05 Temmuz 2011, Salı 07:55:39

ÖNÜMÜZDEKİ YIL HEDEFİ TÜRKİYE...

Dünyanın en gelişmiş Güneş enerjili uçağı, önümüzdeki yıl Türkiye’ye uçabilir...
  • Adamlar araştırıyor, deniyor, bir çaba gösteriyor. Sonra buldukları/geliştirdikleri teknolojiyi de bize yüksek fiyatlardan satarlar. Yıl içinde bu kadar uzun zaman güneş gören bir ülkede biz bu bedava enerjiden hiç faydalanmıyoruz. Benzinden para toplamaya alışmış devlet yöneticilerimiz bu bedava enerji kaynağından faydalanmak istemiyor mu acaba? Enerji bakanı enerjide dışa bağımlı olduğumuzdan bahsediyor sürekli ama bunu değiştirmek onun göreviymiş gibi davranmıyor.
  • Ispanya veya Portekiz - Türkiye ucusu olmali.
  • bu isimle bu hukumet ve medya bu ucagi turkiyede ucurmaz arkadas.. iceri atarlar adami aninda..
  • Normaldir zira nükleer santral içinde ortada rüşvet lafları dönüyorsa ve devlet bu konuda kendi halkını ütmekten vaz geçmek istemediği için güneş eneji panellerine destek vermez, vermek istemez.
  • ADAMLAR GÜNEŞ ENERJİLİ UÇAK YAPTILAR VE UÇUYORLAR BİZLER ANTALYA GÖBEĞİNDE GÜNEŞTEN KENDİ EVİMİZDE ELEKTRİK ÜRETEMİYORUZ.BU ÜLKE ADAM OLMAZ.
İsviçre’de üretilen ve daha önce başarılı bir Brüksel-Paris seferi yapan ‘Güneş Darbesi’ isimli uçağın, 2012 yılında Türkiye ve Fas’a uçuş gerçekleştirilmesi düşünülüyor.
 
Akdeniz üzerinden yapılacak bu seferler, uçağın geleceği açısından oldukça önemli kabul ediliyor. Zira bu seferler için uçak, yaklaşık 48 saat havada kalacak. Kanat genişliği 63 metre olan ‘Güneş Darbesi’nde yolculara ayrılan bir bölüm yok. Ayrıca uçak, türbülanslara aşırı duyarlı.

Hürriyet
ÖNÜMÜZDEKİ YIL HEDEFİ TÜRKİYE...

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 13 yıl önce
Adamlar araştırıyor, deniyor, bir çaba gösteriyor. Sonra buldukları/geliştirdikleri teknolojiyi de bize yüksek fiyatlardan satarlar. Yıl içinde bu kadar uzun zaman güneş gören bir ülkede biz bu bedava enerjiden hiç faydalanmıyoruz. Benzinden para toplamaya alışmış devlet yöneticilerimiz bu bedava enerji kaynağından faydalanmak istemiyor mu acaba? Enerji bakanı enerjide dışa bağımlı olduğumuzdan bahsediyor sürekli ama bunu değiştirmek onun göreviymiş gibi davranmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ispanya veya Portekiz - Türkiye ucusu olmali.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bu isimle bu hukumet ve medya bu ucagi turkiyede ucurmaz arkadas.. iceri atarlar adami aninda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Normaldir zira nükleer santral içinde ortada rüşvet lafları dönüyorsa ve devlet bu konuda kendi halkını ütmekten vaz geçmek istemediği için güneş eneji panellerine destek vermez, vermek istemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ADAMLAR GÜNEŞ ENERJİLİ UÇAK YAPTILAR VE UÇUYORLAR BİZLER ANTALYA GÖBEĞİNDE GÜNEŞTEN KENDİ EVİMİZDE ELEKTRİK ÜRETEMİYORUZ.BU ÜLKE ADAM OLMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000