12 Temmuz 2010, Pazartesi 13:00:49

ÖGER TOURS SATILDI!

Avrupa’nın en büyük tur operatörlerinden Öger Tur, İngiliz tur operatörü Thomas Cook’a satıldı. Öger Tur Yönetim Kurulu Başkanı Vural Öger, hisselerinin tamamını Thomas Cook’a sattığını duyurdu.
  • Nedense türk firmalarinin güclü olmadigi dünya capinda bir marka olamadigi yaziliyor. Bir firmayi kurmak ve onun hizli bir sekilde büyümesi, sirketin profesyonel ve uzun vadeli planlarla yönetilmesi anlamina gelmez. Bazen piyasa ihtiyaclari, bazen sans hizli büyümelerini saglar. Öger gibi "40 yilldan beri faaliyet gösteren", tüm piyasa faktörlerine ve tecrübelerine sahip, avrupa capinda taninmis ve marka olmus bir firmanin satilmis olmasi sadece Ögerin gelisen piyasa sartlarina ayak uydaramamasi ve profesyonelce yönetilememesinden, modern deyimiyle kurumsallasamamasindan kaynaklanmaktadir. Öger iki yildir firmayi satmaya calisiyordu. Bu da Ögeri kimsenin yutmaya calismadiginin ispatidir. T. Cook Ögere kiyak gecmis. Aslinda ihtiyaci yokt
  • kardes AFS ve AEF nedemek???
  • Etme bulma dünyası.2003 yılında AFS (AEF)yaptıkların unutulmadı.Allahın sopası yok.By By By.Öger
  • Gecmis olsun Öger Toursa yakinda tarih olacaklar. Ilk önce Nazar´i satin aldilar simdi piyasada yok. Öger´in gelecegide ayni olmasin ? cok üzüldüm. Öger en büyük markasini yok etti.
  • inanin cok üzüldüm öger türklerin avrupada büyük kururuydun neden bizden biri almadi gitti yabancilara satti bir kac ay icinde türkiyenin cogundan cekilir yani ucuslarini azaltir cooook yazik oldu
  • Bu olay Turkuaz icin kotu oldu Ogeré ucuyorlardi simdi Thomas Cook kendisi ucar
  • Anlamadığınız şey şu: Dünyada çok büyük hacimlere ulaşan firmalar hep yabancı, bu koca firmalar arasında neden bir Türk olamaz ki ? Neden meyve veren ağaç hep yabancının eline geçer ? Ben bunu anlamıyorum, Thomas Cook tabiki yatay büyümeyi seçecek, neden 20 yıl sonrasında Öger yatay büyümeyi seçme şansı olmadan bugünden bırakıyor ? Bunun iyi irdelenmesi lazım bence, ülkemizden birbirimize düşmekten yabancı hayranlığından kurtulup artık biz de dışarıda bu büyük başarılara imza atan firmalarımızı desteklemek ve onları büyütmek zorundayız bence. Çok üzüldüm açıkçası.
  • Thomas Cook gibi bir şirket kimseyi kurtarmak için operasyon yapmaz. İki ihtimal vardır, ya karşısında kendini zorlayan bir rakip vardır gücü yeteriken onu fazla büyümeden ortadan kaldırır. ( ki öger böyle bir şirket değil ) yada o pazarda kendi hacmi ile büyüyemeyeceğini anladığı için yatay büyümeyi seçer ona ivme kazandıracak bir rakibini satın alır yada ortak olur. Öger turun satışı net olarak bu kapsamdadır. Vural bey hesabını kitabını iyi yapan bir girişimcidir. Bu işden kar edeceğini hesaplamıştır. Nitekim diğer faaliyetlerine yoğunlaşacağınıda kendisi ifade etmiş. Kimse T. Cook u TMSF zannetmesin .
  • NAZAR ETME NE OLUR CALIS SENINDE OLUR. HANGI AVRUPALI FIRMA PERDEYI KAPATMIS BIR SIRKETI SATIN ALIR. DÜNYANIN EN BÜYÜK TUR OPERATÖRLERINDEN BIRININ AVRUPANIN EN BÜYÜK TÜRKIYE OPERASYONUNU YAPAN BIR SIRKETI ALMAK ICIN TERCIH ETMIS OLMASI O SIRKETIN GÜCÜNÜ VE KALITESINI GÖSTERIR LÜTFEN AKIL ILE YORUM YAPALIM. GOOOO ÖGER GO
  • PERDE NIYE KAPANSIN KARDES? ÖGER MARKASI SIRF ÖGER TOURS DAN OLUSMUYOR ANLASILAN 41 YILDIR KIMSE BUNU ANLAMAMIS ÖGER MARKASINDA ÖGER TOURS VE ÖGER TÜRK TUR VE BIR KAC SIRKET DAHA VAR ÖGER TOURS ÖGER AILESINDEN AYRILDI ÖGER TÜRK TUR DEVAM EDIYOR PERDENIN FELAN KAPANDIGI FILANDA YOK. PERDE KAPANDI DERSENIZ SANKI SIRKET IFLAS ETMIS GIBI ANLASILIYOR LTF YORUM YAPARKEN DAHA DIKKATLI OLALIM

Öger, yaptığı yazılı açıklamada, kurduğu şirketin Thomas Cook’a devredilmesine, kızı Nina Öger ve şirketin yönetim kurulu ile birlikte karar verdiklerini açıkladı.
 

Thomas Cook’un markasına güvendiğini belirten Vural Öger, “Geçtiğimiz aylarda ayrıntılı bir şekilde olası bir devir konusunda görüşmelerimiz olmuştu. Mutabık kalamadığımız konular sebebi ile görüşmeleri askıya almıştık. Kısa süre önce Thomas Cook tekrar bizimle bağlantı kurdu. Yapılan görüşmeler sonucunda önemli stratejik konular ve rakamlar üzerinde anlaşma sağlandı.” dedi.
 

Bu kararı vermenin, kendisi için kolay olmadığını dile getiren Öger, “Ancak bu, eserimin gelecekte de büyüyerek devam etmesi için kızım Nina Öger ile birlikte inanarak aldığımız ve destekleyeceğimiz bir karardı. Bu hiç şüphesiz ki müşterilerimizin, iş ortaklarımızın ve tabii ki olumlu katkıları ile başarımızda büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın menfaatleri gözetilerek alınmış bir karardır. Thomas Cook ile birlikte Türkiye turizm potansiyelini geliştirerek doğru yönde değerlendireceğiz.” açıklamasında bulundu.
 

Öger, gelecekte denetim kurulunun bir üyesi olarak şirket ile ilgili önemli stratejik kararlarda etkin olmaya devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti:
 

“Kızım Nina Öger, daha önce olduğu gibi Türkiye’deki işlerimizi benimle birlikte yönetmeye devam edecek. Başarılı ekibimizle birlikte gücümüzü artırarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye’deki iş ortaklarımız ve sahip olduğumuz know how ile Türkiye spesiyalisti olarak kaliteli servisimizi Thomas Cook çatısı altında geliştireceğiz. Türkiye’deki tecrübelerimizi ve  başarılı iş ağımızı Thomas Cook Group’a sunmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.”
 

Vural Öger, Türkiye uçuşları konusunda geniş bir ağa sahip olan uçuş segmentli ÖGER Türk Tur, Incoming birimi Holiday Plan ve Otel grubu Majesty Hotels & Resorts’un satış anlaşmasının kapsamında olmadığını bildirdi. Rekabet Kurulu’nun vereceği karar neticesinde hisse devirlerinin 2010 Eylül ayına kadar tamamlanması bekleniyor.
 

ÖGER TOURS SATILDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 12 yıl önce
Nedense türk firmalarinin güclü olmadigi dünya capinda bir marka olamadigi yaziliyor. Bir firmayi kurmak ve onun hizli bir sekilde büyümesi, sirketin profesyonel ve uzun vadeli planlarla yönetilmesi anlamina gelmez. Bazen piyasa ihtiyaclari, bazen sans hizli büyümelerini saglar. Öger gibi "40 yilldan beri faaliyet gösteren", tüm piyasa faktörlerine ve tecrübelerine sahip, avrupa capinda taninmis ve marka olmus bir firmanin satilmis olmasi sadece Ögerin gelisen piyasa sartlarina ayak uydaramamasi ve profesyonelce yönetilememesinden, modern deyimiyle kurumsallasamamasindan kaynaklanmaktadir. Öger iki yildir firmayi satmaya calisiyordu. Bu da Ögeri kimsenin yutmaya calismadiginin ispatidir. T. Cook Ögere kiyak gecmis. Aslinda ihtiyaci yokt

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
kardes AFS ve AEF nedemek???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Etme bulma dünyası.2003 yılında AFS (AEF)yaptıkların unutulmadı.Allahın sopası yok.By By By.Öger

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Gecmis olsun Öger Toursa yakinda tarih olacaklar. Ilk önce Nazar´i satin aldilar simdi piyasada yok. Öger´in gelecegide ayni olmasin ? cok üzüldüm. Öger en büyük markasini yok etti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
inanin cok üzüldüm öger türklerin avrupada büyük kururuydun neden bizden biri almadi gitti yabancilara satti bir kac ay icinde türkiyenin cogundan cekilir yani ucuslarini azaltir cooook yazik oldu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Bu olay Turkuaz icin kotu oldu Ogeré ucuyorlardi simdi Thomas Cook kendisi ucar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Anlamadığınız şey şu: Dünyada çok büyük hacimlere ulaşan firmalar hep yabancı, bu koca firmalar arasında neden bir Türk olamaz ki ? Neden meyve veren ağaç hep yabancının eline geçer ? Ben bunu anlamıyorum, Thomas Cook tabiki yatay büyümeyi seçecek, neden 20 yıl sonrasında Öger yatay büyümeyi seçme şansı olmadan bugünden bırakıyor ? Bunun iyi irdelenmesi lazım bence, ülkemizden birbirimize düşmekten yabancı hayranlığından kurtulup artık biz de dışarıda bu büyük başarılara imza atan firmalarımızı desteklemek ve onları büyütmek zorundayız bence. Çok üzüldüm açıkçası.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Thomas Cook gibi bir şirket kimseyi kurtarmak için operasyon yapmaz. İki ihtimal vardır, ya karşısında kendini zorlayan bir rakip vardır gücü yeteriken onu fazla büyümeden ortadan kaldırır. ( ki öger böyle bir şirket değil ) yada o pazarda kendi hacmi ile büyüyemeyeceğini anladığı için yatay büyümeyi seçer ona ivme kazandıracak bir rakibini satın alır yada ortak olur. Öger turun satışı net olarak bu kapsamdadır. Vural bey hesabını kitabını iyi yapan bir girişimcidir. Bu işden kar edeceğini hesaplamıştır. Nitekim diğer faaliyetlerine yoğunlaşacağınıda kendisi ifade etmiş. Kimse T. Cook u TMSF zannetmesin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
NAZAR ETME NE OLUR CALIS SENINDE OLUR. HANGI AVRUPALI FIRMA PERDEYI KAPATMIS BIR SIRKETI SATIN ALIR. DÜNYANIN EN BÜYÜK TUR OPERATÖRLERINDEN BIRININ AVRUPANIN EN BÜYÜK TÜRKIYE OPERASYONUNU YAPAN BIR SIRKETI ALMAK ICIN TERCIH ETMIS OLMASI O SIRKETIN GÜCÜNÜ VE KALITESINI GÖSTERIR LÜTFEN AKIL ILE YORUM YAPALIM. GOOOO ÖGER GO

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
PERDE NIYE KAPANSIN KARDES? ÖGER MARKASI SIRF ÖGER TOURS DAN OLUSMUYOR ANLASILAN 41 YILDIR KIMSE BUNU ANLAMAMIS ÖGER MARKASINDA ÖGER TOURS VE ÖGER TÜRK TUR VE BIR KAC SIRKET DAHA VAR ÖGER TOURS ÖGER AILESINDEN AYRILDI ÖGER TÜRK TUR DEVAM EDIYOR PERDENIN FELAN KAPANDIGI FILANDA YOK. PERDE KAPANDI DERSENIZ SANKI SIRKET IFLAS ETMIS GIBI ANLASILIYOR LTF YORUM YAPARKEN DAHA DIKKATLI OLALIM

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000