08 Aralık 2017, Cuma 09:03:01

Ordu-Giresun 1 milyonu geçti

Denize dolgu yöntemiyle inşa edilerek Avrupa’da birinci dünyada üçüncü havalimanı özelliğine sahip Ordu-Giresun Havalimanından bu yılın 11 aylık döneminde 1 milyon 100 bin yolcu yararlandı.
  • Oy için açılmış bir meydan daha ne kadar gidecek. Bir reklam hızla başladı ve bitti. Burası da yakında tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup gidecek. Yazık paralarımıza yazık. Siyasi meydan olur mu ?
  • Korsan Ordu veya Giresunlular herhalde sende bir iz bırakmış unutamamışsın havalimanına sallıyorsun yorma kendini gel devam edelim iz bırakmaya
  • Seferlerde maalesef azalma var. Özellikle Pegasus İzmir ve Kıbrıs seferlerini sonlandırdı. Samsun havalimanının açılmasıyla Sunexpress İzmir ve Antalya’yı bitirdi.
  • Kapatin gitsin
  • özel firmalar yeterli ilgiyi göstermiyor. pegasus daha önce olan izmir uçuşlarını kaldırdı. sunexpress yapıyor ancak haftada 2 kez tutarsız saatlerde.Kıbrıs uçuşu kıbrıs hükümetinin verdiği destekle oluyordu o da kalktı. onur air ve atlas jet oldukça nazlı anadolu jet ise bursa uçuşlarını (belki de kocaeli uçuşları da) bir süre deneme amaçlı bile olsa eklemiyor. güzel olan ise gurbetçiler sayesinde yaz dönemi almanya uçuşları beklenenin üstünde. KÜÇÜK UÇAKLAR BÖLGESEL TAŞIMACILIK havacılığımızın en büyük eksiği. bu tür havalimanları için oldukça gerekli
  • Murat Herdem bilip bilmeden iş yapmaz diyordu. Hayatında Karadeniz'e gelmemiş,ya da sadece turistik olarak gelmiş Karadeniz'in demografik beşeri durumunu bilmeyen adamlar için OGU da gereksizdir Rize-Artvin de.
  • Potansiyel çok daha fazla... Bu yaz yurt dışı uçuşlar başladı, ancak geç ilan edildiği için erken rezervasyon yaptıranlar eskiden olduğu gibi Samsun veya Trabzon havalimanlarını kullandılar. Zamanla daha iyi olacak. Yıllardır hizmet veren ve OGU'ya göre çok daha fazla sefer yapılan Trabzon'un 3.800.000, Samsun'un ise 1.000.000 yolcuya hizmet verdiği gözönünde bulundurulursa, daha yeni olan (tabiri caiz ise emekleme dönemindeki) OGU'nun ulaştığı rakam çok çok iyi. Önümüzdeki yazdan itibaren havalimanının bilinilirliği daha da artacak, farklı havayollarınca değişik lokasyonlardan yeni seferler konulacak ve yolcu sayısı istikrarlı bir şekilde artacaktır. Ancak gerek THY ve Anadolujet gerekse özel havayolları seferleri sayısı ve uçuş saatlerinin uygunsuzluğu bakımından dikkatle takip edilmeli ve Lobi faaliyetlerine kurban edilmemelidir. Örneğin Anadolujet Ankara OGU haftada 11 sefer, Samsun 13 sefer Trabzon ise 35 seferdir.
  • OGU herdem olarak adını değiştirmiş
  • Burası gereksiz iş yapmaz diye yazı yazan Murat beyin bir yorumu varmı acaba? Yap işlet devretle yapılan ve 11 ayın sonunda 100 bin yolcuyu bile geçmeyen ZAFER havaalanı ilede ilgili bir yazı yazabilirmisiniz acaba Murat bey ?..
  • Samsun Havaalanının bakım nedeniyle kapatılmasının payının da bilgi olarak verilmesi lazımdı.

Denize dolgu yöntemiyle inşa edilerek Avrupa’da birinci dünyada üçüncü havalimanı özelliğine sahip Ordu-Giresun Havalimanından bu yılın 11 aylık döneminde 1 milyon 100 bin yolcu yararlandı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ), Kasım ayı tahmini rakamları açıkladı. Buna göre Ordu-Giresun Havalimanında Kasım ayı içerisinde 318’i yurt dışı olmak üzere 93 bin 396 yolcu yararlandı.

Bu rakamla birlikte Ocak-Kasım ayları arasındaki 11 aylık dönemde Ordu-Giresun Havalimanını 83 bin 408’i yurt dışı olmak üzere toplam 1 milyon 100 bin 251 yolcu kullandı. Geçen yıl aynı dönemde 16 bin 680’i yurt dışı olmak üzere 728 bin 943 yolcu yararlanmıştı.
Öte yandan Ordu-Giresun Havalimanında 11 ayda 8 bin 173 iniş kalkış gerçekleşti. Bir yıl önce aynı dönemde 6 bin iniş-kalkış gerçekleşmişti. Yine aynı dönemde yük taşıma kapasitesi 9 bin 447 ton oldu.

Ordu-Giresun 1 milyonu geçti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Siyasi ~ 1 yıl önce
Oy için açılmış bir meydan daha ne kadar gidecek. Bir reklam hızla başladı ve bitti. Burası da yakında tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolup gidecek. Yazık paralarımıza yazık. Siyasi meydan olur mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsana ~ 1 yıl önce
Korsan Ordu veya Giresunlular herhalde sende bir iz bırakmış unutamamışsın havalimanına sallıyorsun yorma kendini gel devam edelim iz bırakmaya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Azalma olacak ~ 1 yıl önce
Seferlerde maalesef azalma var. Özellikle Pegasus İzmir ve Kıbrıs seferlerini sonlandırdı. Samsun havalimanının açılmasıyla Sunexpress İzmir ve Antalya’yı bitirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsan pilot ~ 1 yıl önce
Kapatin gitsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ancak ~ 1 yıl önce
özel firmalar yeterli ilgiyi göstermiyor. pegasus daha önce olan izmir uçuşlarını kaldırdı. sunexpress yapıyor ancak haftada 2 kez tutarsız saatlerde.Kıbrıs uçuşu kıbrıs hükümetinin verdiği destekle oluyordu o da kalktı. onur air ve atlas jet oldukça nazlı anadolu jet ise bursa uçuşlarını (belki de kocaeli uçuşları da) bir süre deneme amaçlı bile olsa eklemiyor. güzel olan ise gurbetçiler sayesinde yaz dönemi almanya uçuşları beklenenin üstünde. KÜÇÜK UÇAKLAR BÖLGESEL TAŞIMACILIK havacılığımızın en büyük eksiği. bu tür havalimanları için oldukça gerekli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ER ~ 1 yıl önce
Murat Herdem bilip bilmeden iş yapmaz diyordu. Hayatında Karadeniz'e gelmemiş,ya da sadece turistik olarak gelmiş Karadeniz'in demografik beşeri durumunu bilmeyen adamlar için OGU da gereksizdir Rize-Artvin de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU ~ 1 yıl önce
Potansiyel çok daha fazla... Bu yaz yurt dışı uçuşlar başladı, ancak geç ilan edildiği için erken rezervasyon yaptıranlar eskiden olduğu gibi Samsun veya Trabzon havalimanlarını kullandılar. Zamanla daha iyi olacak. Yıllardır hizmet veren ve OGU'ya göre çok daha fazla sefer yapılan Trabzon'un 3.800.000, Samsun'un ise 1.000.000 yolcuya hizmet verdiği gözönünde bulundurulursa, daha yeni olan (tabiri caiz ise emekleme dönemindeki) OGU'nun ulaştığı rakam çok çok iyi. Önümüzdeki yazdan itibaren havalimanının bilinilirliği daha da artacak, farklı havayollarınca değişik lokasyonlardan yeni seferler konulacak ve yolcu sayısı istikrarlı bir şekilde artacaktır. Ancak gerek THY ve Anadolujet gerekse özel havayolları seferleri sayısı ve uçuş saatlerinin uygunsuzluğu bakımından dikkatle takip edilmeli ve Lobi faaliyetlerine kurban edilmemelidir. Örneğin Anadolujet Ankara OGU haftada 11 sefer, Samsun 13 sefer Trabzon ise 35 seferdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SZF vs TZX vs OGU ~ 1 yıl önce
2017"de milyon yolcuyu geçen alan, 2018'de milyonu yakalarsa mutlu olsun. Daha çok sefer iptal edilecek. Siyasilerin desteği ile büyüdü. O destek 2018'de olmayacak.
Korsan pilot ~ 1 yıl önce
Trabzona 35 ucak ucuyorsa yolcusu oldugu icin ucuyor ne saniyorsun ucaklar bosmu ucuyor trabzona 2018 de o kadarini bile bulamayacaksiniz
korsana...... ~ 1 yıl önce
yaa bu korsan ordu-giresun düşmanımıdır nedir kim bu adam Allah aşkına atın bunu siteden
Komik ~ 1 yıl önce
Samsun ve trabzonda inşaat çalışmaları var, asıl oraları kullanamayanlar mecburiyettem orgi’yi kullandı.
ASD ~ 1 yıl önce
OGU herdem olarak adını değiştirmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MURAT BEY ~ 1 yıl önce
Burası gereksiz iş yapmaz diye yazı yazan Murat beyin bir yorumu varmı acaba? Yap işlet devretle yapılan ve 11 ayın sonunda 100 bin yolcuyu bile geçmeyen ZAFER havaalanı ilede ilgili bir yazı yazabilirmisiniz acaba Murat bey ?..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Samsun Havaalanının bakım nedeniyle kapatılmasının payının da bilgi olarak verilmesi lazımdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000