24 Mart 2015, Salı 08:10:04

ÖZMEN ÇİFTİ HAVACILIK DEVİNİ SATIN ALACAK

ABD’nin en ünlü Türk girişimcilerinden Fatih Özmen ve eşi Eren Özmen’in şirketi Sierra Nevada Corp, global bir markayı gözüne kestirdi.
  • Türkiye'de imkan ver, sahip çok, gelip Türkiye'de yesin. Cahillik bedava, sadece konuş sen kara cahil
  • Bize de helal olsun demek düşer
  • bizim devlet cebine calisirsa, gurbetcileri gurbetci olarak görürse ve sonrada helal olsun bizim türkler derse olacagi budur. dünyada o kadar basarili türk kökenli insanlarimiz varki, maalesef bunlarin üzerinde türk devletin hic ama hic bir emegi yok. ve bu insanlar egitim aldiklari demokrat ortaminda ihanetligin yeri olmaz bilincindeler. sadece türkiyede insanlar paralarini helal kazanmiyorlar. helal olsun Özmen ciftine.
  • Bize mi aliyolar sanki.Amerikada kazanip Amerikada harciyor.

Türk şirketlerin yurt dışındaki köklü firmaları satın alması son dönemin olağan haberleri oldu. Şimdi de yurtdışındaki Türkler, küresel markaları bünyelerine katıyor.

ABD’nin en ünlü Türk girişimcilerinden Fatih Özmen ve eşi Eren Özmen’in şirketi Sierra Nevada Corp, global bir markayı gözüne kestirdi.

Para dergisinin haberine göre, Sierra Nevada Corp, Alman havacılık şirketi 328 Support Services GmbH’yi almak için masaya oturdu. Satın alma tamamlanırsa Sierra Nevada Corp, ünlü uçak markası Dornier 328 modelinin imalat tasarım, bakımı ve fikri mülkiyet haklarını almış olacak. Bir anlamda Özmen çifti, havacılık sanayisindeki varlığını uçak ile tamamlamış olacak.

328 Support Services GmbH adlı şirketin ana operasyon merkezi Almanya’nın Münih şehri yakınlarındaki Oberpfaffenhofen Havalimanı’nda yer alıyor. Şirketin kadrosunda 150’den fazla havacılık uzmanı var. Özmen çiftinin şirketi almaya çok şakın olduğu söylenirken, ödenecek fiyatın ne olduğu ise bilinmiyor.

1963’te kurulan, uzay sistemleri, mikro uydular, teletip ve nano teknoloji gibi konularda uzmanlaşmış elektronik sistem sağlayıcısı bir teknoloji şirketi olan ABD merkezli Sierra Nevada Corp (SNC), 1994’te Fatip ve Eren Özmen çifti tarafından satın alındı. CEO’luğunu Fatih Özmen’in yönetim kurulu başkanlığını ise Eren Özmen’in yaptığı şirket NASA’nın ‘uzay taksisi’ projesini geliştirecek üç şirketten (Boeing ve SpaceX ile birlikte) biri olarak seçildi. 16 eyaletteki 31  merkezde 3 bine yakın çalışanı bulunan şirket, Pentagon’dan aldığı savunma ihaleleriyle de ABD yönetimi nezdinde en yüksek güvenlik derecelerinden birine sahip.

ÖZMEN ÇİFTİ HAVACILIK DEVİNİ SATIN ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Türkiye'de imkan ver, sahip çok, gelip Türkiye'de yesin. Cahillik bedava, sadece konuş sen kara cahil

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Bize de helal olsun demek düşer

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorunami gitti? ~ 7 yıl önce
bizim devlet cebine calisirsa, gurbetcileri gurbetci olarak görürse ve sonrada helal olsun bizim türkler derse olacagi budur. dünyada o kadar basarili türk kökenli insanlarimiz varki, maalesef bunlarin üzerinde türk devletin hic ama hic bir emegi yok. ve bu insanlar egitim aldiklari demokrat ortaminda ihanetligin yeri olmaz bilincindeler. sadece türkiyede insanlar paralarini helal kazanmiyorlar. helal olsun Özmen ciftine.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 7 yıl önce
Bize mi aliyolar sanki.Amerikada kazanip Amerikada harciyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fesat haset ~ 7 yıl önce
Takdir etmesini bil azcık, adam ne isterse onu yapar, sadece bir türk olarak bu noktaya gelmesi bile yeterli, ayrıca adamın ne yapıp yapmadığını sen nereden bileceksin be hey kara cahil.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000