29 Kasım 2019, Cuma 15:22:20

Onur Air 2020'de 36 uçaklık filoya sahip olacak

Filoya yeni katılan 11’inci Airbus 330’u çalışanlarla birlikte inceleyen Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, "İstanbul Havalimanı, dünyanın tüm yönlerini buluşturan muhteşem bir projedir" dedi. Tosun, 2020 yılında filodaki uçak sayısının 36'ya yükseleceğini ifade etti.
  • Onur Air 1992 den beri ayakta, kar ediyor, iş veriyor, katkı sunuyor. Söylenenin çok aksine harika bir şirket. İnsani yönü çok güçlü bir patronu ve genel müdürü var. Yolunuz açık olsun.
  • Teknik personel olarak her gün sizi saygı ile anıyoruz....
  • Yaw he he
  • He he
  • Durup dururken niye bu açıklamayı yapmayı gerek gördü?
  • Madem öyle iç hat uçuşlarının bazılarını neden kaldırdınız, para çok mu geldi?
  • Bu biraz zor bir süreçten geçen AtlasGlobale gönderme gibi olmuş
  • Çevir kazı yanmasın. Sırf atlas global’in durumunu unutturmak ve her şeyin sanki çok güzel gittiğini göstermek için yapılmış. Herkesi kandırmaya devam.
  • what can i do sometimes
  • istanbul havalimanından kaç uçuşunuz var? Yurtdışında yaşayıp iktidar partisini övenler gibisiniz.

Filoya yeni katılan 11’inci Airbus 330’u çalışanlarla birlikte inceleyen Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun; İstanbul Havalimanı’nın yarattığı ivmenin ticari kararlarına büyük etkisi olduğunu, havacılık gerçeğinde tüm yön eksenlerinin kesiştiğini ve “Dünya’nın buluşma noktası” sloganıyla anılan İstanbul Havalimanı’nın sadece ülkemizin değil dünyanın da en önemli projelerinden biri olduğunu söyledi.

Onur Air, İstanbul Havalimanı’nın en büyük özel havayolu şirketi olmasının yanı sıra buradan sefer düzenleyen ilk özel havayolu olarak da dikkati çekiyor. Türkiye’nin en büyük Airbus 330 filosuna sahip özel havayolu şirketi olan Onur Air, 2020 yılında filosunu 36 uçağa yükseltecek.

İstanbul Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte ticari planlarını yenileyerek ve hedeflerini büyüterek düşünmeye başladıklarını sözlerine ekleyen Teoman Tosun, şu anda 58 ülkeye seferler düzenleyerek yılda 8 milyona yakın yolcu taşıdıklarının altını çizdi. İstanbul Havalimanı’ndan kısa süre önce Köln uçuşlarına da başlayan şirket, tamamı Airbus’lardan oluşan filosuyla kurulduğu günden bu yana 110 milyonu aşan yolcuyu taşıdı.

Dünyadaki her coğrafyanın seyahat alışkanlıklarını değiştirmeye başlayan İstanbul Havalimanı gibi vizyoner bir projenin sadece mühendislik harikası olarak nitelendirilemeyeceğini de ifade eden Tosun; “Başarı, bu vizyoner kararı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve projeyi başından sonuna titizlikle takip eden ilgili bakanlıklar, SHGM ile DHMİ yetkililerinindir ve ülkemizin devasa kazancıdır. Elbette inşaatın yapımında emeği geçenlerin yanı sıra açıldığı ilk günden bu yana böylesi büyük bir havalimanını başarıyla işleten konsorsiyumun tüm üyelerinin de hakkını vermek gerekir” diye konuştu.

İstanbul Havalimanı’nın önem ve değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığının altını çizen Teoman Tosun, havalimanıyla ilgili şunları söyledi:

“Ekonomik anlamda bir kaldıraç etkisi yaratan İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alma hedefi doğrultusunda ülkemize müthiş bir katkı sunduğuna inanıyorum. İstanbul Havalimanı şüphesiz ülkemize olduğu kadar şirketimize de ivme kazandırmıştır. 90 Milyon kapasiteli havalimanımızın tüm fazlarla birlikte 200 milyon yolcu/yıl kapasiteye ulaşacak olması, kendini rakamlarla anlatan bir gerçekliktir”
 

Onur Air 2020'de 36 uçaklık filoya sahip olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Tebrikler ~ 1 yıl önce
Onur Air 1992 den beri ayakta, kar ediyor, iş veriyor, katkı sunuyor. Söylenenin çok aksine harika bir şirket. İnsani yönü çok güçlü bir patronu ve genel müdürü var. Yolunuz açık olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onur ~ 1 yıl önce
Teknik personel olarak her gün sizi saygı ile anıyoruz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yxl ~ 1 yıl önce
Yaw he he

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav ~ 1 yıl önce
He he

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 1 yıl önce
Durup dururken niye bu açıklamayı yapmayı gerek gördü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Talebiniz Nedir ~ 1 yıl önce
Madem öyle iç hat uçuşlarının bazılarını neden kaldırdınız, para çok mu geldi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AtlasGlobal ~ 1 yıl önce
Bu biraz zor bir süreçten geçen AtlasGlobale gönderme gibi olmuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zek ~ 1 yıl önce
Çevir kazı yanmasın. Sırf atlas global’in durumunu unutturmak ve her şeyin sanki çok güzel gittiğini göstermek için yapılmış. Herkesi kandırmaya devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birisi ~ 1 yıl önce
what can i do sometimes

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzaktan Övgü ~ 1 yıl önce
istanbul havalimanından kaç uçuşunuz var? Yurtdışında yaşayıp iktidar partisini övenler gibisiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000