10 Nisan 2015, Cuma 13:58:25

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2 ADET CESSNA ALACAK

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda kullanılmak üzere iki adet cessna tipi uçak alıyor.
  • Kendini iyi pilot zanneden şahsiyet iyi pilot kötü pilot oyunu bitti kuyruğunu sıkıştırıp kaçmakla rumuzlu yorum yapmak acizliğin belirtisidir.Çok savunduğunuz adam neden hiç bir gittiği yerde barınamamıştır? Asıl Uzaytem böyle adamlara gelemez sisteme karşı çıkan sistemin içinde sadece sol kulağı çınlayarak anılır.Ama sizin için reklamın iyisi kötüsü olmaz nasılsa... Her girdiğin ortamda fitne fesat sonra vay efendim işsiz pilot çok vay efendim Uzaytem bana göre değil...En iyisi kağıt uçakla oynamaya devam edin :)
  • Burada bir kurumu yıpratmak ve daha da önemlisi belirli bir meslek grubunu hele ki TSK da görev yapan veya yapmış belirli bir grubu aşağlamak suretiyle birilerine hakaret eden Arkadaşlara hatırlatmak isterim ki bu yorumlar ile ilgili kurumun ve Kişilerin dava açma hakkı Saklıdır. Rumuz ile yazmak sizleri saklamaz. Ayrıca AirPort haberin editörlerini de bu yorumları incelerken dikkatli ve özenli davranması daha uygun olur.
  • Arkadaşlar OMÜ'de işler karışık. 6 ayda sürekli devam eden öğrencisine henüz PPL lisansı veremeyen teorikte ve özellikle pratikte de çok yetersiz tecrübesiz bir gurup. Alayı TARKİM.Lİ. En kötüsü maalesef hepsi astsubay. Zihniyetler bir havayolu pilotu yetiştirmeye yeterli değil. Hiç birisinin bırakın havayolunu 5700 kg üzeri tecrübesi yok. Gidecek kapıları da yok herhalde. Bir Vedat abi vardı, onu da kaçırmışlar. O zaten girmez öyle ortamlara. Sonra Evektör yolsuzluğu, simülatör yolsuzluğu derken bir de Devlet Planlama Teşkilatından yüksek bir mebla (11 trilyon sanırım) alınmış. Ne için? Olmayan öğretmenlerle olmayan öğrencileri yetiştirmek için. Arkadaşlar gözünüzü açın. PIC uçuşlarını yapmak için ideal. Ama eğitim için uzak durun diyorlar. Yoksa sizde diğer öğrenciler gibi elinizi verir kolunuzu kaptırırsınız. Bu arada 6 öğrencinin 2 senede yetiştiği de doğruymuş. Sordum. 18 kişi diğer okullardan gelen kişiler. Ama OMÜ onlara da öğrencimiz diyor :-) Macaristan ve Yunanistanı tavsiye
  • Bir cahille konuşmanın en zor tarafı onu cahil olduğuna ikna edememektir. Ey cahil, hadi kardeşim güldürdün kendini millete. Belli ki adam olmadığın için kuyruğuna basılmış, nereden sallayacağını şaşırmışsın, karaktersizliğin ve kinin yazılarından belli ve dikkat edersen uzaytemden kimse seni muhatap alıp yazmıyor bile. Başında da dedim ya cahilsin ama bunu anlatamıyorum:(
  • Bir tane uçuş öğretmeniniz var o da hamdi hocadır ve o emekli Subay değil emekli asb.dır. Ayrıca Kontrol pilotu da (examiner) de değildir. Uzaytem fe Başkada öğretmen pilot mevcut değildir. Varsa isimlerini açıklayın da bilelim.
  • Balonn harbiden balonsun abi ya:)))
  • omu uzaytem fto filosunda 2014 yılında 2 cessna 172+ 3 socata + 2 de evektor lsa olmak üzere 7 tayyare vardı, 2 cessna 172 de yeni alındı etti 9 tayyare. socatalar kiralık uçsun yada uçmasın her ay blok kirası ödeniyor. 2 yıldan beri yetişen PPL sayısı 6 (altı) dır! Çalışan sayısına bakınız : http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pilotaj-egitiminde-yeni-bir-soluk.html neredeyse 60 kişi istihdam edilmiş! uzaytem külliyen zarara çalışıyor. birde DPT den 11 trilyon götürme işi var tabi 10 cessna daha alacaklarmış! elinde 9 uçağın var kaç öğretmen pilotun var? 1 (bir) hamdi hoca. başka öğretmen pilot var mı? YOK tabii. aslen Samsunlu olan Vedat hoca bile cuma günü istifayı basıp gitti! Adam baktı burada bir icraat yok bir gelecekte yok. omu uzaytem in zararı ne kadar bilen var mı? 2012 den beri 5 trilyon zarar edilmiş durumda. 6 ppl den ne aldın 60 bin lira onlarda omu öğrencisi olduğu için 5000 avro ödediler. işletemediğin 9 uçak üstüne 10 uçak daha alma işi neyin nesi $$ ??
  • Bu balon nick i ile yazan düzenbaz( çünkü yalan konuşuyor) tam bir balon arkadaşlar. Orası devletin okulu. Herşey ortada inanmayan istediği yerden araştırıp sorabilir. Uzaytem ilk yılında 1 uçakla 10 öğrencinin ppl eğitimini tamamladı. (Arkadaş buna da amatör pilot lisansı diyecek kadar cahil o da ayrı:)) Ayrıca Hamdi hoca bu ülkenin hava kuvvetlerine 25 yıl hizmet etmiş, hala da havacılığa hizmet etmeye devam eden, bu milletin yetiştirdiği güzide uçuş hocalarından biridir. Asıl balon sensin arkadaş cahil arkadaş...
  • heee omü emekli asb leri topladığına göre gidişat iyi değil anlaşılan..düşük ücret ucuz işçilik
  • OMÜ UZAYTEM'in 6 Nisan'da başlayan PPL grubu 13 kişi ile devam etmektedir. Toplamda 1 yılda bu sayı 25'in üstündedir. Komik yorumlar yapıp, kendimizo küçük düşürmeyelim :)

Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda kullanılmak üzere iki adet cessna tipi uçak alıyor.

Samsun İl Koordinasyon Kurulu Mart 2015 yılı toplantısında OMÜ adına bilgilendirme konuşması yapan OMÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Bünyamin Şahin, “Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda kullanılmak üzere iki adet uçak alımı için 1 milyon 680 bin TL muhtelif işler projesine ödenek eklenmiştir. 2015 yılı ödeneği 2 milyon 398 bin liraydı ancak uçak alımı ile ilgili bir ek ödeme koyduk. 1 milyon 680 bin TL Bu ödenekle 2 adet uçağın ihalesini yaptık. Şu anda teknik değerlendirmeleri yapılıyor. Teknik incelemelerini yaptıktan sonra geçici kabulü gerçekleştirilecek” dedi.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ 2 ADET CESSNA ALACAK

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Kağıt Uçak ~ 9 yıl önce
Kendini iyi pilot zanneden şahsiyet iyi pilot kötü pilot oyunu bitti kuyruğunu sıkıştırıp kaçmakla rumuzlu yorum yapmak acizliğin belirtisidir.Çok savunduğunuz adam neden hiç bir gittiği yerde barınamamıştır? Asıl Uzaytem böyle adamlara gelemez sisteme karşı çıkan sistemin içinde sadece sol kulağı çınlayarak anılır.Ama sizin için reklamın iyisi kötüsü olmaz nasılsa... Her girdiğin ortamda fitne fesat sonra vay efendim işsiz pilot çok vay efendim Uzaytem bana göre değil...En iyisi kağıt uçakla oynamaya devam edin :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haddinizi bilin ~ 9 yıl önce
Burada bir kurumu yıpratmak ve daha da önemlisi belirli bir meslek grubunu hele ki TSK da görev yapan veya yapmış belirli bir grubu aşağlamak suretiyle birilerine hakaret eden Arkadaşlara hatırlatmak isterim ki bu yorumlar ile ilgili kurumun ve Kişilerin dava açma hakkı Saklıdır. Rumuz ile yazmak sizleri saklamaz. Ayrıca AirPort haberin editörlerini de bu yorumları incelerken dikkatli ve özenli davranması daha uygun olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar OMÜ'de işler karışık. 6 ayda sürekli devam eden öğrencisine henüz PPL lisansı veremeyen teorikte ve özellikle pratikte de çok yetersiz tecrübesiz bir gurup. Alayı TARKİM.Lİ. En kötüsü maalesef hepsi astsubay. Zihniyetler bir havayolu pilotu yetiştirmeye yeterli değil. Hiç birisinin bırakın havayolunu 5700 kg üzeri tecrübesi yok. Gidecek kapıları da yok herhalde. Bir Vedat abi vardı, onu da kaçırmışlar. O zaten girmez öyle ortamlara. Sonra Evektör yolsuzluğu, simülatör yolsuzluğu derken bir de Devlet Planlama Teşkilatından yüksek bir mebla (11 trilyon sanırım) alınmış. Ne için? Olmayan öğretmenlerle olmayan öğrencileri yetiştirmek için. Arkadaşlar gözünüzü açın. PIC uçuşlarını yapmak için ideal. Ama eğitim için uzak durun diyorlar. Yoksa sizde diğer öğrenciler gibi elinizi verir kolunuzu kaptırırsınız. Bu arada 6 öğrencinin 2 senede yetiştiği de doğruymuş. Sordum. 18 kişi diğer okullardan gelen kişiler. Ama OMÜ onlara da öğrencimiz diyor :-) Macaristan ve Yunanistanı tavsiye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bir cahille konuşmanın en zor tarafı onu cahil olduğuna ikna edememektir. Ey cahil, hadi kardeşim güldürdün kendini millete. Belli ki adam olmadığın için kuyruğuna basılmış, nereden sallayacağını şaşırmışsın, karaktersizliğin ve kinin yazılarından belli ve dikkat edersen uzaytemden kimse seni muhatap alıp yazmıyor bile. Başında da dedim ya cahilsin ama bunu anlatamıyorum:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
omu uzaytem ~ 9 yıl önce
Bir tane uçuş öğretmeniniz var o da hamdi hocadır ve o emekli Subay değil emekli asb.dır. Ayrıca Kontrol pilotu da (examiner) de değildir. Uzaytem fe Başkada öğretmen pilot mevcut değildir. Varsa isimlerini açıklayın da bilelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Balonn harbiden balonsun abi ya:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
balonn ~ 9 yıl önce
omu uzaytem fto filosunda 2014 yılında 2 cessna 172+ 3 socata + 2 de evektor lsa olmak üzere 7 tayyare vardı, 2 cessna 172 de yeni alındı etti 9 tayyare. socatalar kiralık uçsun yada uçmasın her ay blok kirası ödeniyor. 2 yıldan beri yetişen PPL sayısı 6 (altı) dır! Çalışan sayısına bakınız : http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/pilotaj-egitiminde-yeni-bir-soluk.html neredeyse 60 kişi istihdam edilmiş! uzaytem külliyen zarara çalışıyor. birde DPT den 11 trilyon götürme işi var tabi 10 cessna daha alacaklarmış! elinde 9 uçağın var kaç öğretmen pilotun var? 1 (bir) hamdi hoca. başka öğretmen pilot var mı? YOK tabii. aslen Samsunlu olan Vedat hoca bile cuma günü istifayı basıp gitti! Adam baktı burada bir icraat yok bir gelecekte yok. omu uzaytem in zararı ne kadar bilen var mı? 2012 den beri 5 trilyon zarar edilmiş durumda. 6 ppl den ne aldın 60 bin lira onlarda omu öğrencisi olduğu için 5000 avro ödediler. işletemediğin 9 uçak üstüne 10 uçak daha alma işi neyin nesi $$ ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
balonda gelistik ~ 9 yıl önce
Vedat hocanın istifasını DPT olayını bilen uzaytem ailesinden veya dost gibi görünen arkadaş 3 uçuş öğretmenini subay olmadığı için mi 1 tane olarak sayıyor. 2013 yılında 6 ppl öğrenci den sonra kayıt yaptıran olmamış mi sadece sisteme 60 bin tl mi girmiş. 2 Cessna172S ile yaklaşık 1200 saat uçuş yapıp cesitli moduler eğitimler de 20 mezun verdiğini bilmiyor mu.Egitim müdür ünün Shgm tarafından flight examiner olduğunu bilmiyor mu. Pardon o bir ast subay. Shgm yanlış yapmış. Biz bu kafayla ancak balonda gelisiriz.Hadi birbirimize yalan yalnis sallamaya devam edelim.Uzaytem de senin göremediğin icraatlerine devam etsin.
uzaytem ~ 9 yıl önce
172 ile 500 TL ye PIC yaptırırsan herkes PIC uçuşuna gelir 1200 saat değil 12 bin saatte uçar uçaklarınız. sen 2 senede 6 ppl vermişsin yani eğitimde yaklaşık 250 saat uçurmuşsun uzaytem. eğitimde balonsunuz!
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Bu balon nick i ile yazan düzenbaz( çünkü yalan konuşuyor) tam bir balon arkadaşlar. Orası devletin okulu. Herşey ortada inanmayan istediği yerden araştırıp sorabilir. Uzaytem ilk yılında 1 uçakla 10 öğrencinin ppl eğitimini tamamladı. (Arkadaş buna da amatör pilot lisansı diyecek kadar cahil o da ayrı:)) Ayrıca Hamdi hoca bu ülkenin hava kuvvetlerine 25 yıl hizmet etmiş, hala da havacılığa hizmet etmeye devam eden, bu milletin yetiştirdiği güzide uçuş hocalarından biridir. Asıl balon sensin arkadaş cahil arkadaş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cevap ~ 9 yıl önce
asıl düzenbaz sensin. uzaytem den 2013 yılından beri 6 kişi ppl aldı. kaç uçağınız vardı 7. ayrıca ppl yani hususi pilot lisansı sahibi pilot ticari pilot mudur yoksa amatör pilot mu? asıl cahil sensin.
şişme balon ~ 9 yıl önce
heee omü emekli asb leri topladığına göre gidişat iyi değil anlaşılan..düşük ücret ucuz işçilik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 9 yıl önce
OMÜ UZAYTEM'in 6 Nisan'da başlayan PPL grubu 13 kişi ile devam etmektedir. Toplamda 1 yılda bu sayı 25'in üstündedir. Komik yorumlar yapıp, kendimizo küçük düşürmeyelim :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
palawra ~ 9 yıl önce
ajda pekkanın palawra şarkısını çalıyorsunuz kardeşim ya yapmayın etmeyin kimi kandırıyorsunuz!!!! elinizde bir tane öğretmen olarak hamdi hoca var. başka öğretmen de yok. 2 seneden beri 6 ppl verebildiniz. 13 öğrenci nerede uçuyor kim uçuruyor?? ilanla adam arıyorsunuz ama gelen yok. pic için gelenlerde alayı asker emeklisi onlarda ucuz olduğu için geliyorlar. uzaytem devletin parasını çarçur ediyor. 70 bin avroluk evektörü 150 bin avroya 150 bin dolarlık cessna 172 leri 250 bin avroya alıyorsunuz! bunun hesabını bir gün soracaklardır merak etmeyin hocam!
balon 2 ~ 9 yıl önce
al sana bir balon daha. yok böyle bir sayı ortada. uçan da yok aday da öğretmen de yok. hamdi hoca da başka bir okula geçmek için iş başvurusunda bulunmuş. bundan sonra ferşat hoca uçurur :))
kuruklu yalan ~ 9 yıl önce
kuyruklu yalan

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000