11 Haziran 2019, Salı 12:18:36

Onlarca pilot adayı lisans bekliyor!

Pilotaj eğitimlerini tamamlayarak lisans almaya hak kazanan onlarca pilot Nisan ayından bu yana bürokratik engeller sebebiyle lisanslarını alamıyor.
  • Arkadaşlar,haber hiç abartılı değil,aksine az bile yazılmış.3 aydır lisansımı bekliyorum 4. aya girecek.Bir sürü arkadaşım benimle aynı durumda.Shgm den geçiştirme bilgiler veriliyor ve çalışanların oldukça kaba tutumları var.Bu sorumsuzluktur.En kısa zamanda bu iş çözülmeli ve kurum yoluna aktif kadro ile devam etmeli.
  • Lisanlar ile ilgili sivil havacilik neden bir aciklama yapmiyor? Pilotaja o kadar borc baglayan ogrenci var. Bu kadar zor olmamali. Altinda biseyler donuyor, yakinda kokusu cikar.
  • Bu milletin çikarina degil de , Amerikan Gladio'sunun Ankara Şubesi olarak hala görev yapmaya devam mı eyy SHGM?
  • Hastaneden aldığım klas 2 sağlık raporu, 2.5 ay oldu henüz sağlık lisansını gondermediler. Gidip kendini gösterene sağlık lisansı veriyorlar ama öğrenci pilot lisansı vermiyorlar. Böyle olunca da uçuş yapılamıyor
  • Eh be arkadaş; madem bu kadar önemliydi bu güvenlik soruşturmanız, çocukların eğitimi esnasında yapaydınız ya. Sezon bitiyor. Hepsi kim bilir kimlere borçlandı o pilotaj eğitimi için. Üzüldüm valla.
  • Dünyada pilot lisans alınmayacak tek ülke Turkiye'dir.SHGM adamı stresten şeker hastası yapar sonra da lisans çıktığında da THY geçmişte şeker hastası diye almaz ortada kalırsın. Uzak dur arkadaşım hem kendine hem sağlıgına yazık bu ucube ülkede...
  • zamanında parayı bulmuş fetöşçü ailelerin çocukları parayı basıp pilot olmasınlar diye mi acaba.
  • Tarikatlara gelir kaynaklari bunlar
  • Adamin girmeye calisacagi her sirket zaten guvenlik sorusturmasi yapiyor. Bu tarz uygulamalar zaman kaybinin hat safhalarda oldugu havacilik mesleginde daha buyuk zaman kayiplarina sebebiyet verir.
  • Çok enteresandır bu kurumun dokunulmazlığı mı var yoksa başındaki yöneticilerin havacılık camiası ile uzaktan yakından alakası mı yoktur anlamış değilim. Uçak bakım teknisyeninin lisanslanma sürecindeki Shgm tarafından koyulan prosedür zorlukları dünyanın başka hangi havacılık otoritesinde vardır ? Türk teknisyenler ,binlerce euro bedeli EASA Onaylı dandirik havacılık otoritelerine ödemeye neden mecbur ediliyor ??? Buna dur diyen yok mu , neden bu kadar zor bir logbook kaydı isteniyor ?

Pilotaj eğitimlerini tamamlayarak lisans almaya hak kazanan onlarca pilot Nisan ayından bu yana bürokratik engeller sebebiyle lisanslarını alamıyor.

Türk sivil havacılığının gelişmesi ile birlikte yeni pilot ihtiyacının artmasına rağmen yetişmiş pilotlara da haftalardır lisans verilmiyor.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, Nisan ayından bu yana onlarca mezun pilot lisanslarına kavuşabilmek için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden cevap bekliyor.
THY Akademi başta olmak üzere pilot eğitimi veren diğer okullardan eğitim alan veya yurtdışında aldıkları eğitim sonrası Türkiye’de dönüşüm işlemlerini yaptırmak isteyen pilot adayları, Nisan ayından bu yana lisanslarını alamıyor. SHGM’den mezun pilotlara neden lisansların verilmediğine dair bir bilgi verilmezken Airporthaber’in bazı kaynaklardan edindiği bilgiye göre, pilot adayları uzun süreli bir güvenlik soruşturmasına tabi tutuluyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen güvenlik soruşturma sürecinin haftalarca sürmesi sebebiyle de lisanslar bir türlü sahiplerine verilmiyor.

Sözkonusu gecikmeden dolayı  pilot adayları ve SHGM ile birlikte uçuş eğitim kurumlarının da ciddi rahatsızlığı olduğu kaydediliyor.

©AirportHaber

Onlarca pilot adayı lisans bekliyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

studentpilot ~ 2 ay önce
Arkadaşlar,haber hiç abartılı değil,aksine az bile yazılmış.3 aydır lisansımı bekliyorum 4. aya girecek.Bir sürü arkadaşım benimle aynı durumda.Shgm den geçiştirme bilgiler veriliyor ve çalışanların oldukça kaba tutumları var.Bu sorumsuzluktur.En kısa zamanda bu iş çözülmeli ve kurum yoluna aktif kadro ile devam etmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 2 ay önce
Lisanlar ile ilgili sivil havacilik neden bir aciklama yapmiyor? Pilotaja o kadar borc baglayan ogrenci var. Bu kadar zor olmamali. Altinda biseyler donuyor, yakinda kokusu cikar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gladio ~ 2 ay önce
Bu milletin çikarina degil de , Amerikan Gladio'sunun Ankara Şubesi olarak hala görev yapmaya devam mı eyy SHGM?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM kasten uyuyor ~ 2 ay önce
Hastaneden aldığım klas 2 sağlık raporu, 2.5 ay oldu henüz sağlık lisansını gondermediler. Gidip kendini gösterene sağlık lisansı veriyorlar ama öğrenci pilot lisansı vermiyorlar. Böyle olunca da uçuş yapılamıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüsto ~ 2 ay önce
Eh be arkadaş; madem bu kadar önemliydi bu güvenlik soruşturmanız, çocukların eğitimi esnasında yapaydınız ya. Sezon bitiyor. Hepsi kim bilir kimlere borçlandı o pilotaj eğitimi için. Üzüldüm valla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 2 ay önce
Dünyada pilot lisans alınmayacak tek ülke Turkiye'dir.SHGM adamı stresten şeker hastası yapar sonra da lisans çıktığında da THY geçmişte şeker hastası diye almaz ortada kalırsın. Uzak dur arkadaşım hem kendine hem sağlıgına yazık bu ucube ülkede...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fetöcülerin çocukları ~ 2 ay önce
zamanında parayı bulmuş fetöşçü ailelerin çocukları parayı basıp pilot olmasınlar diye mi acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Heh heh ~ 2 ay önce
Tarikatlara gelir kaynaklari bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahmet ~ 2 ay önce
Adamin girmeye calisacagi her sirket zaten guvenlik sorusturmasi yapiyor. Bu tarz uygulamalar zaman kaybinin hat safhalarda oldugu havacilik mesleginde daha buyuk zaman kayiplarina sebebiyet verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM !!! ~ 2 ay önce
Çok enteresandır bu kurumun dokunulmazlığı mı var yoksa başındaki yöneticilerin havacılık camiası ile uzaktan yakından alakası mı yoktur anlamış değilim. Uçak bakım teknisyeninin lisanslanma sürecindeki Shgm tarafından koyulan prosedür zorlukları dünyanın başka hangi havacılık otoritesinde vardır ? Türk teknisyenler ,binlerce euro bedeli EASA Onaylı dandirik havacılık otoritelerine ödemeye neden mecbur ediliyor ??? Buna dur diyen yok mu , neden bu kadar zor bir logbook kaydı isteniyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000