24 Şubat 2018, Cumartesi 09:54:12

Paraşüt kazası ucuz atlatıldı!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Babadağ 1200 pistinden havalandıktan sonra Çinli yolcusu ile düşen yamaç paraşütü pilotu ve yolcu yaralandı.
  • Hayatımı, yetkinliğini bilmediğim birinin kumandasındaki bez parçasına emanet etmemek için başka bir sebep daha. Bir bunlar bir de balon, 7000 saat uçuşum var ama bunlara asla binmem.
  • YAHU BİZ 340 TEYYARE UÇURUYORUZ PİLOTUZ, AÇILMIŞ PARAŞÜT UÇURUYORLAR BUNLARA DA PİLOT DENİYOR HAK MI YANİİ
  • Görüş şartları pek uygun değil gibi. peki neden uçuş kararı ? Geçmiş olsun

Muğla'nın Fethiye ilçesinde Babadağ 1200 pistinden havalandıktan sonra Çinli yolcusu ile düşen yamaç paraşütü pilotu ve yolcu yaralandı.

Kaza; Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’ndeki dünyaca ünlü yamaç paraşütü merkezi Babadağ’da meydana geldi. Fethiye'ye tatile gelen Çinli turist Xeuo Reı Sun (36), Ölüdeniz Mahallesi'ndeki dünyaca ünlü Babadağ'ın bin 200 metrelik pistinden yamaç paraşütü pilotu Emre Karakaya (27) ile tandem (ikili) uçuş yaptı.

Sorunsuz şekilde havalandıktan sonra Ölüdeniz’e doğru süzülen ikilinin paraşütü, bilinemeyen nedenle 100 metreden hızla çalılık ve sert zemine düştü. Kazada pilot Kayakaya ve yolcusu Sun kazada yaralandı.

Diğer pilotların durumu fark etmesi üzerine 112 komuta merkezinden yardım istendi. Bölgeye 112 Acil Servis, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ve AFAD ekipleri sevk edildi.

Olay yerine ilk ulaşan ekipler, yaralı olan Çinli turisti bölgeye yakın noktada bekleyen ambulansa ulaştırdı. Sedyeye alınan pilot Karakaya ise, yaklaşık 1 saat sarp arazide taşınarak ambulansa ulaştırıldı.

Yaralılar ambulansla Fethiye Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

AKUT ekip lideri Fatih Işık, "Sarp ve kayalık alanda yaklaşık yarım saatlik yürüyüşün ardından yaralıya ulaştık. UMKE ve AFAD görevlileriyle yaklaşık bir saatlik taşımayla yaralıyı ambulansa ulaştırdık. Yaralıların hayati tehlikeleri görünmüyor. İnşallah bir an önce iyileşip ayağa kalkarlar" dedi.Paraşüt kazası ucuz atlatıldı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Başka bir sebep daha ~ 1 yıl önce
Hayatımı, yetkinliğini bilmediğim birinin kumandasındaki bez parçasına emanet etmemek için başka bir sebep daha. Bir bunlar bir de balon, 7000 saat uçuşum var ama bunlara asla binmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MESUL KAPTAN ~ 1 yıl önce
YAHU BİZ 340 TEYYARE UÇURUYORUZ PİLOTUZ, AÇILMIŞ PARAŞÜT UÇURUYORLAR BUNLARA DA PİLOT DENİYOR HAK MI YANİİ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilk fotoda ~ 1 yıl önce
Görüş şartları pek uygun değil gibi. peki neden uçuş kararı ? Geçmiş olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Para... ~ 1 yıl önce
Para, para. Para..........

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000