02 Eylül 2016, Cuma 12:30:57

Pilotların tazminat hakları artırıldı

Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan Kanun hükmünde kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde çalışan pilotların tazminatları yeniden düzenlendi.
  • darısı havacılık tazminatı düzenlenmesinin başına
  • Eşi doktor bir first Officer olarak, tüm tabipler muhakkak çok daha iyi maaşlar alsın, eğitimleri muhakkak ki en üst seviyede zorlu eğitim ve 10-14 yıllık süreç). Yalnız bu başlık altında saçma olmuş.
  • Hep pilotlara yapin zaten zami. Nolacak bu doktorlarin hali?
  • Isleri zor.Az bile.Afiyetle yesinler.Helali hoş olsun.
  • Kapanmasın.
  • SHGM de calisan pilot mu varmis? Bilgimiz yoodu. SHGM'nin kendi ucaklari var galiba
  • Pilotun yere sağ sağlim inmesi başlı başına bir ödüldür onlara zaten. Daha ne tazminatı, ilave parası aç gözlü, doymaz harisler ya.

Olağanüstü Hal kapsamında yayınlanan Kanun hükmünde kararname ile Emniyet Genel Müdürlüğü ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde çalışan pilotların tazminatları yeniden düzenlendi.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren KHK’nin 50’nci maddesinde pilotlara verilecek tazminat yer aldı. Buna göre Emniyet Teşkilatı Uçuş ve Dalış Hizmetleri Kanunu’nun 6’ncı maddesinin f bendine atıfta bulunularak söz konusu maddede yer alan yüzde 5.5 ibaresi yerine yüzde 7 şeklinde değişiklik yapılacağı belirtildi.

Pilotların zorunlu uçuş saatinden fazla uçtukları her uçuş saati için uçuş hizmet yılının son ayındaki uçuş tazminatının ödenmesini içeren değişiklikle birlikte pilotlar yüzde 7 oranında her yıl toptan ödeme alacak.

Pilotların tazminat hakları artırıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

zerre ~ 4 yıl önce
darısı havacılık tazminatı düzenlenmesinin başına

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 4 yıl önce
Eşi doktor bir first Officer olarak, tüm tabipler muhakkak çok daha iyi maaşlar alsın, eğitimleri muhakkak ki en üst seviyede zorlu eğitim ve 10-14 yıllık süreç). Yalnız bu başlık altında saçma olmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lort mat ~ 4 yıl önce
Hep pilotlara yapin zaten zami. Nolacak bu doktorlarin hali?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
alaka ~ 4 yıl önce
doktorlarımıza ait haberlerle ilgili bir sitede ne olucak pilotların maaşı demek kadar komik :)
Yaşamasaydım yazmazdım :( ~ 4 yıl önce
Doktorlar dostum ... İçlerinde olan az sayıdaki insanları saymazsak eğer ... İnsanlara ve onların sevdiklerinin sağlıklarını sağlayacaklarını söyleyerek para kazanmaya sağlayamayınca yapacak birşey yok ben elimden geleni yaptım demeye para kazanamayacağını anladıkları insanlarada yapacak birşey yok demeye devam ederek para kazanmaya devam edecekler Hangi uçağa binerken sizi varacağınız yere sağ salim götüremezsek kendimizi sağlma almak için diye imzalamanız gereken bir form var eğer bunu imzalamazsanız sizi uçağa almıyoruz dendi ??? Ben ameliyata kendi yada yakını böyle birşey imzalamadan alınan acil durum haricinde kimse bilmiyorum Yada başka birşey sorayım ! 6 ayda bir mesleki bilgi beceri yılda bir tepeden tırnağa sağlık muayenesi olup bunlarda aksayan birşey olursa işinden olan doktor avukat mühendis polis memur hakim şoför aklına gerisini sen getir başka bir meslek biliyormusun !!!! Bilmiyorsan eğer :) bepanten tavsiye ediyorum sen anladın onu
Dokturlar ~ 4 yıl önce
Dokturluk dünyanın enkutsal mesligi olduguna inanlardanım.Yıllar önce 1970 lerde puanım tutsa doktur olurdum.meslegi Kenan evren diye biri büyük gazeteci U yardımıyla kötüleri reklam ederekbitirdi..Dükkan açar gibi tıp fakültesi açtı.Sanırım yılda 5000 dotur çıkıyor.Sadece üzücü.
Aynen ~ 4 yıl önce
Çok doğru tespit. Ayrıca hasta yakını olursa ilgileniyorlar. Yoksa Allah rahmet eylesin.
Kalifiye ~ 4 yıl önce
Kalifiye personele bol para vereceksin ki ülkenin önü açılsın doktor Pilot mühendis vb. Bilgi ve te crube önemli beyin göçüne izin vermeyen düzenleme gerekli tüm kurumlarda ve üniversite ile işbirliği her alanda şart tabii argede kendiliğinden gelir. Okumuş adama sahip çık Türkiyem
Pilot adayi ~ 4 yıl önce
Isleri zor.Az bile.Afiyetle yesinler.Helali hoş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 4 yıl önce
Yılda 150 saat uçuş. Haftasonu %80 off bayram tatil resmi tatillerde çalışmıyorsun 30 gün izin YB ayda 18000tl maaş eylülde 55000 tl uçuş tazminati. Karargahtaki pilot Albay yılda 5 saat uçar yaklaşık 20000 alır enson zamlarla
Yaşamasaydım yazmazdım' a cvp ~ 4 yıl önce
Pilotlar haricinde her yıl tepeden tırmağa sağlık muayenesi olan ve her yıl yaptığı iş için yeterliliği; yazılı sınav, uygulama sınavı ve uçuş sınavı olmak üzere üç etapda değerlendirilen bir meslek daha biliyorum. :)) uçak helikopter teknisyenleri. Bilmiyorsan öğrenmiş oldun
Sözcü ~ 4 yıl önce
Kapanmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilgi ~ 4 yıl önce
SHGM de calisan pilot mu varmis? Bilgimiz yoodu. SHGM'nin kendi ucaklari var galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heraldr yani ~ 4 yıl önce
Demekki bisey bilmiyormuşsunuz. Ucagi ve helikoperi var shgm'nin.
cnn ~ 4 yıl önce
shgm nin uçak ve helikopteri var bilgisi yanlış bilgidir. yanlış bilgi vererek başkalarına bilgisiz demek de bi tek bizim insanımıza has bir durrum sanırım
Promosyon ~ 4 yıl önce
Pilotun yere sağ sağlim inmesi başlı başına bir ödüldür onlara zaten. Daha ne tazminatı, ilave parası aç gözlü, doymaz harisler ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Retrowing ~ 4 yıl önce
Beyin yok fikir var, yaş kaç?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000