27 Şubat 2017, Pazartesi 09:52:07

Pegasus 'Ruhsatsız taşıyor' iddiası

Pegasus'un yer yolcu taşıma firması Akmis, THY'nin yolcularını kaptı.
  • Nisan ayı' na kadar sabr herşey guzel olucak şu tayfa bi yollansın o zamn yeni kadro yeni yuzler yenı kanlarla değişik ve daha kaliteli bir PEGASUS gelior
  • Haberin geldigi yere dikkat cekmek sanirim izahat icin yeterli olur. curumus beyinlerine bizimkileri de dahil etmek istiyorlar!
  • Evet yeni paraya cevirecek olsak 40 tl yapiyor bayagi cokmus..yer hizmetinden bu kadar zarar mi edilir havaciligi bilmesek kandircaksiniz bizi
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • Ayıptır ya bu nasıl bir haber
  • Ciddi denetim zaafiyeti oldugu anlasiliyor !
  • Akmisin pegasusla bir bağlantısı varmıdır bilmem fakat akmisin pegasus ekibini taşıması çokta uzak olmadıklarını gösteriyor. Kocaelinde yaşayanlar Akmisin rezalet bir firma olduğunu bilir. Hem faiş fiyata hemde eski araçlarla asık suratlı personellerle taşıma yapıyor. Kocaeli belediyesi buna bir çözüm buldu ve 250 nolu hat sabiha gökçene direkt gidiyor öğrenciye 8 tl hemde akmisin otobüsünden daha komforlu.. Birde şunu ekleyeyim pegasus cengiz topelden uçuşları engellemeye çalışıyor cengiz topelde seferler artarsa akmis pegasusa yolcu taşıyamaz gibi söylentiler de var bilgisi olan aydınlatsın
  • Pegasus'un AKMİS ile hiçbir ilgisi bağlantısı yok ? Bu ne saçma bir haberciliktir böyle ? yolcu sawda yemekten zehirlense Pegasusun ortak olduğu restoran diye yhaber yapacaksınız heralde, aynı hesap... TK ya saldırınca işşsiz kalacağını bilen editör Pegasusa yükleniyor anlaşılan.
  • havaş gelsin dertler bitsin
  • "Pegasus'un yer yolcu taşıma firması Akmis" değerli editör, haberi başka sitelerden copy paste yapmadan önce işiniz gereği biraz araştırmanız gerekir. en basitinden bi ticaret sicil kaydına bakın akmis kime ait pegasus'la bir bağlantısı var mı yoksa sadece third party iş yapan bir şirket mi..

Pegasus'un yer yolcu taşıma firması Akmis, THY'nin yolcularını kaptı. THY'nin yer taşıma işlerine henüz başlayamamasını fırsat bilen firma, yolcuları hem fahiş fiyatla taşıyor hem de izni olmadığı bölgelere transfer yapıyor.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda şehirlerarası taşımacılık faaliyetlerini sürdüren Pegasus'a ait Akmis isimli firmanın, fahiş fiyatlarla taşımacılık yaptığı ortaya çıktı. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda faaliyetlerine devam eden Akmis Taşımacılığın; yapılan itirazlar üzerine 4 kez ruhsatı iptal edilmesine rağmen halen taşımacılığa devam etmesi dikkat çekiyor.

THY'YE 40 MİLYON TL ZARAR ETTİRDİ

Akmis'in Pegasus ile bir ilgisi olmayan THY yolcularını da fahiş fiyatlarla taşıyarak 40 milyon TL haksız kazanç elde ettiği öğrenildi. Pegasus Havayolları'nın kendi yolcuları için başlattığı uygulamayı Türk Hava Yolları da ihale ile vermek istedi. Ancak ihaleyi alan firmanın gerekli belgeleri zamanında vermemesi gerekçesiyle THY'nin şehirlerarası taşımacılık faaliyetleri, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından 2 yıl süreyle durduruldu. Akmis yolcuları kaptı.
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda faaliyetlerini sürdüren Türk Hava Yolları'nın yolcularına daha iyi hizmet vermek amacıyla şehirlerarası taşımacılık yapması engellenirken, aynı zamanda ihalede usulsüzlük ve haksız kazanç elde edildiği belirtildi. THY'nin söz konusu hizmeti yapamaması Akmis firmasının önünü açtı. THY zarar ederken Akmis yolcuları kaptı.

ÖNCE İPTAL SONRA YENİ RUHSAT

Hakkı olmadığı halde THY'nin yolcularını taşıyan Akmis'in; uyguladığı yüksek ücret politikası da dikkat çekiyor. İki katı pahalı taşımacılığın faturasını vatandaş ödüyor. Pegasus'a ait Akmis; Sabiha Gökçen Havalimanı ile Adapazarı arasını kişi başı 30 TL'ye minibüsler ile yolcu taşınırken, bu alanda lüks otobüsler ile taşımacılık yapan firmalar, 2 kat mesafeyi 20 TL gibi rakamlarla hizmet veriyor. Yolcuların şikayet ettiği bu hizmet üzerinden yapılan vurgun dikkat çekiyor. Yolsuzluk ve usulsüzlükler üzerine Akmis taşımacılık şirketinin taşıma ruhsatının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve SHGM tarafından 4 kez iptal edildiği ve firmanın tekrar taşıma ruhsatının yenilendiği belirlendi. Diğer taşımacılık firmaları, vatandaşların tek bir firmaya mahkum bırakılmasının kamu yararına olmamasından da şikayetçi.

KİMLER GÖZ YUMUYOR?

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın devletin kontrolünde olmasına rağmen THY ve diğer şehirlerarası taşımacılık yapan firmalara yer konusunda haksızlıklar yapıldığı belirtiliyor. Burada faaliyette bulunan ona ait taşımacılık şirketinin birçok kez taşıma ruhsatı iptal edilmesine rağmen halen taşımacılığa devam ettirmesi haksızlık itirazlarını güçlendiriyor. Akmis firmasının Körfez-Alt yolu taşımacılık belgesi olmamasına rağmen Kocaeli ilinde dolmuş gibi yolcu taşıyabilmesi bir başka usulsüzlük olarak dikkat çekiyor. Akmis'in Ulaştırma Bakanlığı'ndan izni olmadığı halde Gebze ve Sakarya ilinin mahalle aralarına kadar yolcu indirip bindirmesi eleştiriliyor. (Yeni Şafak)

Pegasus 'Ruhsatsız taşıyor' iddiası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Gülegüle... ~ 2 yıl önce
Nisan ayı' na kadar sabr herşey guzel olucak şu tayfa bi yollansın o zamn yeni kadro yeni yuzler yenı kanlarla değişik ve daha kaliteli bir PEGASUS gelior

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Samar oglani PGT! ~ 2 yıl önce
Haberin geldigi yere dikkat cekmek sanirim izahat icin yeterli olur. curumus beyinlerine bizimkileri de dahil etmek istiyorlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
40 milyon tl? ~ 2 yıl önce
Evet yeni paraya cevirecek olsak 40 tl yapiyor bayagi cokmus..yer hizmetinden bu kadar zarar mi edilir havaciligi bilmesek kandircaksiniz bizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Crt ~ 2 yıl önce
Bu nasıl bir zeka nasıl bir ışık var sende bence sen bulunduğun konum her ne ise hemen bırak google olur microsoft olur cv yolla hesap mantığına hayran kaldım demek eski para ile 40 tl şaka lan sakın çııkma işinden başka iş bulamassın beyin fosforsuz ve oksijensiz kalmış acil tıbni yardıma ihtiyacın var demedi deme
Tanrı ~ 2 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
737Ng ~ 2 yıl önce
Ayıptır ya bu nasıl bir haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zaafiyet ~ 2 yıl önce
Ciddi denetim zaafiyeti oldugu anlasiliyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akmis ~ 2 yıl önce
Akmisin pegasusla bir bağlantısı varmıdır bilmem fakat akmisin pegasus ekibini taşıması çokta uzak olmadıklarını gösteriyor. Kocaelinde yaşayanlar Akmisin rezalet bir firma olduğunu bilir. Hem faiş fiyata hemde eski araçlarla asık suratlı personellerle taşıma yapıyor. Kocaeli belediyesi buna bir çözüm buldu ve 250 nolu hat sabiha gökçene direkt gidiyor öğrenciye 8 tl hemde akmisin otobüsünden daha komforlu.. Birde şunu ekleyeyim pegasus cengiz topelden uçuşları engellemeye çalışıyor cengiz topelde seferler artarsa akmis pegasusa yolcu taşıyamaz gibi söylentiler de var bilgisi olan aydınlatsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKMİS NE ALAKA ~ 2 yıl önce
Pegasus'un AKMİS ile hiçbir ilgisi bağlantısı yok ? Bu ne saçma bir haberciliktir böyle ? yolcu sawda yemekten zehirlense Pegasusun ortak olduğu restoran diye yhaber yapacaksınız heralde, aynı hesap... TK ya saldırınca işşsiz kalacağını bilen editör Pegasusa yükleniyor anlaşılan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sana sormalı... ~ 2 yıl önce
minareyi çalan kılıfını hazırlar. söz konusu cin ali ise kılıflardan kılıf beğen... sen alakası yok demeye devam et.
iş bilenin ~ 2 yıl önce
havaş gelsin dertler bitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pegasus - Akmis ~ 2 yıl önce
"Pegasus'un yer yolcu taşıma firması Akmis" değerli editör, haberi başka sitelerden copy paste yapmadan önce işiniz gereği biraz araştırmanız gerekir. en basitinden bi ticaret sicil kaydına bakın akmis kime ait pegasus'la bir bağlantısı var mı yoksa sadece third party iş yapan bir şirket mi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000