22 Kasım 2020, Pazar 17:01:15

PCR testi negatif çıkan yolcu 4 kişiyi hasta etti!

Bilim dünyası, Yeni Zelanda’da yaşanan ilginç koronavirüs bulaşma vakasını araştırıyor. PCR testi negatif çıkan yolcu 4 kişiye koronavirüs bulaştırdı.
  • Pcr testlerinde sadece %40 dogruluk payi vardir

Bilim dünyası, Yeni Zelanda’da yaşanan ilginç koronavirüs bulaşma vakasını araştırıyor.

İsviçreli bir yolcu, eylül ayında Dubai’den 18 saatlik uçuşla Yeni Zelanda’ya geldi. Yolcuya, Boeing 777 uçağına binmeden 48 saat önce Covid-19’la ilgili PCR testi yapıldı, sonuç negatif çıktı. Semptom göstermediği halde yolcuda aslında Covid-19 bulunduğu tahmin ediliyor.  İnişte tüm yolcular 14 gün süren karantinaya alındı ve akabinde yapılan testlerde 7 yolcuda Covid-19 görüldü. DNA analizleri sonucu, bu 7 vakadan dördünün bahsedilen yolcudan kaynaklandığı tespit edildi.

Türkiye Gazetesi'nde yer halan habere göre; Raporda, virüsün 18 saatlik uçuşta maske ve hatta eldiven takılmasına rağmen bulaştığı ifade edildi. Araştırma raporunu değerlendiren Alabama Üniversitesi enfeksiyon hastalıkları uzmanı David Freedman, “Yolcuda semptom göstermediği halde büyük ihtimalle uçuş öncesinde enfeksiyon vardı. Hasta ancak uçuştan 71 saat sonra semptom göstermiş. Bu da uçaklarda enfeksiyon takibinin ne kadar zor olduğunu gösteriyor” dedi. Şimdiye kadar sadece 2.019 Covid-19 vakası görülen ülke tüm uçuşlara kapalı. 

PCR testi negatif çıkan yolcu 4 kişiyi hasta etti!

Facebook Yorum

Yorumlar

PCR ~ 4 gün önce
Pcr testlerinde sadece %40 dogruluk payi vardir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000