20 Ocak 2023, Cuma 17:07:40

Özbekistan Hava Yolları 12 Yeni Uçak Alacak

Uzbekistan Airways, Airbus'a 12 adet A320neo Ailesi uçağı (sekiz A320neo ve dört adet A321neo) için kesin sipariş verdi.
  • IGA ya gelsinler kacakcilar bakalim guzel enseliyoruz bunlari
  • Tk dayim ama is ariyorum baska sirkete gecmek istiyorum, biken varmi eleman ariyorlarmi?

Özbekistan Cumhuriyeti'nin ulusal havayolu Uzbekistan Airways, Airbus'a 12 adet A320neo Ailesi uçağı (sekiz A320neo ve dört adet A321neo) için kesin sipariş verdi. Yeni uçak, taşıyıcının mevcut 17 Airbus A320 Ailesi uçağından oluşan filosuna katılacak. Motorların seçimi daha sonra havayolu tarafından yapılacak.

A320neo Ailesi uçağı, tek koridor pazarına birinci sınıf konfor getiren yeni Airbus Airspace kabinine sahip olacak. Havayolu, yeni uçaklarla  yurt içi ve yurt dışı uçuş ağını daha da geliştirmeyi planlıyor.

Uzbekistan Airways'ten yapılan açıklamada, "Airbus ile imzalanan sözleşme, yolcularımıza en modern ve konforlu uçakları sunmayı amaçlayan filo modernizasyon stratejimizde yeni bir adımdır" ifadeleri kullanıldı.

Özbekistan Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı İlhom Makhkamov ise "Yakıt tasarruflu A320neo Ailesi uçakları, Orta Asya'daki ayak izimizi daha da genişletmemize, güçlendirmemize ve ayrıca hem yerel hem de uluslararası ağımızı geliştirmemize yardımcı olacak” dedi.

Özbekistan Hava Yolları 12 Yeni Uçak Alacak

Yorumlar

Acibadem ~ 1 yıl önce
IGA ya gelsinler kacakcilar bakalim guzel enseliyoruz bunlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Is ariyorum ~ 1 yıl önce
Tk dayim ama is ariyorum baska sirkete gecmek istiyorum, biken varmi eleman ariyorlarmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000