02 Ocak 2013, Çarşamba 09:21:46

PASAPORTLAR DA ZAMLARDAN NASİBİNİ ALDI

Türk vatandaşlarının kullandığı pasaportlar da yeni yıl zamlarından nasibini aldı. Peki dünyanın en pahalı pasaportlarından biri olan Türk Pasaportu almanın bedeli ne kadar oldu?
  • Bu tip raf ömrü uzun olan maddelere üretim tarihi konulmali ve eski tarihli uretimler zamlardan etkilenmemeli. Bu haksiz kazanc benzin istasyonlarinda dahi boyle olmali. Tanklarin dolum tarihleri tank bilgisayarlarinda kayitli / seviye degisim tarihleri/ pompa fiyatlari yeni dolum ile degisiklik gostermeli. Gibi
  • Yeniyıl herkese kutlu olsun. Anlaşılan yeniyılda da devlet politikası pek değişmeyecek. Durmak yok, 'soyguna devam'. Pardon, klavye sürçtü, 'yola devam' olacaktı...
  • Halkinin yarisi umarsiz bir koyun surusu olan bu toplum iste boyle gudulmeye mahkumdur....durmak yok yola devam !...
  • Millet deli gibi eglenceler duzenlerken aci aci zamlari indirdiler tepemize. Ulkede o kadar aciz, aptal bir muhalefet var ki insan artik ne diyecegini sasiriyor. Icki icmeyi muhalefet sanan bu adamlar aldiklari alkolle neler oldugunu da idrak edememislerdir yilbasi gecesi. Herkes ideolojik saplantilara takilip kalmis yazik bize yazik.
  • hani türkiye zenginleşmişti,güçlüydü??? madem zengin neden dünyanın en pahalı benzini,arabası,elektriği,doğalgazı,interneti,pasaportu ve harçları burada?? eğer güçlüysen bu ürünlere boyuna zam yapmazsın... son 1 senede doğalgaza % 78 zam gelmiş!!! üstelik tüm bu ürünlerin fiyatları tüm dünyada düşerken!!!! demek ki neymiş ???? türkiye zengin,güçlü vs değilmiş...koskoca yalanmış halkı da yalancılara oy verip dururmuş!!!!!!!!!!!!
  • Fiyat farki neden ? 1 ile 5 yillik pasaport arasinda ki fark ne ? Yapilan islemmi farkli veya sayfa sayisimi farkli ? Dijital cagdayiz! bu fiyat farkinin karsiligini biri aciklasin?! odedigim bedelin hizmet dökümünü istedigimde hic bir birik ve makam yanit veremedi aklima gelen teksey " FARKI FİYATI" diye hatirladigim reklam !

Türkiye, 2013 yılına yeniden değerleme oranı kapsamında gerçekleştirilen zamlarla girdi. Yüzde 7.8 oranındaki zamla pasaport defter bedeli ve pasaport harçları da zamlandı. İşte yeni rakamlar...

2013 yılı ile birlikte Pasaport defter bedeli 72 liraya, 6 aya kadar olan pasaport harcı 92,55 TL'ye yükseltildi.

Diğer pasaport harç ücretleri için belirlenen rkamlar ise şöyle oldu:

1 yıl için olanlar 135,20
2 yıl için olanlar 220,65
3 yıl için olanlar 313,25
3 yıldan fazla süreli olanlar 441,40

PASAPORTLAR DA ZAMLARDAN NASİBİNİ ALDI

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

NoMad ~ 11 yıl önce
Bu tip raf ömrü uzun olan maddelere üretim tarihi konulmali ve eski tarihli uretimler zamlardan etkilenmemeli. Bu haksiz kazanc benzin istasyonlarinda dahi boyle olmali. Tanklarin dolum tarihleri tank bilgisayarlarinda kayitli / seviye degisim tarihleri/ pompa fiyatlari yeni dolum ile degisiklik gostermeli. Gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeniyıl... ~ 11 yıl önce
Yeniyıl herkese kutlu olsun. Anlaşılan yeniyılda da devlet politikası pek değişmeyecek. Durmak yok, 'soyguna devam'. Pardon, klavye sürçtü, 'yola devam' olacaktı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Koyunuz biz malesef ~ 11 yıl önce
Halkinin yarisi umarsiz bir koyun surusu olan bu toplum iste boyle gudulmeye mahkumdur....durmak yok yola devam !...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir THY yolcusu ~ 11 yıl önce
Millet deli gibi eglenceler duzenlerken aci aci zamlari indirdiler tepemize. Ulkede o kadar aciz, aptal bir muhalefet var ki insan artik ne diyecegini sasiriyor. Icki icmeyi muhalefet sanan bu adamlar aldiklari alkolle neler oldugunu da idrak edememislerdir yilbasi gecesi. Herkes ideolojik saplantilara takilip kalmis yazik bize yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hani??? ~ 11 yıl önce
hani türkiye zenginleşmişti,güçlüydü??? madem zengin neden dünyanın en pahalı benzini,arabası,elektriği,doğalgazı,interneti,pasaportu ve harçları burada?? eğer güçlüysen bu ürünlere boyuna zam yapmazsın... son 1 senede doğalgaza % 78 zam gelmiş!!! üstelik tüm bu ürünlerin fiyatları tüm dünyada düşerken!!!! demek ki neymiş ???? türkiye zengin,güçlü vs değilmiş...koskoca yalanmış halkı da yalancılara oy verip dururmuş!!!!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaliteli muhalefet ~ 11 yıl önce
Sorunda burada başlıyor zaten. Sadece muhalefetlik yapmak için önüne gelen bilgiyi derlemeden toplamadan doğruluğundan emin olmadan sunmak. 1 yılda doğalgaza %78 zam gelmiş. Gelmiş mi, geldi mi? Ocak 2012 satış fiyatı ne Ocak 2013 satış fiyatı ne? Arada ki fark %78'e mi tekabül ediyor? Önce bu tür bilgilerden emin olmak gerekiyor ki insanların güvenini kazansın. Güvenini kazansın ki alternatifleri olsun.
sallama değil!! ~ 11 yıl önce
Devletin kendisi doğalgaza 2011 Eylülden 2012 Eylüle kadar olan 1 yıllık süreçte % 78 zam yapıldığını açıklamak zorunda kaldı..Hem de meclis kürsüsünden..İstersen araştır bak...Sallama değil yani!!!! Sen derle toparla görelim bakalım nasıl yapılıyormuş muhalefet????
NoMad ~ 11 yıl önce
Fiyat farki neden ? 1 ile 5 yillik pasaport arasinda ki fark ne ? Yapilan islemmi farkli veya sayfa sayisimi farkli ? Dijital cagdayiz! bu fiyat farkinin karsiligini biri aciklasin?! odedigim bedelin hizmet dökümünü istedigimde hic bir birik ve makam yanit veremedi aklima gelen teksey " FARKI FİYATI" diye hatirladigim reklam !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000