12 Mayıs 2021, Çarşamba 10:48:55

Pegasus rota değiştirdi... THY rotadan şaşmadı!

İsrail, Gazze Şeridi'nden Tel Aviv ve çevresine roket atışları sonrasında Ben Gurion Havalimanı'ndaki tüm sivil uçuşları askıya aldı. Pegasus, Amman uçuşunu Mısır hava sahası üzerinden gerçekleştirdi. THY ise mevcut rotayı tercih etti.
  • THY'nin canını iste, parasını isteme.
  • Pegasus bombardımanın en yoğun saatlerinde ordan geçti çünkü. Ne yarışı bu anlamadım ki?
  • Ne de olsa thy,yolcuya vereceği değer patatese vereceği değerden daha az!!!Bir fuze denk gelse sanki hesapmi verecek:)))
  • Füzeye kafa atan airline, Turkish airlines. Adamlar 777 filısuna habire unstabil yaklaşmayın diye mail atıyorlar ama havada uçuşan roketler arasında uçuş yaptırıyorlar. Bir yanlış var ama nerde?
  • İranda Ukrayna uçağı güme gitti , o olay bile unutuldu demekki. THY rotasini acilen degistirmeli.
  • Thy'de önce yolcu emniyeti, yolcu sağlığı, ekip emniyeti , sağlığı falan gelir... Ukrayna uçağı düşürüldükten sonra tam 24 saat İran'a uçuşları durdurdu, İngiltere mutasyonu çıktığında uçuşları durduracağını açıkladı; durdurmadı ama olsun, düşünmesi yeter. Korona pandemi ilan edilmeden evvel Avrupa Çin'e uçuşları kesti, sürü bağışıklığına çabuk ulaşalım diye tabi ki kim gitti! Afrika uçuşlarında da yıllardır sıtma vb. kiti dağıtıyor o da yetmedi bilgilendiriyor yani; lütfen arkadaşlar dışardaki olaylara duyarlı olun, müteyakız olun, aman ha dışarı da çıkmayın. Max uçaklarını tüm dünya yasaklarken, thy ne yaptı Akdeniz üzerinden geri çağırdı uçakları. Bunlar hep emniyetli tarafta kalma hamleleri, bravo, helal!
  • Valla o uçağa füze müze denk gelse ve uçak düşseydi uçağın içindeki Ürdünlü ya da diğer milletlerin aileleri tazminat davaları açmaktan hiç çekinmezdi. Sonucunda da thy diye bir şey kalmazdı
  • O uçağa füze denk gelseydi ve düşseydi bunun hesabı sorulabilecek miydi?
  • Urdune israil hava sahasini kullanarak gecilebilir Rotayi uzatmaya gerek yok Nokta.
  • Haydarinna rinna rinna rinanayyy

İsrail, Gazze Şeridi'nden Tel Aviv ve çevresine roket atışları sonrasında Ben Gurion Havalimanı'ndaki tüm sivil uçuşları askıya aldı.

İsrail yerel basınına göre, İsrail Sivil Havacılık Otoritesi, Gazze'den Tel Aviv'in de içinde bulunduğu Guş Dan bölgesine roket atışlarını göz önünde bulundurarak sivil uçakların Ben Gurion Havalimanı'na iniş ve kalkışını askıya aldı.

Yediot Aharonot gazetesinin haberinde de nereden geldiği belirtilmeyen sivil uçağın Ben Gurion Havalimanı'na inişine izin verilmediği ve Güney Kıbrıs Rum Kesimindeki Larnaka Havalimanı'na yönlendirildiği belirtildi.

PEGASUS MISIR ÜZERİNDEN AMMAN'A UÇTU

Yaşanan gelişmeler sonrasında Antalya-Amman seferini gerçekleştiren Pegasus Hava Yolları, PC1800 sefer sayılı uçuşunda farklı bir rota izledi. Ürdün'ün başkentine düzenlenen sefer için İsrail hava sahası yerine Mısır üzerinden yapıldı. TC-NCG kuyruk tescilli uçak Akabe Körfezi üzerinden Amman'a güvenli bir şekilde iniş yaptı.

Türk Hava Yolları ise bölgede yaşanan gelişmelere rağmen İstanbul-Amman uçuşunu mevcut rota üzerinden gerçekleştirdi. TK814 sefer sayılı uçuş İsrail hava sahası üzerinden yapıldı.

©AirportHaber.com

Pegasus rota değiştirdi... THY rotadan şaşmadı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Parasıni ver geç ~ 1 ay önce
THY'nin canını iste, parasını isteme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başlığa bak çay demle ~ 1 ay önce
Pegasus bombardımanın en yoğun saatlerinde ordan geçti çünkü. Ne yarışı bu anlamadım ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gel ~ 1 ay önce
Demledim beraber icelim))
yapma rıfkı ~ 1 ay önce
aralarında 50 dakika var sadece......atma...
Plt ~ 1 ay önce
Ne de olsa thy,yolcuya vereceği değer patatese vereceği değerden daha az!!!Bir fuze denk gelse sanki hesapmi verecek:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tutarsızlık ~ 1 ay önce
Füzeye kafa atan airline, Turkish airlines. Adamlar 777 filısuna habire unstabil yaklaşmayın diye mail atıyorlar ama havada uçuşan roketler arasında uçuş yaptırıyorlar. Bir yanlış var ama nerde?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rota Degişmeli ~ 1 ay önce
İranda Ukrayna uçağı güme gitti , o olay bile unutuldu demekki. THY rotasini acilen degistirmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hava sahası ~ 1 ay önce
Thy'de önce yolcu emniyeti, yolcu sağlığı, ekip emniyeti , sağlığı falan gelir... Ukrayna uçağı düşürüldükten sonra tam 24 saat İran'a uçuşları durdurdu, İngiltere mutasyonu çıktığında uçuşları durduracağını açıkladı; durdurmadı ama olsun, düşünmesi yeter. Korona pandemi ilan edilmeden evvel Avrupa Çin'e uçuşları kesti, sürü bağışıklığına çabuk ulaşalım diye tabi ki kim gitti! Afrika uçuşlarında da yıllardır sıtma vb. kiti dağıtıyor o da yetmedi bilgilendiriyor yani; lütfen arkadaşlar dışardaki olaylara duyarlı olun, müteyakız olun, aman ha dışarı da çıkmayın. Max uçaklarını tüm dünya yasaklarken, thy ne yaptı Akdeniz üzerinden geri çağırdı uçakları. Bunlar hep emniyetli tarafta kalma hamleleri, bravo, helal!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Füze gelseydi? ~ 1 ay önce
Valla o uçağa füze müze denk gelse ve uçak düşseydi uçağın içindeki Ürdünlü ya da diğer milletlerin aileleri tazminat davaları açmaktan hiç çekinmezdi. Sonucunda da thy diye bir şey kalmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 1 ay önce
O uçağa füze denk gelseydi ve düşseydi bunun hesabı sorulabilecek miydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IL ~ 1 ay önce
Hemde öyle bir sorarlarki ne Tk kalır ne de o seferi icra eden planlamacı.
Nokta ~ 1 ay önce
Urdune israil hava sahasini kullanarak gecilebilir Rotayi uzatmaya gerek yok Nokta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PGS ~ 1 ay önce
O zaman PGS dispech işi bilmiyor mu diyorsun
Havacı adam ~ 1 ay önce
Pegasus dispatch emniyet öncelikli çalışmış, herşey ticari değildir , uçuş emniyetinden ödün vermedikleri için tebrikler.
Havacı ~ 1 ay önce
Pegasus dispatch başarılı bir iş yapmış tebrik etmek lazım thy nin örnek alması gerek. Önce emniyet
Deli Yürek ~ 1 ay önce
Haydarinna rinna rinna rinanayyy

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000