18 Nisan 2022, Pazartesi 09:07:46

Pilotun mesleki hayatını bitiren operasyon!

Pilot Emre E., yanlış tedavi uygulayarak sol gözünde görme kaybına sebep oldukları iddiasıyla iki doktor ile özel hastaneye 1 milyon 10 bin liralık ‘tıbbi malpraktis’ davası açtı. Emre E., pilotluk sertifikasının iptal edildiğini belirterek çocukluk hayali olan mesleğini yapmasının imkânsız hale geldiğini öne sürdü.
  • Allah kimsenin başına vermesin ama retina ameliyatı deyince gidilecek ilk isim Prof Dr. Sinan Tatlıpınar'dır. Aklınızın bir köşesinde dursun.
  • En az 10 milyon istemesi lazımmış yav bir milyon gel ben verim
  • Yazan cahil. Hem bir halttan haberin yok hem de vicdansızsın.! Bir halttan haberin yok çünkü: manevi tazminat davası açmak için lisans kaybı bedelinin kaç para olduğunun bir önemi yoktur. Bu davaların bir dava açış ücreti olur. Bu da talep edilen mebla ile doğru orantılı artış gösterir. Yani 10 milyon liralık bir davayı açmak için onun katsayısında gereken ücreti baştan yatırman gerekir. Vicdansızsın çünkü: çocuk hem gözünü hem mesleğini kaybetmiş. Geleceği bitmiş, sen kalkmış 100 yeter diyorsun
  • Açılan tazminat davalarında istenilen tazminatın 1000/68 i harç olarak mahkemeye ödenir. Bu davanın hakkı en az 2milyon dolar tazminattır. 2 milyon dolarlık bir dava açmış olsaydı 140bin dolar harç ödenmesi gerekirdi. Birincisi bu parayı adam nereden bulsun, hadi buldu, birde sebepsiz zenginleşme diye bir tanım var tazminat davalarında. Neyse uzun hikâye. Bu pilot 500bin TL alırsa öpsün başına koysun.
  • Medical standart for EASA pilot class 1 Vision Visual system GM MED.B.070 Implamenting rule b.visual acuity (1) For class 1 medical certificate (İii) At revalidation or renewal of examination Bölümünü bu arkadaşımızın okumasını öneririm.
  • Dünya Göz Hastanesi aman uzak durun
  • Sürekli doktor kapaklamak isteyen hostesler de okudu mu bu haberi
  • Tek gözle uçak uçurulmuyor mu mesela taca airlines pilotu örneğin.
  • SAGLIK BAKANLIĞINA ÇAĞRI. FULL SAĞLIKLI PİLOTTA MUTLAKA BİR BULGU BULIYORLAR, BULUYORLARKI FAZLA PARA ALSINLAR. TÜM PILOT MUAYENELERINI YAPAN HASTANELER AYNI ŞEYİ YAPIYOR. MALUMAT
  • Meblağ az be güzel kardeşim.bir buçuk senede kazanıyorsun sen o parayı uçarak..Habermi yanlış yoksa?Bir milyon dolar falan olmalı!!!

Pilot Emre E., yanlış tedavi uygulayarak sol gözünde görme kaybına sebep oldukları iddiasıyla iki doktor ile özel hastaneye 1 milyon 10 bin liralık ‘tıbbi malpraktis’ davası açtı. Emre E., pilotluk sertifikasının iptal edildiğini belirterek çocukluk hayali olan mesleğini yapmasının imkânsız hale geldiğini öne sürdü.

İstanbul Tüketici Mahkemesi’ne açılan davaya göre, İzmir’de Pilot olarak görev yapan Emre E. (31), 2018 yılının haziran ayında sol gözünün içinde bir ben (kitle) olduğunu fark etti. Tedavi olmak için İzmir’den İstanbul’a gelen Emre E., ünlü bir göz hastanesine gitti. Prof. Dr. Samuray T. tarafından Emre E.’nin sol gözüne radyoaktif plak uygulaması ile göz içinde bulunan kitleye ışın tedavisi yapıldı. Bu uygulamanın sonunda Emre E.’nin gözünün içinde bulunan kitle küçülmeye başladı. Ameliyatın başarılı geçmesinin ardından Emre E., Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş hastaneden yapılan tetkikler sonucu uçuşa elverişlidir raporu aldı. Yaklaşık bir yıl pilotluk mesleğini başarılı bir şekilde sürdüren Emre E.’nin bu defa göz içi sıvısı kirlenmeye başladı. Tekrar İstanbul’a gelen Emre E., Prof. Dr. Samuray T.’ye gitti. Prof. Samuray T., ‘vikretomi’ (retina cerrahisi) ameliyatı olursa görüşünün düzeleceğini belirterek Emre E.’yi hastanede çalışan Prof. Dr. Fevzi A.’ya yönlendirdi.

'GÖRME İHTİMALİN YOK'

Hürriyet Gazetesi'nden Özge Eğrikar'ın haberine göre; Prof. Dr. Fevzi A. tarafından ameliyat olan Emre E., antibiyotik ve göz damlaları yazılarak eve gönderildi. Rahatsızlığı devam eden Emre E., tekrar hastaneye gitti. Tekrar ameliyat olan Emre E.’nin göz merceği alınarak yerine silikon konuldu. İddiaya göre görmesinde bir düzelme olmayan Emre E., kendisini ameliyat eden doktor Fevzi A. ile görüştü. Ancak Prof. Dr. Fevzi A., pandemi süreci dolayısıyla Emre E.’yi erteledi. Bunun üzerine başka bir doktora giden Emre E., retinadaki hasarın çok yüksek olduğunu ve tekrar görme ihtimalinin olmadığını öğrendi.

'MESLEĞİNİ YAPMASI İMKÂNSIZ'

Emre E.’nin avukatı Saniye Ülgen, “Görme Kaybı sebebiyle müvekkilin pilotluk sertifikası iptal olmuştur. Yaşanan bu süreçte müvekkil, hem maddi hem de manevi olarak çok yıpranmıştır. Özellikle çocukluk hayali olan pilotluk mesleğini yapması, uygulanan bu yanlış işlemler ile imkânsız hale gelmiştir. Ayrıca gözünde tedavisi mümkün olmayan görme kaybı meydana gelmiş, gözün görünümünde de kalıcı olarak ciddi deformasyon oluşmuştur. Gözünde görme kaybı dışında estetik olarak da kalıcı hasar oluşmuştur. Bu nedenle iki doktor ile hastaneden ‘tıbbi malpraktis (kötü hekim uygulaması)’ davasını açma zarureti doğmuştur. 10 bin lira maddi, 1 milyon lira da manevi tazminatın davalılardan tahsilini istiyoruz” dedi.

Pilotun mesleki hayatını bitiren operasyon!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Bilen yolcu ~ 4 ay önce
Allah kimsenin başına vermesin ama retina ameliyatı deyince gidilecek ilk isim Prof Dr. Sinan Tatlıpınar'dır. Aklınızın bir köşesinde dursun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Votandaş ~ 4 ay önce
En az 10 milyon istemesi lazımmış yav bir milyon gel ben verim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
100 bin dolardır ~ 4 ay önce
Yazan cahil. Hem bir halttan haberin yok hem de vicdansızsın.! Bir halttan haberin yok çünkü: manevi tazminat davası açmak için lisans kaybı bedelinin kaç para olduğunun bir önemi yoktur. Bu davaların bir dava açış ücreti olur. Bu da talep edilen mebla ile doğru orantılı artış gösterir. Yani 10 milyon liralık bir davayı açmak için onun katsayısında gereken ücreti baştan yatırman gerekir. Vicdansızsın çünkü: çocuk hem gözünü hem mesleğini kaybetmiş. Geleceği bitmiş, sen kalkmış 100 yeter diyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tazminat davası harç bedeli ~ 4 ay önce
Açılan tazminat davalarında istenilen tazminatın 1000/68 i harç olarak mahkemeye ödenir. Bu davanın hakkı en az 2milyon dolar tazminattır. 2 milyon dolarlık bir dava açmış olsaydı 140bin dolar harç ödenmesi gerekirdi. Birincisi bu parayı adam nereden bulsun, hadi buldu, birde sebepsiz zenginleşme diye bir tanım var tazminat davalarında. Neyse uzun hikâye. Bu pilot 500bin TL alırsa öpsün başına koysun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capt. ~ 4 ay önce
Medical standart for EASA pilot class 1 Vision Visual system GM MED.B.070 Implamenting rule b.visual acuity (1) For class 1 medical certificate (İii) At revalidation or renewal of examination Bölümünü bu arkadaşımızın okumasını öneririm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 4 ay önce
Dünya Göz Hastanesi aman uzak durun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaba ~ 4 ay önce
Sürekli doktor kapaklamak isteyen hostesler de okudu mu bu haberi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olamaz ~ 4 ay önce
Tek gözle uçak uçurulmuyor mu mesela taca airlines pilotu örneğin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EMRE KAPTAN HELAL ~ 4 ay önce
SAGLIK BAKANLIĞINA ÇAĞRI. FULL SAĞLIKLI PİLOTTA MUTLAKA BİR BULGU BULIYORLAR, BULUYORLARKI FAZLA PARA ALSINLAR. TÜM PILOT MUAYENELERINI YAPAN HASTANELER AYNI ŞEYİ YAPIYOR. MALUMAT

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt ~ 4 ay önce
Meblağ az be güzel kardeşim.bir buçuk senede kazanıyorsun sen o parayı uçarak..Habermi yanlış yoksa?Bir milyon dolar falan olmalı!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000