04 Şubat 2021, Perşembe 16:41:50

Pilotlar itiraf etti; 'Evet hata yapıyoruz çünkü paslandık'

Covid-19 salgınının başından beri eski sıklıkta uçuş yapamayan pilotlar uçuşlarda hata yaptıklarını itiraf etti.
  • aramızda eskisi kadar uçanlar da var, çok daha az uçanlar da. ancak mesleğimiz maddi ve manevi olarak motivasyon kaybı yaşasa da hiçbir profesyonel pilot ben daha kötü uçayım ya da uçuş emniyetini pek dikkate almasam da olur demez. ha is tatmini ve mutluluk ayrı bir şey, ona da zamanla herkes bireysel bir cozum bulur, burada olmazsa başka yerlerde
  • kesinlike haklısın r2-d2 droid kardeşim
  • Kokpitte hataya yer yok. Canimiz kimlere emanet allah korusun amin amin
  • Pilotsuz uçağın bile uzaktan bir pilotu olacaktır.Aksi takdirde, kırım sonrası suçlayacak, hatta hapse atacak adam bulamazsınız.
  • Birgün imkan olacak pilotlar zaten bişey yapmıyor, iki tuşla uçak uçuyor diyenleri ve aldığımız maaşları bizlere fazla görenleri bir uçakta toplayıp uçak seyir irtifasını aldıktan sonra hani mümkündegil ancak dedikya varsayalım diye pilotları paraşütle atlayacak. Ondan sonra gorürüm ben onları. BKM mutfaktaki sikeçte bile konu oldu bu. Pilot zehirleniyor herkes doktor doktor diye bağırıyor tecrübeli amir ....et doktoru pilot var mı? diye bağırıyor. Olay bu.
  • Sumatraya falan git ya da senegale. Ağrılara iyi geliyormuş.
  • :)))) arkadaşa...Bilâder değil...Birader. denir ..çok bilmiş cahil!
  • katılıyorum her zamankinden dahs dikkatli olmak lazım.
  • Biz de paslandık vallahi. Evde otur, işte otur. Muhabbetten çenemiz ağrıdı.
  • 2.5 yıl önce mezun oldum hala işe girebilmiş değilim gerekli bütün kağıt parçalarına sahibim ama ILS miydi öyle bişey vardı heralde noluyodu hatırlar gibiyim

Covid-19 salgınının başından beri eski sıklıkta uçuş yapamayan pilotlar uçuşlarda hata yaptıklarını itiraf etti.

NASA'nın Havacılık Güvenliği Biriminin hazırladığı rapora göre pilotlar hata yapıyor. BU hataları reddetmeyen pilotlar; 'Paslandık' ifadelerini kullandı.

Raporda; bir pilotun fren sistemini devre dışı bırakmayı unuttuğunu itiraf ettiği, başka bir pilotun rüzgar nedeniyle 3 denemesinde de uçağı indiremediği, yine başka bir kaptan piotun irtifayı idrak edememesi sonrasında ona yardımcı pilotun yardım ettiği gibi detaylar yer aldı.

Bu gibi hataları itiraf eden pilotlar; 'Uzun süre uçuş yapamadıktan sonra birden bire koltuğa oturunca paslandığımızı hissettik. Evet hata yapıyoruz' gibi ifadeler kullandı.

Söz konusu durumun tehlikelere neden olabileceğinin altı çizilirken, bir an önce eski uçuş trafiğine dönülmesi gerektiği vurgulandı.

Pilotlar itiraf etti; 'Evet hata yapıyoruz çünkü paslandık'

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

kaptan ~ 3 yıl önce
aramızda eskisi kadar uçanlar da var, çok daha az uçanlar da. ancak mesleğimiz maddi ve manevi olarak motivasyon kaybı yaşasa da hiçbir profesyonel pilot ben daha kötü uçayım ya da uçuş emniyetini pek dikkate almasam da olur demez. ha is tatmini ve mutluluk ayrı bir şey, ona da zamanla herkes bireysel bir cozum bulur, burada olmazsa başka yerlerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 3 yıl önce
kesinlike haklısın r2-d2 droid kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 3 yıl önce
Kokpitte hataya yer yok. Canimiz kimlere emanet allah korusun amin amin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Autopilot ~ 3 yıl önce
Pilotsuz uçağın bile uzaktan bir pilotu olacaktır.Aksi takdirde, kırım sonrası suçlayacak, hatta hapse atacak adam bulamazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ütopya ~ 3 yıl önce
Birgün imkan olacak pilotlar zaten bişey yapmıyor, iki tuşla uçak uçuyor diyenleri ve aldığımız maaşları bizlere fazla görenleri bir uçakta toplayıp uçak seyir irtifasını aldıktan sonra hani mümkündegil ancak dedikya varsayalım diye pilotları paraşütle atlayacak. Ondan sonra gorürüm ben onları. BKM mutfaktaki sikeçte bile konu oldu bu. Pilot zehirleniyor herkes doktor doktor diye bağırıyor tecrübeli amir ....et doktoru pilot var mı? diye bağırıyor. Olay bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nefretli insanlar ~ 3 yıl önce
Bu meslegi yapmamali...
ER yap ~ 3 yıl önce
Sumatraya falan git ya da senegale. Ağrılara iyi geliyormuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murtaza ~ 3 yıl önce
:)))) arkadaşa...Bilâder değil...Birader. denir ..çok bilmiş cahil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cpt. ~ 3 yıl önce
katılıyorum her zamankinden dahs dikkatli olmak lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airbüs ~ 3 yıl önce
Bağzı Airbüsçüler zaten sürekli biseyler yasiyodu.kaza kirim
Amir ~ 3 yıl önce
Biz de paslandık vallahi. Evde otur, işte otur. Muhabbetten çenemiz ağrıdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklı isyan ~ 3 yıl önce
2.5 yıl önce mezun oldum hala işe girebilmiş değilim gerekli bütün kağıt parçalarına sahibim ama ILS miydi öyle bişey vardı heralde noluyodu hatırlar gibiyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000