20 Ocak 2021, Çarşamba 10:53:01

OMS Group ve MC Havacılık'tan iş birliği anlaşması

OMS Aero Group kurucu ortağı Engin Atay ve MC Havacılık'ın sahibi Hüseyin Başaran 2021-2022 bakım sezonunda planlanan C-Bakımlar için prensip anlaşmasını imzaladı.
  • Bu hangari bu seviyeye getiren Huseyin Bey ve Basri Demiroglu eminim cok daha guzel isler yapacaklardir.
  • Hangara A320,B737 giriyor. Nordwind,Pegasus,Corendon,Freebird, Sun Express uçaklarını niye yutdışına götürsünler.MC Havacılık Hangarı Hem para memleketimizde kalır.Hem de Türk mühendis ve teknisyenleri ile bakımları yapılır.Nose to tail anlaşmaları yapılır.Hem memleketimi kazanır hem bakımlarda içimiz rahat olur. Büyük düşünüyorum.Daha da büyük hayallerim var MC den beklediğim.
  • Havacılığın merkezi olucaklar bunuda herkes görücek adamların kimse ile işi yok iş varsa yapıyorlar yoksa karışmıyorlar kötü yorumlar hep fesatlık ve çekememezlik var üzücü ama bu adamlar çok vizyonlu çok iyiler tebrikler
  • Havacılık camiasına hayırlı olsun. Kendini ıspatlamış ekip. Başarılı olurlar inşallah.
  • Covid 19 belası sebebiyle tüm sektörler gibi havacılık camiasının da kötü günler yaşadığı bu dönemde taş üstüne taş koyan herkes gibi, bu çalışma da desteklenmeli ve takdir edilmelidir. Özellikle sektör çalışanlarının hikayede anlatılan; kurbağa üzerinde dereden karşıya geçen akrep gibi davranması çok ilginç.
  • Kim calisacak kimin icin calisacak oms mcnin anlastigi sirketlerin ucaklarina c check destegi mi verecek ? Oms mcnin yetkisini mi kullanacak ? C check ucaklari kimin ? Belirsiz bir duyuru olmus. C check varsa oms mcnin hangarini kullanip c check mi yapacak ?
  • Diyemiyeceğim. Basri bey aman oms ye dikkat.
  • Umarım her şey planladıkları gibi güzel ve kazançlı olur.
  • Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Çalışanlar çok tecrübeli ve çalışkan. Bundan sonra da birçok bakim yetkisini alabilecek potansiyel imkân ve azim var. Başarılarının devamını dilerim. Suat
  • Havacılık camiasına hayırlı olsun AMA BD olduğu sürece o şirket yürümez.

OMS Aero Group kurucu ortağı Engin Atay ve MC Havacılık'ın sahibi Hüseyin Başaran 2021-2022 bakım sezonunda planlanan C-Bakımlar için prensip anlaşmasını imzaladı. 

OMS Aero Group, MC Havacılık işbirliği ile üs bakım ihtiyaçları için MRO tesisi kurmak için çok çalıştı. Havacılıkta 15 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Engin Atay, “Covid-19 salgını nedeniyle 2020 yılı, benzeri görülmemiş etkileriyle havacılık tarihinin en zor yıllarından biri oldu. Airbus ve Boeing tipi uçaklar için birkaç Ulusal Sivil Havacılık Otoritesi’nin Part-145 onaylarını alarak bu ölü sezonu bir avantaja dönüştürmeye çalıştık. Yeni işbirliğimizle, pandemi normal yaşam tarzımızı etkilemeye devam etse de havacılık sektörünün yakında normale döneceği konusunda iyimser düşünüyoruz.” dedi.

Şimdiye kadar business jetlere bakım hizmeti verdiklerini belirten Hüseyin Başaran, "2020 yılında birçok şirket küçülmeye giderken, havacılığa daha fazla yatırım yaparak gerekli altyapı desteğini tamamladık. Ticari uçaklara bakım hizmeti sağlamak için Türk Sivil Havacılığı’ndan yetkimizi aldık ve EASA / FAA onaylarımızı da en kısa sürede alacağız.” dedi.

OMS Group ve MC Havacılık'tan iş birliği anlaşması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Air Tech ~ 1 ay önce
Bu hangari bu seviyeye getiren Huseyin Bey ve Basri Demiroglu eminim cok daha guzel isler yapacaklardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MC Ye EASA 145 ve 147 de yakışır.Türk firmaları MC de bakımlarını yaptırır. ~ 1 ay önce
Hangara A320,B737 giriyor. Nordwind,Pegasus,Corendon,Freebird, Sun Express uçaklarını niye yutdışına götürsünler.MC Havacılık Hangarı Hem para memleketimizde kalır.Hem de Türk mühendis ve teknisyenleri ile bakımları yapılır.Nose to tail anlaşmaları yapılır.Hem memleketimi kazanır hem bakımlarda içimiz rahat olur. Büyük düşünüyorum.Daha da büyük hayallerim var MC den beklediğim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Başarılı ~ 1 ay önce
Havacılığın merkezi olucaklar bunuda herkes görücek adamların kimse ile işi yok iş varsa yapıyorlar yoksa karışmıyorlar kötü yorumlar hep fesatlık ve çekememezlik var üzücü ama bu adamlar çok vizyonlu çok iyiler tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyi niyetli ~ 1 ay önce
Havacılık camiasına hayırlı olsun. Kendini ıspatlamış ekip. Başarılı olurlar inşallah.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TARAFSIZ ~ 1 ay önce
Covid 19 belası sebebiyle tüm sektörler gibi havacılık camiasının da kötü günler yaşadığı bu dönemde taş üstüne taş koyan herkes gibi, bu çalışma da desteklenmeli ve takdir edilmelidir. Özellikle sektör çalışanlarının hikayede anlatılan; kurbağa üzerinde dereden karşıya geçen akrep gibi davranması çok ilginç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yahu ~ 1 ay önce
Kim calisacak kimin icin calisacak oms mcnin anlastigi sirketlerin ucaklarina c check destegi mi verecek ? Oms mcnin yetkisini mi kullanacak ? C check ucaklari kimin ? Belirsiz bir duyuru olmus. C check varsa oms mcnin hangarini kullanip c check mi yapacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayırlı olsun ~ 1 ay önce
Diyemiyeceğim. Basri bey aman oms ye dikkat.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler... ~ 1 ay önce
Umarım her şey planladıkları gibi güzel ve kazançlı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot mc ~ 1 ay önce
Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Çalışanlar çok tecrübeli ve çalışkan. Bundan sonra da birçok bakim yetkisini alabilecek potansiyel imkân ve azim var. Başarılarının devamını dilerim. Suat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BD-700 ~ 1 ay önce
Havacılık camiasına hayırlı olsun AMA BD olduğu sürece o şirket yürümez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neden ~ 1 ay önce
Kuyruğuna mı basdı? İşini yapmamış sındır.
YAZIKKK ~ 1 ay önce
Kardeşim yıllardır BD öyle BD böyle ama adam işini yapıyo ve işi bilen 5 kişiden 1 i ama hala adamı yargılıyoruz üzücü adammın yaptıkları yapıcakları belli karakteri düşünceleri hep net artık bırakın karalamayı tebrik ve teşekkür etmeyi bilin artık
Private Airman ~ 1 ay önce
Bu zamana kadar BD olmadan mı yürüdü güzel kardeşim.Önemli olan kriz zamanında işe başlayıp o koskoca hangarı bu hale getirebilmektir marifet.Yoksa al yabancı sermayeyi kur şirketi.Onu herkes yapar. Basri Demiroğlu nu kızdıracak birşeyler yapmışsın ki böyle yazıyorsun.İşini önemsemeyip tembellik ediyormussun belliki.O kadar müdür olan arkadaşımız var onun şirketlerinde yetişen

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000