek beni!” şeklindeki son sözlerini yayınladı.

Polonya Adalet Bakanı Krzysztof Kwiatkowski, TVN24’ün yayımladığı ses kayıtlarıyla ilgili yorum yapmaktan kaçınırken, kara kutulardaki bu kayıtlardan haberdar olduğunu fakat yorum yapmak istemediğini söyledi.

Polonya Askeri Savcılığı bürosundan yapılan açıklamada ise konuyla ilgili uzmanların araştırmalarının sürdüğü ve bu sürece zarar verecek bir açıklama yapmaktan kaçınıldığı belirtildi.

(Hürriyet)

PİLOTUN SON SÖZLERİ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Adam daha önceki denemede inemedikleri için birisinin (muhtemelen içerideki VIP yolcunun) kendisini öldüreceğini söylüyor. Bu düpedüz psikolojik baskı kanıtıır, daha ötesi yok. Bu kazanın raporu bizim "Süt içmem, pas geçmem." diyen astronotlarımıza iyi bir ders olur umarım. Bu işin doğasında pas geçmek de var, divert etmek de var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
nazdrovya dır :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000