17 Ağustos 2013, Cumartesi 16:13:15

PİLOTLARIN KAÇIRILMASIYLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Başkanlığını Fuad Sinyora'nın yaptığı Müstakbel Hareketi milletvekillerinden Muin Murabi, Hizbullah'ı Beyrut'ta kaçırılan 2 Türk pilot olayının arkasında olmakla itham etti.
  • Vay bee ne orta doguymus arkadas ne kiymetlilermis yaa.. Adam taaaa orta doguya el atiyo gidiyo oralarda FAHRİ DOKTORA unvani aliyo ama bizim pilotlarimiza gelince "pazarlik soz konusu degil sadece konusuyoruz". İstersen artik birazcik susta daha fazla kacirilan yada olen vatandasimiz olmasin..
  • Sonuçlar yazan muhterem? İnşallah sen veya senin bir yakının kaçırılır da mutluluğu tadarsın. Gerçi seni neden kaçırsınlar kıymetin ne ki?
  • Başımızda deniz Baykal olaydı, Türkiye büyümez, dikkat çekmez, yorum yapmazdı. Böyle ülkemin vatandaşınıda kimse kaçırmaz mutlu Mesut yaşardık
  • Biri cikar one minute"s" der olay cozulur
  • sakin olun biz ortadoğunun en baba,en güçlü,en sözü geçen ülkesiyizzzz...merak etmeyin dua ederiz pilotlar kurtulur ...masaya vururuk gardaşşşş..one minute bile deriz
  • En basindan beri hizbullah di flash olan yeni haber neki,hizbullah birakmaz kolay kolay
  • sonuc olarak pilotlarimiz nerede?? neden misirdaki olaylara daha cok yogunlasiliyor?? neden pilotlarimiz kurtarilmiyor???? lanet olsun !!

Türkiye'nin Lübnan ve Suriye başta olmak üzere yaşanan krizlerde Arap halklarının yanında yer alan politika izlediğini vurgulayan Murabi, "Hizbullah, Suriye'nin Azez bölgesinde kaçırılan Lübnanlılar olayına dahil oldu. Buna ilaveten mesele ile alakası olmamasına rağmen Türkiye'nin söz konusu krize dahil olması için konuyu büyüttü " dedi.

Hizbullah'ın ülkeyi kontrolü altında tutan tek güç olduğunu belirten Murabi, Türk pilotların kaçırılması olayının arkasında Hizbullah'ın olduğunu iddia etti. Murabi, "Kaçırılma kararının İran tarafından alındığına eminim" diye konuştu.

Murabi, iki Türk pilotun kaçırılması olayının Lübnan'ın iç meselesi olmadığına işaret ederek, "Türk pilotların, Azez'de kaçırılan Lübnanlıların aileleri tarafından kaçırılacağını hayal edilemezdi. Öte yandan Lübnan devletinin pilotların kaçırıldığı havaalanı yolunu muhafazaya yönelik bir karar alması gerekirken, maalesef Hizbullah'ın egemenliği altında. Lübnan güvenlik güçleri, bölgeyi kontrolleri altına alamadı" diye konuştu.

Murabi, Lübnanlıların Hizbulllah karşısındaki konumunu ise şu ifadelerle dile getirdi:

"Hiçbir Lübnanlı, ülkeyi işgal eden ve orduyu kontrolü altına alan Hizbullah'a karşı mücadele edemez. Hizbullah, İsrail'le savaşıyor. Suriye ve Lübnan halkı buna muktedir değil. Böylece devletin en alt tabanından en üstüne kadar kontrolü sağlamış durumda. Hizbullah'ın desteği olmadan ülkede hiçbir şeyin tahakkuk etmesi mevzu bahis değildir."

Hizbullah'ın tüm dünyanın terör örgütü listesinde yer aldığını söyleyen Murabi, "Türkiye'den beklenen de Hizbullah'ı terörist listesine alması, ne bu örgürtle ne de örgütle ilişiği olan gruplarla ilgilenmemesidir. Lübnanlılar olarak, Hizbullah'ı İran İmparatorluğu'nun yeniden kurulması için İran hesabına çalışan, işgalci ve Lübnan'a ait olmayan bir örgüt olarak görüyoruz"  ifadelerine yer verdi.

Murabi, bölgedeki tüm ülkelerin Hizbullah gerçeğini anlamaları ve en kısa sürede bu konuda mücadele etmeleri gerektiğini dile getirerek, Türk pilotların kaçırılması olayında Hizbullah ile bağlantıya geçilmesi konusunda şunları ifade etti:

"Hizbullah'ı düşmanımız olarak gördüğümüz için onunla birlikte çalışmamız mümkün değil. Ayrıca Hizbullah tarafından bize karşı suikast tehdidi geliyor. Ben ve bazı Lübnanlı milletvekilleri ölümle tehdit ediliyoruz. Hizbullah, Tahran'da planı yapıp, Lübnan'da hayata geçiren İran tarafından desteklenen terörist bir örgüttür."

Murabi, Müstakbel Hareketi olarak 2000 yılından bu yana Hizbullah ile mücadele ettiklerini, Lübnan'ın güneyinden İsrail'i çıkarmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Mücadelemiz, silah ile değil kelimelerle devam ediyor. Silahsız yürüttüğümüz mücadeleye karşılık, suikast ve bombalı saldırı ile karşı karşıya kalıyoruz. Eski Başbakan Refik Hariri ve Lübnan İç Güvenlik Servis Şefi General Visam el-Hasan'ın hayatını kaybettiği suikastler bunlar arasında" görüşünü dile getirdi.

PİLOTLARIN KAÇIRILMASIYLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

MİDDLE EAST ~ 9 yıl önce
Vay bee ne orta doguymus arkadas ne kiymetlilermis yaa.. Adam taaaa orta doguya el atiyo gidiyo oralarda FAHRİ DOKTORA unvani aliyo ama bizim pilotlarimiza gelince "pazarlik soz konusu degil sadece konusuyoruz". İstersen artik birazcik susta daha fazla kacirilan yada olen vatandasimiz olmasin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Sonuçlar yazan muhterem? İnşallah sen veya senin bir yakının kaçırılır da mutluluğu tadarsın. Gerçi seni neden kaçırsınlar kıymetin ne ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sonuçlar ~ 9 yıl önce
Başımızda deniz Baykal olaydı, Türkiye büyümez, dikkat çekmez, yorum yapmazdı. Böyle ülkemin vatandaşınıda kimse kaçırmaz mutlu Mesut yaşardık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
devam et !! ~ 9 yıl önce
sen türkiye'yi büyük bir ülke sanmaya devam et!!! büyük ülke olsaydık kimse vatandaşımızı bu kadar kolay kaçırmaya,bombalar patlatmaya,uçağını düşürmeye,mermi sıkmaya cesaret edemezdi,herşey pahalı olmazdı avrupalılar ülkemize kimlikleri ile gelemezlerdi kimse bizden vize isteyemezdi 10 milyondan fazla insan asgari ücretle yaşamak zorunda kalmazdı bir o kadarı da yeşil karta muhtaç olmazdı !!!!
1 min ~ 9 yıl önce
Biri cikar one minute"s" der olay cozulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuç a cvp ~ 9 yıl önce
sakin olun biz ortadoğunun en baba,en güçlü,en sözü geçen ülkesiyizzzz...merak etmeyin dua ederiz pilotlar kurtulur ...masaya vururuk gardaşşşş..one minute bile deriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fırat Eryılmaz ~ 9 yıl önce
İktidara, kendi seviyenle ve mizacınla eleştiri getirmişsin.. hadi onu anladık da, senin ne haddine yaradana inanıp dua eden insana dil uzatmak, küçümsemek? Klavyeden üfürme aslanım. Evet, kendi çöplüğümdeyim şimdi rahat rahat yorumluyorum, buyur et çöplüğünde yüzüne konuşayım.
İsim / Rumuz ~ 9 yıl önce
En basindan beri hizbullah di flash olan yeni haber neki,hizbullah birakmaz kolay kolay

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sonuc?? ~ 9 yıl önce
sonuc olarak pilotlarimiz nerede?? neden misirdaki olaylara daha cok yogunlasiliyor?? neden pilotlarimiz kurtarilmiyor???? lanet olsun !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rumuz ~ 9 yıl önce
aynen lanet olsun bu devlete

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000