12 Temmuz 2016, Salı 08:48:57

Öğrenciler 3. havalimanı inşaatını gezdi

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, tüm etaplarının tamamlanması ile dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması beklenen İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesini ziyaret etti.
  • İnşaat Mühendisliğinde bu kadar kız öğrenci mi varmış bizim zamanımızda 1 tane olur o da erkekten ayırt edilmezdi :)
  • bakın kadınlar zor şartlarda çalışıyor demek ki kadınlar askere gitsinler artık teröre karşı mücdale etmelı!..
  • amacım eleştirmek değil yanlış anlaşılmasın ama iş güvenliği bu kadar önemliyken türbanlı arkadaşlar neden baret takmamış, elinde gezdirsin diyemi vermişler ...!!!

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, tüm etaplarının tamamlanması ile dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olması beklenen İstanbul Yeni Havalimanı şantiyesini ziyaret etti.

BTÜ Yapı Topluluğu tarafından gerçekleştirilen teknik gezide, öğrenciler toplamda 3 bin 500 hektarlık alanda kurulacak olan havalimanı inşaatının 1. etabında devam eden çalışmaları gözlemleme fırsatı buldu. Öğrenciler, temeli 2014 yılında atılan ve tüm etapları tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesiyle, yıllık 94 milyon yolcuya hizmet veren Atlanta Uluslararası Havalimanını geçerek dünyanın en yüksek yolcu kapasiteli havalimanı olacak projeyi gezecek olmanın heyecanıyla, iş güvenliği için gerekli önlemler alındıktan sonra inşaat alanına indi. İnşaat Mühendisi Caner Hoş inşaatın konumu, ulaşımı, kullanılan inşaat teknikleri hakkında bilgiler aktardı. Hoş, başladığı günden bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon m3 toprak hareketi gerçekleştirilen inşaat sahasında, hafriyat çalışmalarının yoğun bir araç trafiği ile devam ettiğini ve yaklaşık 30 metre yüksekliğinde toprak dolgu yapıldığını anlattı. 1,3 milyon m2 ile dünyanın tek çatı altındaki en büyük terminali olması hedeflenen binanın teknik özelliklerinden bahseden Hoş, “Dördüncü aşamanın sonunda havalimanının pist başı saatlik kapasitesi 19 iniş ya da kalkış olmak üzere her biri 3.500 metre uzunluğunda toplam 6 pisti, 500 uçak kapasiteli apronu olacak. Havalimanı dünyanın en büyük uçağı Airbus A380’e de uygun olacak.” dedi. Hoş ayrıca metro, hızlı tren, otobüs gibi seçeneklerin bulunacağı havalimanına D-20 yeni kara yolu bağlantısı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu üzerinden araçla ulaşılabileceğini aktardı. Öğrenciler şantiyede araçlarla gezdirilerek oldukça geniş bir alanda sürdürülen çalışmaları yakından ilgiyle izledi.

Böylesi geniş çaplı bir projeyi yakından görmenin büyük bir şans olduğunu söyleyen öğrenciler bölümleriyle ilgili vizyonlarını geliştiren bu fırsatı onlara sunan BTÜ Yapı Topluluğu ve İstanbul Yeni Havalimanı üstlenici firması İGA (İstanbul Grand Airport) çalışanlarına teşekkürlerini iletti.Öğrenciler 3. havalimanı inşaatını gezdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Mert ~ 4 yıl önce
İnşaat Mühendisliğinde bu kadar kız öğrenci mi varmış bizim zamanımızda 1 tane olur o da erkekten ayırt edilmezdi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kadınlar ~ 4 yıl önce
bakın kadınlar zor şartlarda çalışıyor demek ki kadınlar askere gitsinler artık teröre karşı mücdale etmelı!..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
baret ~ 4 yıl önce
amacım eleştirmek değil yanlış anlaşılmasın ama iş güvenliği bu kadar önemliyken türbanlı arkadaşlar neden baret takmamış, elinde gezdirsin diyemi vermişler ...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cevap ~ 4 yıl önce
Allahın koruduğunu düşünüyorlardır. Abartmıyorum.
Doğal korunma ~ 4 yıl önce
Kader
Baret ~ 4 yıl önce
Nefis bir detay yakalamissin, gercekten tebrik ederim. Turban-darbe iliskisini yanlis anlamis sanirim gencler :)
Elinde değil ~ 4 yıl önce
Resimden önce çıkarmış,şantiyede takıyormuş.
elinde değilse ~ 4 yıl önce
Şantiyede takarken, resimden önce çıkarmanın maksadı ne ola ki :))
Olmaz ~ 4 yıl önce
Onlara birşey olmaz. Allah korur (diyolar ya)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000