11 Şubat 2016, Perşembe 10:00:07

PIA'da özelleştirme krizi sona erdi

Pakistan Havayolları (PIA) çalışanlarınca başlatılan ve sekiz gün süren özelleştirme karşıtı grevin sonlandırıldığı bildirildi.
  • Karachi pakistan'da normal bir gün zaten grev günü gibi geçiyordu, grev varken o cehennemi tahmin bile edemiyorum.
  • Ulan elin Pakistan'lı havayolu Çalışanları bile grev yapıyor helal olsun. Şirketin hiç bir derecesi yok sadece bayrak Taşıyıcı.

Pakistan Havayolları (PIA) çalışanlarınca başlatılan ve sekiz gün süren özelleştirme karşıtı grevin sonlandırıldığı bildirildi.

PIA sözcülüğünden yapılan açıklamada, "yerel ve uluslararası uçuşların normal seyrinde yeniden başladığı" ifade edildi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in aldığı "havayolu şirketi çalışanlarının greve gitmesinin 6 ay süresince yasaklanması" kararına rağmen, şirket çalışanları özelleştirmeye karşı grev başlatmıştı. Grev nedeniyle Pakistan'ın başta Karaçi, İslamabad, Lahor ve Peşaver Uluslararası Havalimanları olmak üzere, uçuşlarda aksamalar yaşanmıştı.

Pakistan'ın güneyindeki Karaçi kentinde, PIA çalışanları, şirketin özelleştirilmesini protesto etmek üzere Cinnah Uluslararası Havalimanı'nda yürüyüş düzenlemişti. Polis ile göstericiler arasında yaşanan arbedede 2 kişinin hayatını kaybettiği, 8 kişinin ise yaralandığı bildirilmişti.

Göstericilere müdahale eden polisin tazyikli su, göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullanması bazı kesimlerin tepkisine yol açmıştı. Ancak emniyet kaynakları, hayatını kaybedenlere polis tarafından ateş açılmadığını, konunun araştırıldığını belirtmişti.

Söz konusu olayların ardından ise PIA Genel Müdürü Nasser Jaffer katıldığı bir televizyon programında görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Pakistan Başbakanı Şerif, bazı PIA çalışanlarının başlattığı greve katılanların bir yıla kadar hapis ile cezalandırılabileceği uyarısında bulunmuştu.

PIA'da özelleştirme krizi sona erdi

Facebook Yorum

Yorumlar

pakistan ~ 5 yıl önce
Karachi pakistan'da normal bir gün zaten grev günü gibi geçiyordu, grev varken o cehennemi tahmin bile edemiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay be ~ 5 yıl önce
Ulan elin Pakistan'lı havayolu Çalışanları bile grev yapıyor helal olsun. Şirketin hiç bir derecesi yok sadece bayrak Taşıyıcı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000