29 Nisan 2013, Pazartesi 10:55:00

PARAŞÜT KAZASI UCUZ ATLATILDI

Bursa’da 800 metre yükseklikten atlayan bir paraşütçü, rüzgarın sert esmesinden dolayı bir evin çatısına indi. Genç adam, ardından paraşütün tekrar dolmasıyla evin altında bulunan bir otomobilin üzerine düştü.
  • Vakti ile atları ürkütüyor diye otomobil de yasaklansın istemişler. Her zaman böyleleri var olacaktır.
  • Sen git kumda oyna,havacılık mevzusuna girme...Yamaç Paraşütçüsü her zaman doğa severdir,senin deyiminle öyle ağaç falan yamultmaz.Bugüne kadar kim neyi kırıp dökmüş,işte airport haber,onlar söylesin arşiv haberlerinde senin salladığın vurdu,kırdı döktü haberi var mı hiç?
  • Kardeş,hayırdır senin bu paraşütcü camisına öfken?Adamlar yapıyor diye haset mi ediyorsun anlamadım,her sporda kazlar olabilir,bunun türlü nedenleri vardır,rüzgar kesilir,paraşütte delinme olur çöküş hızlanır,pilot termiğe,rüzgara göre son yaklaşmada irtifayı alçak tutar vs. vs. sen bilmeden ne ahkam kesiyorsun? Ömründe paraşüt kullandın mı? insanları töhmet altında bırakıyorsun?Adam para verip ekipmanını almış uçuyor seni kasan ne?
  • bu sporun tam olgunlasamadan bitmesine sebep olacaksiniz. Ahmakca haraket ediyorsunuz. Inis alanini biliyorum oraya her havada inilmez. Cok kucuk. Bir kiz arkadasinizda binaya takildi gecen sene orada. 2. kattan mi ne dustu sonra. Kendinize zarar veriyorsunuz. Bursa'da yine bir akilli!! acil inis diye stadyuma macin gobegine inmisti. Cahilce havacilik olmaz. Sehrin uzerine ucuyorsun sonra mecburi inis diyorsunuz. Neresi mecburi bunun, sehrin uzerine karabalata gidiyorsun iste. Ya antene, ya direge, ya tele gireceksin belli. Dunde Ordu'da bir arkadasiniz sacma sapan bir yere inerken ayagini kirdi. Siz kaybedersiniz sonucta. Toptan bir emir cikar her sey yasak olur.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yıldırım ilçesi Çiçek Caddesi’nde meydana geldi. 1 çocuk babası Ömer Sarışın hafta sonunu fırsat bilerek arkadaşlarıyla birlikte yamaç paraşütü yapmak için Zeyniler köyüne gitti. 800 metrelik yükseklikten paraşütü ile birlikte atlayan Sarışın 1 saat havada kaldıktan sonra aşağıya inmek istedi. Rüzgarın sert esmesinden dolayı iniş alanının 50 metre gerisindeki bir evin çatısına mecburi inmek durumunda kalan Sarışın, paraşütünün tekrar dolmasıyla dengesini kaybederek bir otomobilin üzerine düştü.

Sarışın’a ilk müdahaleyi olayı gören vatandaşlar yaparken, otomobilde hafif çaplı hasar meydana geldi. Araç sahibinin 155'i arayıp şikayetçi olması üzerine polis ekipleri paraşütçünün ifadesini aldı. Sarışın, 112 ekipleri tarafından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, durumunun iyi olduğu görüldü. Paraşütçünün bir fabrikada çalıştığı ve 3 senedir yamaç paraşütü yaptığı öğrenildi.

İniş alanına doğru ilerlediğini ifade eden Sarışın, "Rüzgar sert olduğu için kanat ilerlemedi, olduğu yere çökmeye başladı. Çatının üzerine mecburi iniş yaptım. Ben tutunmaya fırsat bulamadan paraşüt tekrar açıldı ve beni savurdu. Daha sonra aşağıdaki aracın üzerine düştüm. Arabaya ayağımla vurdum. Ayağımda bir problem var. 5 dakika kadar yürüdüm. Darbeden dolayı bir ağrı var" dedi.PARAŞÜT KAZASI UCUZ ATLATILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

exe ~ 9 yıl önce
Vakti ile atları ürkütüyor diye otomobil de yasaklansın istemişler. Her zaman böyleleri var olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne hasarı? ~ 9 yıl önce
Sen git kumda oyna,havacılık mevzusuna girme...Yamaç Paraşütçüsü her zaman doğa severdir,senin deyiminle öyle ağaç falan yamultmaz.Bugüne kadar kim neyi kırıp dökmüş,işte airport haber,onlar söylesin arşiv haberlerinde senin salladığın vurdu,kırdı döktü haberi var mı hiç?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bitireceksiniz'e ~ 9 yıl önce
Kardeş,hayırdır senin bu paraşütcü camisına öfken?Adamlar yapıyor diye haset mi ediyorsun anlamadım,her sporda kazlar olabilir,bunun türlü nedenleri vardır,rüzgar kesilir,paraşütte delinme olur çöküş hızlanır,pilot termiğe,rüzgara göre son yaklaşmada irtifayı alçak tutar vs. vs. sen bilmeden ne ahkam kesiyorsun? Ömründe paraşüt kullandın mı? insanları töhmet altında bırakıyorsun?Adam para verip ekipmanını almış uçuyor seni kasan ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hasar ~ 9 yıl önce
Ortalığa zarar veriyorsunuz farkında değilsiniz termiği mermiği çok bilen kardeşim. Kırıp dökülenin yamulan araçların parasını vermiyorsunuz Ayaş'ta ekin sahibi halk belediye başkanına kadar gitmiş, size kolay gelsin. Siz bilin, termiği, paraşüt delinmesini, rüzgarı falan. Dünyada bu işler nasıl yapılıyor haberiniz yok.
bitireceksiniz ~ 9 yıl önce
bu sporun tam olgunlasamadan bitmesine sebep olacaksiniz. Ahmakca haraket ediyorsunuz. Inis alanini biliyorum oraya her havada inilmez. Cok kucuk. Bir kiz arkadasinizda binaya takildi gecen sene orada. 2. kattan mi ne dustu sonra. Kendinize zarar veriyorsunuz. Bursa'da yine bir akilli!! acil inis diye stadyuma macin gobegine inmisti. Cahilce havacilik olmaz. Sehrin uzerine ucuyorsun sonra mecburi inis diyorsunuz. Neresi mecburi bunun, sehrin uzerine karabalata gidiyorsun iste. Ya antene, ya direge, ya tele gireceksin belli. Dunde Ordu'da bir arkadasiniz sacma sapan bir yere inerken ayagini kirdi. Siz kaybedersiniz sonucta. Toptan bir emir cikar her sey yasak olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000