04 Şubat 2021, Perşembe 15:17:53

PIA uçuş ekiplerinin pasaportlarına el koyacak

PIA'da son 6 ay içinde ikinci bir uçuş görevlisinin kayıplara karışması üzerine kabin görevlilerinin pasaportlarına el koyacağını söyledi.
  • Duruma iki taraftan bakiyorum. Acaba bunu yapamaya ne zorladi buyuk ihtimalle ulke yonetimiyle alakalidir. Diger yandansa PIA gibi bayrak tasiyici bir havayolunda isin var diger insanlar ne yapsin ozaman.
  • Turk Hava Yollarindan da kabin memurlari Amerika yatisindan donmemisti gecmiste.
  • Yazık günah... çok acı bir durum gerçekten.
  • Korkarım ki, gelecekteki biz.
  • Müslümanların çareyi boyuna gayri müslüm batılı ülkelere kaçmakta bulmaları ne acı ama müslüman ülkeleri yönetenlerin insanlarına değer vermemesi,insanca yaşamaları için çabalamamaları,oy,koltuk,kişisel ve politik çıkarları için cehalet,yobazlık,gericilik,kutsal değerleri kullanmaları,eğitime,gelişime,adalete önem vermemeleri yüzünden bu tip şeyler oluyor ve kafa değişmedikçe daha çokkkk olacak...

PIA'da son 6 ay içinde ikinci bir uçuş görevlisinin kayıplara karışması üzerine kabin görevlilerinin pasaportlarına el koyacağını söyledi.

Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) talimatı, bir kabin görevlisinin Lahor-Toronto arası çift yönlü uçuşun dönüş kısmında uçağa geri gelmemesi üzerine çıkardı.

Adı açıklanmayan İslamabadlı çalışan 29 Ocak'ta iniş yapan PK798 numaralı uçuşta görevliydi ama Pakistan'a dönüş uçuşuna katılmadı.

One Mile at a Time'ın haberine göre Temmuz 2020'de buna epey benzer bir olay yaşanmış, Yasir adındaki PIA uçuş görevlisi, ekibin aktarma öncesinde Toronto'da kaldığı otelden firar etmişti.

Havayolu kendisine ulaştığında yetkililere başka bir şehirde kalacağını bildirmişti. Sonrasındaysa kendisine ulaşılamadı.

PIA'in o dönemki açıklamasında, "Yetkililer konuyla ilgili soruşturma başlattı ve uçuş görevlisi Yasir hakkında gereken yapılacak" denmişti.

Son olayın ardından şirketin uçuş hizmetleri genel müdürü Aamir Bashir, Pakistan haber sitesi Dawn'a "kabin ekibinin firar ettiği olaylara istinaden gerekli adımların atıldığını" söyledi.

Havayolu şirketinden bir sözcü, yakınlarda kabin ekibinin Kanada'da firar ettiği iki olay yaşandığını, PIA çalışanlarının dönüş uçuşlarına gelmemesinin ardından olayların Kanada göçmenlik yetkililerine devredildiğini doğruladı.

Havayolu şirketinin yeni düzenlemelerine ilişkin çalışanlara gönderdiği ve Dawn'un gördüğü bir e-postada, ekibin pasaportlarına göçmenlik ve gümrük veznelerini geçtikten sonra istasyon müdürlüğünce el konacağı ve aktarma süresince pasaportların tutulacağı belirtildi.

Pasaportlar ekip dönüş uçuşu için kayıt yaptırdığında kendilerine geri verilecek.

Kalışta konaklama sırasında uygulanan güvenlik önlemleri de sıkılaştırılacak. Otel çalışanlarına, beklenen kabin görevlilerinin kayıt için gelmemesi halinde PIA'e haber vermeleri talimatı verildi. (Independent)

PIA uçuş ekiplerinin pasaportlarına el koyacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Km ~ 3 yıl önce
Duruma iki taraftan bakiyorum. Acaba bunu yapamaya ne zorladi buyuk ihtimalle ulke yonetimiyle alakalidir. Diger yandansa PIA gibi bayrak tasiyici bir havayolunda isin var diger insanlar ne yapsin ozaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde de var bunlardan ~ 3 yıl önce
Turk Hava Yollarindan da kabin memurlari Amerika yatisindan donmemisti gecmiste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TKC1 ~ 3 yıl önce
Yazık günah... çok acı bir durum gerçekten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anonim ~ 3 yıl önce
Korkarım ki, gelecekteki biz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
acı ama gerçek ~ 3 yıl önce
Müslümanların çareyi boyuna gayri müslüm batılı ülkelere kaçmakta bulmaları ne acı ama müslüman ülkeleri yönetenlerin insanlarına değer vermemesi,insanca yaşamaları için çabalamamaları,oy,koltuk,kişisel ve politik çıkarları için cehalet,yobazlık,gericilik,kutsal değerleri kullanmaları,eğitime,gelişime,adalete önem vermemeleri yüzünden bu tip şeyler oluyor ve kafa değişmedikçe daha çokkkk olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
süpersin ~ 3 yıl önce
bu kadar mı güzel yazılırdı
yok yaw ~ 3 yıl önce
Sen ”wanna be” olmaya devam et koc...dunyada o cok begendigin gayrimuslim ulkeler tarafindan katledilen musluman sayisini ve bilmem ne lobiler hic yokmus gibi davranmaya devam et! Sen ve senin gibi TR disinda yasamamis ve ulkesine dusman zihniyet oldukca o ulkeler daha cok sömurur. Hadi simdi cik ve statbucks’tan bir kahve söyle kendine.
yok yaw yazana ~ 3 yıl önce
Olmayan aklınla abuk sabuk ahkam kesme, madem öyle milyonlarca müslüman niye o ülkelerde yaşıyor,bir o kadarı oralara gitmek için can atıyor? Hangi müslüman ülke hangi konularda ileri gitmiş,hangisinde doğru düzgün adalet,eşitlik var,geçim kolay,alım gücü yüksek,eğitim kalitesi ve düzeyi iyi,insanlar iyi koşullarda çalışıyor ve yaşıyor,en iyisi burası hali ortada,nereyi tutsan elinde kalıyor,her yer her kurum kokuşmuş,çürümüş,dış borç, işsizlik,ithalat,döviz rekorları kırılıyor,herşeyde dışa bağımlı haldeyiz,adalet ara ki bulasın,torpil, hemşehricilik,yandaşçılık, liyakatsizlik almış yürümüş,eğitim ve eğitimci kalitesi rezalet,yolsuzluk,sahtekarlık, haksızlık,suç patlama yapmış,dövize endeksli garantili ihalelere,uçaklara,saraylara, araplara,gösterişe,betona paralar saçılmış hala saçılıyor millet 40 sene ağır borca sokulmuş,koltuk,para ve çıkar için kutsal değerler kullanılmış hala kullanılıyor,bunları da mı yabancılar yaptı? Ayrıca onların turistlerine,icatlarına, yatırımcılarına da muhtaç mıyız değil miyiz? Starbucks,wanna be falan diyorsun da bu yorumu kimin bulduğu,ürettiği,hangi aletle,nasıl atıyorsun onu anlat ve adamsan beğenmediğin gayri müslümlerin hiçbir icadını kullanma da görelim koç !!!
Yok yaw’a ~ 3 yıl önce
Akıllı ol da sömürttürme. Dünya çapında boy ölçüşebilecek üniversitelerinin 2 sininde beton kafalı rantçılar uğruna baltalanmasına seyirci kalan, hatta belki şantiyenin bekçiliğini de bana verirler diye hesap yapanlardansın belli. Zeki insanlarını çatır çatır harca, ezan dinleterek yetiştirdiği salatalığın faydasını anlatmaya çalışanlarla da o ülkelere meydan okursun. Öyle mi boy ölçüşeceksin? İnsanlar kaçar elbette. Orası zor ama burada da balla börekle besliyorlar sanki. Kimbilir sende ne beceriksizlik, ne vasıfsızlık, ne hainlik gördülerde burnunu sürttüler. Bir de oradan bak.
yok yaw'a ~ 3 yıl önce
Katledilen müslümanlar,lobiler,sömürü var doğru da bunda tek suçlu gayri müslüm ülkeler mi? Müslüman ülkeleri yönetenlerin bunda hiç suçu yok mu? Yurt dışında yaşamış biri olarak en basitinden oralardaki adalet,hak,hukuk kavramları ülkemizde ne durumda,niye herkes burada o kavramlardan şikayetçi,niye kendi ülkemizde yönetenler tarafından eziliyoruz,hakkımız yeniyor,sömürülüyoruz,hemen her konuda dışa bağımlı haldeyiz bunu da bir sorgula istersen. Senin gibilerin işine gelmediği için her başı sıkışanın herkesi yaftaladığı gibi gerçekler yazılınca ülkesine düşman olunuyor ne yazık ki.
Teasers ~ 3 yıl önce
Adam demiş "elma", yok yaw wanna be demiş "armut". Yahu, Müslümanlar kaçtığı zaman başka bir Müslüman ülkeye mi kaçıyor, yoksa ne yapıp edip kapağı bu tür birinci dünya ülkelerine atmaya mı çalışıyor? Sen ona bak. Adam "tespit" yapmış. Tespiti de doğru. "Ama o ülkeler de şöyle böyle.." Bu bambaşka bir konu.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000