27 Ekim 2016, Perşembe 14:25:59

Orgeneral Ünal; 'Bunlar asparagas'

Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, 50 Alman savaş uçağının toprağa gömülü olduğu iddialarıyla ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulundu.
  • İddiayı önce akıl sonra da matematik süzgecinden geçirin. 50 uçağın gömülebileceği bir alan hazırlanabilir mi? Uçağın boyu 5m., eni 5m., yüksekliğini de 2m. hesaplasanız (ki daha fazladır)ne hacimde toprak kazılması gerekir? Koruma duvarları şusu busu var! Ama böyle olunca ekonomi, inşaat sanayii ve para işlerini bilmek gerekir. O dönem böyle bir faaliyet ve kazı ne kadar zamanda kaç kişiyle yapılabilir? Bu sefer de insan kaynakları girdi işin içine. Peki yine o dönem böyle büyük bir kazıya kaç kişi katılmış, o insanlar nerede, o kadar işçiden hiç olayı hatırlayıp konuşan yok mu, Kayseri'nin o dönem "bu işte" çalışabilecek erkek nüfusu (ki 2.dünya savaşı nedeniyle erkeklerin çoğu askerde sınır nöbetindeydi)bu işe yeter miydi, öyleyse dış illerden gelenler de mi hatırlamıyor? Bu soruları cevaplamak için de tarih bilmek gerekir. Ama işkembeden "50 gömülü uçak, yağlı brandalara sarılı, hava gücümüze güç katacak" diye atmak ve uzmanlara inanmamak için bir şey bilmeye gerek yok!...
  • Peki "asparagas"diyorsun,günün birinde gömülü uçaklar tespit edildiğinde ne diyeceksin sayın paşam... Araştırıyoruz konuyu demen yeterli.
  • Gaflet ve delalet...
  • ben bu adamın darbeden sonraki anıtkabiz ziyaeretini tv den görmüştüm devmlı pozisyonunu kaybediyordu resmen bitmiş!!!
  • sanki film artisti yada şarkıcı..şu verdiği yanıta bakın...bi çıkıp zamanında adam gibi konuşmazlar, bunlar nasıl o makamlara gelebiliyor..burası nasıl bir memleket....harbiden at iziyle it izi birbirine karışmış
  • Kuvvetinde pilot kalmadı sen hala görevdesin bravo sana
  • asparagas diyorsa bunlar kesin doğrudur...
  • FETÖ de asparagastı.Bırakın bu herşey kontrolüm altında ayaklarını.Personelcileri attınız mı ondan haber ver.
  • yakinda mor olursun komutan.cikarirlar.eskiler musrif insanlar degilmis kesin gommuslerdir.
  • Keske konu ilk basina yansidiginda "arastirdik oyle bir kanit bulamadik" desen daha uygun olurdu komutan bey.proaktif olmak lazim .Asparagas kelimesi konumunuza yakismiyor.Kimdi o orgeneral vardi fb baskani azizin yaninda hoplayip ziplayan ne kadar uygun olmayan hareketler bunlar cok sry anlatyor aslinda anlayan icin.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, 50 Alman savaş uçağının toprağa gömülü olduğu iddialarıyla ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulundu.

Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, denetlemelerde bulunmak üzere Kayseri'ye geldi. Orgeneral Ünal, 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı'nda geçmişte 50 Alman savaş uçağının toprağa gömülü olduğu iddialarıyla ilgli olarak, "Bunlar asparagas" dedi.

GÖMÜLÜ UÇAK İDDİASI

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı ön bahçesinde toprağa gömülü uçaklar olduğu iddiasıyla ilgili olarak önce yanıt yok şeklinde işarette bulundu. Daha sonra da “Bunlar asparagas” yanıtını vererek makam otomobiline bindi.

Orgeneral Ünal; 'Bunlar asparagas'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Evet Asparagas ~ 4 yıl önce
İddiayı önce akıl sonra da matematik süzgecinden geçirin. 50 uçağın gömülebileceği bir alan hazırlanabilir mi? Uçağın boyu 5m., eni 5m., yüksekliğini de 2m. hesaplasanız (ki daha fazladır)ne hacimde toprak kazılması gerekir? Koruma duvarları şusu busu var! Ama böyle olunca ekonomi, inşaat sanayii ve para işlerini bilmek gerekir. O dönem böyle bir faaliyet ve kazı ne kadar zamanda kaç kişiyle yapılabilir? Bu sefer de insan kaynakları girdi işin içine. Peki yine o dönem böyle büyük bir kazıya kaç kişi katılmış, o insanlar nerede, o kadar işçiden hiç olayı hatırlayıp konuşan yok mu, Kayseri'nin o dönem "bu işte" çalışabilecek erkek nüfusu (ki 2.dünya savaşı nedeniyle erkeklerin çoğu askerde sınır nöbetindeydi)bu işe yeter miydi, öyleyse dış illerden gelenler de mi hatırlamıyor? Bu soruları cevaplamak için de tarih bilmek gerekir. Ama işkembeden "50 gömülü uçak, yağlı brandalara sarılı, hava gücümüze güç katacak" diye atmak ve uzmanlara inanmamak için bir şey bilmeye gerek yok!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 4 yıl önce
Peki "asparagas"diyorsun,günün birinde gömülü uçaklar tespit edildiğinde ne diyeceksin sayın paşam... Araştırıyoruz konuyu demen yeterli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gaflet ve delalet... ~ 4 yıl önce
Gaflet ve delalet...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
korku ~ 4 yıl önce
ben bu adamın darbeden sonraki anıtkabiz ziyaeretini tv den görmüştüm devmlı pozisyonunu kaybediyordu resmen bitmiş!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 4 yıl önce
sanki film artisti yada şarkıcı..şu verdiği yanıta bakın...bi çıkıp zamanında adam gibi konuşmazlar, bunlar nasıl o makamlara gelebiliyor..burası nasıl bir memleket....harbiden at iziyle it izi birbirine karışmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hey Allahım... ~ 4 yıl önce
At izi it izi derken kardeş? Sen kimsin ki bu vatanın Kuvvet Komutanlarından birine bu cümleyi kurabiliyorsun?Hey Allahım ne günlere kaldık...Hakikaten at ile it birbirine karışmış izine gerek yok.
Kuvvet ~ 4 yıl önce
Komutanı olduğu kuvvetin yarısı terörden içerde ki bu sefer uydurma delilllerle değil gerçek delillerle. Ne kuvvetinden bahsediyorsun. Sivil havacılık pilotaj kuvvetleri. Yavru kuş diye dalga geçilen adamlara hava harpe gelirmisiniz deniyor. Ve halen bir kişi bile çıkıpta istifa etmedi. Milletin gözündeki yerleri yorumlarda açıkça belli oluyor. Sen istediğin kadar debelen güneş balçıkla sıvanmıyor.
ilginççç ~ 4 yıl önce
Kuvvetinde pilot kalmadı sen hala görevdesin bravo sana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
havacı ~ 4 yıl önce
asparagas diyorsa bunlar kesin doğrudur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekrem Galip ~ 4 yıl önce
FETÖ de asparagastı.Bırakın bu herşey kontrolüm altında ayaklarını.Personelcileri attınız mı ondan haber ver.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha ~ 4 yıl önce
yakinda mor olursun komutan.cikarirlar.eskiler musrif insanlar degilmis kesin gommuslerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 4 yıl önce
Keske konu ilk basina yansidiginda "arastirdik oyle bir kanit bulamadik" desen daha uygun olurdu komutan bey.proaktif olmak lazim .Asparagas kelimesi konumunuza yakismiyor.Kimdi o orgeneral vardi fb baskani azizin yaninda hoplayip ziplayan ne kadar uygun olmayan hareketler bunlar cok sry anlatyor aslinda anlayan icin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava ~ 4 yıl önce
Askeriyede gömülür veya yakılır. Eski uçak parçaları gömülü, hatta üzerine inşaat yapılmış bunu eski pilotlar biliyor ve anlatıyor. Ülkede parça yok iken sivil çalışan firmalara vermeyip gömülmüş olan hurda parçalar var. Uçak da gömülü olabilir. Belki 50 adet değildir ama eminim vardır. THK'da da aynı paşa efendiler olduğu için eski uçak ve planorlerin inonu'de gömüldüğü veya yakıldığı da sır değil. Zihniyeti aynı bunların. Hepsi yetiştirilirken sivil halka düşman ediliyor, gömülen planorlerin fotoğrafı bile mevcut. Yağı bol bulunca sürünmüş abiler. Hesapta herkes vatansever de... bukadar işte. Onların kendine göre atası var, hocası var, efendisi var, HBB bilirler.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000