05 Mayıs 2015, Salı 08:10:02

PİLOT GREVİNDE 4. GÜN

Portekiz'de TAP havayolları pilotlarının 1 Mayıs'ta başlattığı grev 4. gününü doldurdu.

Portekiz'de hükümetin özelleştirme kararı ve maaşlarla ilgili vaatlerini yerine getirmediği gerekçeleriyle TAP havayolları pilotlarının 1 Mayıs'ta başlattığı grev 4. gününü doldurdu.

TAP havayollarından yapılan açıklamada, grevlerin günlük uçuş programının yüzde 30'unun iptal edilmesine neden olduğu ifade edildi.

"Greve beklenenden daha düşük bir katılım var ve TAP uçmayı sürdürüyor" diyen bir TAP sözcüsü, genel anlamda havaalanlarında ciddi bir sorun olmadığını savundu. Portekiz basını da grevden en çok Porto Havaalanı'nın etkilendiğini yazdı. 10 Mayıs'a kadar devam edeceği açıklanan pilotların grevinden dolayı TAP havayollarının yaklaşık 70 milyon avro zarar edeceği tahmin ediliyor.

TAP pilotları geçtiğimiz Aralık ayında varılan anlaşmaya hükümetin sadık kalmadığını savunarak, ekonomik krizden dolayı 2011 yılından bu yana dondurulan maaşlarına artık zam yapılmasını ve ekstraların ödenmesini talep ediyor. 77 uçak filosu ve yaklaşık 5 bin kadrolu çalışanı bulunan TAP havayolu şirketi Avrupa, Afrika ve Amerika'da toplam 88 destinasyona uçuyor.

PİLOT GREVİNDE 4. GÜN

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000