08 Şubat 2016, Pazartesi 08:51:12

PIA'da özelleştirme krizi

Pakistan'ın ulusal havayolu şirketi PIA'da özelleştirme krizi büyüyor.
  • Biz pushback'çilerde şiddet ve mobbing'e uğruyoruz, herkes gel bizi it gel bizi it diyor, it diyor:(
  • Özelleştirme yapılmaz ise havayolu batacak bu kesin ya da iyice küçülecek. Şirkette her bölümde şişme insan dolu şirket kar edemiyor bu kadar basit..Tıpkı kıbrıs Türk havayolunda olduğu gibi. Buna ne kadar dayanıksız ki.bizim türkiyede de devletin sahibi olduğu bir çok fabrikada binlerce atm den maaş alanlar vardı eskiden resmen çiftlik gibiydi..hiçbir iş yapmazlar masa oturup ay sonu maaş alırlar. .Bu söyledikleri gerçektir ancak işine gelmeyen kabul etmezler..mesela 180 kişilik bir yolcu uçağına havalimanına indiğinde 300 kişi veya 400 kişi hizmet ediyorsa o işçiler kesin olarak..onun akrabası bunun yakınını işe alırsan ve maaş ödemeye devam edersen şirketin kapısına kilit vuruşunda sonunda..para tepeden gelmiyor..Pakistan ekonomisi hiç iyi değil hazine ne kadar havayoluna para verecek sürekli..bir sürü insan var doğru da fazla olanlar Güle güle böyle, aksi durumda şirket küçülür veya kapanır. .
  • e bize gelsinler.. kendi vatandaşımız haricindekileri hep kabul ediyoruz..

Pakistan'ın ulusal havayolu şirketi PIA'da özelleştirme krizi büyüyor. 

PIA'yı özelleştirme kararı alan hükümetin bu kararı sonrası tepkiler ve protesto gösterileri devam ediyor. Şirketin çalışanlarının yanı sıra birçok kişi özelleştirmeye karşı oldukları için gösteriler düzenliyor.

Uçuşları durma noktasına gelen PIA'da pilotların da tehdit edildikleri iddia edildi. Uçuşlarını yapmak istediklerini belirten pilotlar, göstericilerden tehdit aldıklarını ve bu nedenle işe gitmediklerini söyledi.

PIA'nın özelleştirme karşıtı gösterilerinin ilk gününde çıkan olaylarda 2 kişi hayatını kaybetmişti.

PIA'da özelleştirme krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

TGS ~ 5 yıl önce
Biz pushback'çilerde şiddet ve mobbing'e uğruyoruz, herkes gel bizi it gel bizi it diyor, it diyor:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlis anlamissin ~ 5 yıl önce
Sen yanlis anlamissin.Millet gel bizi itele diyor. Sen de iteliyorsun yani daha ne.:)
camarothy ~ 5 yıl önce
Özelleştirme yapılmaz ise havayolu batacak bu kesin ya da iyice küçülecek. Şirkette her bölümde şişme insan dolu şirket kar edemiyor bu kadar basit..Tıpkı kıbrıs Türk havayolunda olduğu gibi. Buna ne kadar dayanıksız ki.bizim türkiyede de devletin sahibi olduğu bir çok fabrikada binlerce atm den maaş alanlar vardı eskiden resmen çiftlik gibiydi..hiçbir iş yapmazlar masa oturup ay sonu maaş alırlar. .Bu söyledikleri gerçektir ancak işine gelmeyen kabul etmezler..mesela 180 kişilik bir yolcu uçağına havalimanına indiğinde 300 kişi veya 400 kişi hizmet ediyorsa o işçiler kesin olarak..onun akrabası bunun yakınını işe alırsan ve maaş ödemeye devam edersen şirketin kapısına kilit vuruşunda sonunda..para tepeden gelmiyor..Pakistan ekonomisi hiç iyi değil hazine ne kadar havayoluna para verecek sürekli..bir sürü insan var doğru da fazla olanlar Güle güle böyle, aksi durumda şirket küçülür veya kapanır. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 5 yıl önce
e bize gelsinler.. kendi vatandaşımız haricindekileri hep kabul ediyoruz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7 ~ 5 yıl önce
helal..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000