07 Kasım 2018, Çarşamba 08:33:34

Pilotun cesedine 56 yıl sonra ulaşıldı!

Eğitim uçuşu sırasında uçağı düşen İsrail ordusunda görevli bir pilotun cesedinden geriye kalanlar kazadan 56 yıl sonra bulundu.
  • bizim askerler onemsiz....ben bela aciyim her tarafta askerler olsun benim cocuklarimda curuk raporu alsin. adamlarin askerleri cok onemli ta 1962 olen bile yakzik halimize
  • ARFF nindir.
  • Darısı Yunan uçağının Midilli adası civarında düşürdüğü F-16 pilotu Yzb.nail Erdoğan’ın bulunmasına!!!

Eğitim uçuşu sırasında uçağı düşen İsrail ordusunda görevli bir pilotun cesedinden geriye kalanlar kazadan 56 yıl sonra bulundu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, 1962'de yaşanan kazanın ardından cenazesine ulaşılamayan Yakir Naveh adlı askeri pilotun cesedinin kalıntıları ile kaza sonucu düşen uçağın parçaları ülkenin kuzeyindeki Taberiye (Celile) gölünde bulunduğu ifade edildi.

AA'nın haberine göre Naveh'in cesedinin bulunması için gölün tabanında oluşan tortuyu eleyen yeni bir teknolojinin kullanıldığı belirtilen açıklamada, 25 Ekim'de bulunan kalıntılar çıkarılarak kimlik tespiti için adli tıp kurumuna gönderildiği kaydedildi.

Yapılan testin ardından kalıntıların Naveh'e ait olduğu anlaşılırken, kazada ölen pilotun ailesinin bilgilendirildiği dile getirildi.

İsrail ordusu, Yakir Naveh için 13 Kasım'da başkent Tel Aviv'deki askeri mezarlıkta cenaze töreni düzenleneceğini duyurdu.

Orduda eğitim pilotu olarak görev yapan Naveh ve bir pilot adayını taşıyan uçak Mayıs 1962'de eğitim uçuşu sırasında motorunun durması üzerine Taberiye gölüne düşmüştü.

Kazada ölen pilot adayının cenazesi bir yıl sonra bulunurken, Naveh'in cesedi bulunamamıştı.

İsrail ordusu, 2000 yılında Naveh'in cesedini bulmak için yeniden aramalara başlamıştı.

Pilotun cesedine 56 yıl sonra ulaşıldı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

mehmet ~ 5 ay önce
bizim askerler onemsiz....ben bela aciyim her tarafta askerler olsun benim cocuklarimda curuk raporu alsin. adamlarin askerleri cok onemli ta 1962 olen bile yakzik halimize

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu başarı ~ 5 ay önce
ARFF nindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aa ~ 5 ay önce
Darısı Yunan uçağının Midilli adası civarında düşürdüğü F-16 pilotu Yzb.nail Erdoğan’ın bulunmasına!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kamyoncu ~ 5 ay önce
Birde onu düşüren yunan pilotun THY 'de uçtuğu söyleniyor..neden bulunsun ki!
Abc ~ 5 ay önce
Devleti yönetenlerin daha önemli ve öncelikli işleri var. Haa 15 temmuzda olsaydı yerin altından çıkartırlardı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000