28 Haziran 2022, Salı 08:39:34

Paraşütün merkezi Uçmakdere oldu

Tekirdağ'da adrenalin tutkunlarının gözde adreslerinden Uçmakdere, gökyüzüne dokunarak stres atmak isteyenleri ağırlıyor.
  • Fethiye yaşanan kazalardan sonra ve iniş yapılan yerin halkın denize girdiği plaj olması sebebi ile şansını kaybetti.
  • Burada faliyet yapan havacılarımıza başarılar diliyorum. Sıradan bir lokasyon biraz çaba ve tanıtımla uçuş merkezi oldu.

Tekirdağ'da adrenalin tutkunlarının gözde adreslerinden Uçmakdere, gökyüzüne dokunarak stres atmak isteyenleri ağırlıyor.

Denizin ve ormanın bütünleştiği Şarköy ilçesinin Uçmakdere Mahallesi'nde yamaç paraşütü uçuşları hız kazandı.

İstanbul ve yakın kentlerden gelen ekstrem spor tutkunları, maviyle yeşilin bir arada olduğu Uçmakdere'de farklı pistlerden yaptıkları yamaç paraşütü uçuşlarıyla gökyüzüyle buluşuyor.

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, yerli ve yabancı paraşüt tutkunları, hafta içi ve özellikle cumartesi, pazar günleri Uçmakdere'ye yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Hacıoğlu, Uçmakdere'de ekstrem spor tutkunları, Marmara Denizi'ni ve Ganos Dağı'nın sunduğu güzellikleri gökyüzünden izleme imkanı bulduğunu ifade etti.

"İstanbul'a en yakın mesafede yamaç paraşütü yapma imkanı sunan Uçmakdere son dönemlerde çok cazip bir hale geldi. Buraya olan ilgi her geçen gün artıyor. Burada 300 metre ve 600 metreden atlayış parkurlarından uçuş yapma imkanı bulunuyor. Paraşütçülerin iniş yaptığı Ayvasıl mevkide çok güzel bir alan."

Tekirdağ Yamaç Paraşüt Kulübü kurucu üyesi Sanlı Fidan da Uçmakdere'nin her mevsim uçuşa uygun olduğunu belirtti.

"Yakın illerden bölgemize çok büyük talep var. Özellikle hafta sonları çok yoğun uçuşlar oluyor. İnsanlar yamaç paraşütü yaparak gökyüzüyle buluşmaktan keyif alıyor. Uçuş yapmak isteyenler Uçmakdere'ye gelip bize ulaşsınlar."

Paraşütün merkezi Uçmakdere oldu

Facebook Yorum

Yorumlar

Fethiye ~ 2 ay önce
Fethiye yaşanan kazalardan sonra ve iniş yapılan yerin halkın denize girdiği plaj olması sebebi ile şansını kaybetti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başarılar ~ 2 ay önce
Burada faliyet yapan havacılarımıza başarılar diliyorum. Sıradan bir lokasyon biraz çaba ve tanıtımla uçuş merkezi oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000