30 Kasım 2023, Perşembe 19:09:51

Pegasus Silikon Vadisi'nde Teknoloji İnovasyon Merkezi kuruyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dijital dönüşümünü başlattığı 2018'den bu yana "Türkiye’nin dijital havayolu" mottosuyla çalışmalarını yürüten Pegasus, bu dijitalleşme sürecinin sürdürülebilir gelişimini devam ettirmek amacıyla teknoloji alanında önemli bir atılım yapıyor.
  • Paylasimli ofise bir sandalye atip teknoloji merkezi kurduk derler. Dostlar teknolojide gorsun.
  • Turkcell gibi olmasın!
  • Hitit bunu beğendi :))
  • Dunyanin en buyuk 3.Havacilik Teknoloji sirketi hitite zaten yuzde 50 ortak degil mi pegasus? Neyin teknoloji sirketi kurmasi bu? Yoksa Hitit son THY anlasmalari sonrasi eksen mi degistiriyor? Pegasus yonetimi bundan mi rahatsiz???
  • Silikon vadisinde ofis açarak bu işler olmaz
  • Ya Sayın güniz hanım bizler apronda çalışanlar inan umurumuzda değil yok dijital vadi yok silikon vadi bize bir faydası olmuyor bizim tek düşüncemiz geçim (yöneticiler) dışında herkes mutsuz lütfen artık bizim ikramiyemizi banka promosyonunu yemeyin artık
  • Hitit ne olacak Ortağı Pagasus Değil mi ?
  • Sayın Pegasus yetkilileri, Silicone Valley, Teknoloji İnovasyon Merkezi hayırlı olsun. Geniş gövdeli uçaklar satın almanızı, SAN FRANCISCO ya direk ucmanizi bekliyoruz. THY nin tekelini son vermenizi istiyoruz. Basarilar ve Saygilar.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, dijital dönüşümünü başlattığı 2018'den bu yana "Türkiye’nin dijital havayolu" mottosuyla çalışmalarını yürüten Pegasus, bu dijitalleşme sürecinin sürdürülebilir gelişimini devam ettirmek amacıyla teknoloji alanında önemli bir atılım yapıyor.

Silikon Vadisi'nde faaliyet gösterecek bir Teknoloji İnovasyon Merkezi kurma kararı alan Pegasus Hava Yolları, projeyle ilgili çalışmalara başladı.

Pegasus, Silikon Vadisi'nde kurulacak merkezle, dünyada teknoloji alanındaki en son gelişmeleri yerinde takip etmeyi ve değerlendirmeyi hedefliyor. Bu adım, şirketin küresel ölçekte daha da rekabetçi hale gelmesine katkı sağlayacak ve teknolojik yeniliklere olan bağlılığını güçlendirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Pegasus Hava Yolları Üst Yöneticisi (CEO) Güliz Öztürk, teknoloji yatırımlarının kendilerini farklılaştıran en önemli özelliklerinden biri olduğunu belirtti.

Öztürk, dijital dönüşümlerini başlattıkleri 2018'den bu yana ciddi yatırımlar yaptıklarına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin dijital havayolu' vizyonumuz doğrultusunda, misafirlerimizin seyahat deneyimini ve çalışanlarımızın iş deneyimini daha kolay, hızlı ve verimli hale getirmeye yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Şimdi de bu dijitalleşme sürecinin sürdürülebilir gelişimini devam ettirmek amacıyla, heyecan verici yeni bir adım atmaya hazırlanıyoruz.

Silikon Vadisi'nde faaliyet gösterecek bir Teknoloji İnovasyon Merkezi kurma kararı aldık. Bu merkezle, teknoloji alanında dünyadaki en son gelişmeleri yerinde takip edecek ve değerlendireceğiz. Farklı teknolojileri deneyimleyerek süreçlerimizi ve misafir deneyimimizi sürekli iyileştirmeye, fark yaratmaya devam edeceğiz. Bu büyük atılım, küresel ölçekte daha da rekabetçi olmamızı sağlayacak."

"Dünyada teknolojiyi en etkin kullanan hava yollarından biri olmaya kararlıyız"

Pegasus Hava Yolları Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık da Pegasus'un misafirlerine en iyi dijital deneyimi sunmak ve havacılık alanında en verimli operasyon yönetimini yürütmek hedefiyle ilerlediğini vurguladı.

Fındık, Pegasus olarak, dünyada teknolojiyi en etkin kullanan hava yollarından biri olmaya kararlı olduklarının altını çizerek, "Bu amaçla start-up’lar, üniversiteler, teknoloji ve havacılık alanındaki diğer oyuncularla iş birliği fırsatlarını değerlendirmek üzere önemli adımlar atıyoruz. Silikon Vadisi’ndeki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek sadece yerel değil, aynı zamanda küresel bir çerçevede de etkin olma hedefimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. İşimize direkt katkı sağlayacağına inandığımız yapay zeka, mobil kabiliyetler, self-servis ve diğer ileri teknolojilere odaklanacağız." ifadelerini kullandı.

Pegasus Silikon Vadisi'nde Teknoloji İnovasyon Merkezi kuruyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Coworking Space ~ 3 ay önce
Paylasimli ofise bir sandalye atip teknoloji merkezi kurduk derler. Dostlar teknolojide gorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek-nolo-ji ~ 3 ay önce
Turkcell gibi olmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hitit ~ 3 ay önce
Hitit bunu beğendi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hitit ne olacak? ~ 3 ay önce
Dunyanin en buyuk 3.Havacilik Teknoloji sirketi hitite zaten yuzde 50 ortak degil mi pegasus? Neyin teknoloji sirketi kurmasi bu? Yoksa Hitit son THY anlasmalari sonrasi eksen mi degistiriyor? Pegasus yonetimi bundan mi rahatsiz???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vayy ~ 3 ay önce
Silikon vadisinde ofis açarak bu işler olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekçi ~ 3 ay önce
Ya Sayın güniz hanım bizler apronda çalışanlar inan umurumuzda değil yok dijital vadi yok silikon vadi bize bir faydası olmuyor bizim tek düşüncemiz geçim (yöneticiler) dışında herkes mutsuz lütfen artık bizim ikramiyemizi banka promosyonunu yemeyin artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HITIT ne olacak ~ 3 ay önce
Hitit ne olacak Ortağı Pagasus Değil mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın Pegasus. ~ 3 ay önce
Sayın Pegasus yetkilileri, Silicone Valley, Teknoloji İnovasyon Merkezi hayırlı olsun. Geniş gövdeli uçaklar satın almanızı, SAN FRANCISCO ya direk ucmanizi bekliyoruz. THY nin tekelini son vermenizi istiyoruz. Basarilar ve Saygilar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000