25 Haziran 2018, Pazartesi 10:30:41

Pilatus PC-24 tozu dumana kattı

İsviçreli uçak üreticisi Pilatus, yeni gözdesi PC-24 tipi business jetini asfaltsız zeminde test etti.
  • Kara kuvvetleri vip uçağı olmuş
  • Güney Amerika uyuşturucu kartellerinin gözde uçağı olacağı kesin. Tam istedikleri gibi bir uçak, hızlı, büyük ve toprak piste iniş kalkış yapabiliyor.
  • Evey ya .bu ne yüz karası bir pistir sabiha gökçenin ki. Afrikanın en ücra köşelerinde bile bu kadar zemini berbat yamalı köy yolundan beter bir pist yok.
  • Neşet Ertaş- Doyulur mu? Uçağın kokpitini görüp sonra da kaba sahada görünce aklıma gelen şarkı. Özellikle "canana kıyılır mı?" sözleri.
  • Uçak Sabiha Gökçen'e inmeye hazır demek ki...

İsviçreli uçak üreticisi Pilatus, yeni gözdesi PC-24 tipi business jetini asfaltsız zeminde test etti.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde FAA ve EASA tarafından temel sertifikalarını alan ve 2018 yılının başından bu yana 5 uçağını müşterilerine teslim eden Pilatus, PC-24 için "kaba saha" test çalışmalarına başladı. Söz konusu testlerin 2 hafta sürmesi bekleniyor.

Londra'nın kuzeydoğusundaki Woodbridge Hava Üssü'nde test edilen Pilatus, PC-24’ün dünya standartlarının altındaki pistlere de iniş yapabilen bir business jet olarak müşterilerinin dikkatini çekmesi planlanıyor.

3 bin 610 kilometre azami menzile sahip Pilatus PC-24'ün standart konfigürasyonda maksimum 1 pilot ve 11 yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor.

Pilatus'un 2018 yılı içerisinde toplam 23 adet PC-24'ü müşterilerine teslim etmesi bekleniyor.

©AirportHaber.com

İşte o test uçuşunu görüntüleriPilatus PC-24 tozu dumana kattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Kkk ~ 4 yıl önce
Kara kuvvetleri vip uçağı olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartel ~ 4 yıl önce
Güney Amerika uyuşturucu kartellerinin gözde uçağı olacağı kesin. Tam istedikleri gibi bir uçak, hızlı, büyük ve toprak piste iniş kalkış yapabiliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Air ~ 4 yıl önce
Evey ya .bu ne yüz karası bir pistir sabiha gökçenin ki. Afrikanın en ücra köşelerinde bile bu kadar zemini berbat yamalı köy yolundan beter bir pist yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkü ~ 4 yıl önce
Neşet Ertaş- Doyulur mu? Uçağın kokpitini görüp sonra da kaba sahada görünce aklıma gelen şarkı. Özellikle "canana kıyılır mı?" sözleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTFJ ~ 4 yıl önce
Uçak Sabiha Gökçen'e inmeye hazır demek ki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 4 yıl önce
Hahahah

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000