22 Mayıs 2024, Çarşamba 13:48:17

O uçağın ekibi ve yolcuları Singapur'a ulaştı

Singapur Havayolları'na ait Londra-Singapur seferini yapan uçak, ölümle sonuçlanan şiddetli türbülans nedeniyle Bangkok'a acil iniş yapmıştı. Mürettebat ve yolcular bu sabah Singapur'a döndü.
  • Tüm mürettebat ve yolcular 1.5 saat bekler, ölen ve yaralanan yolcular indirilir, devam edilirdi. Uçak devam edemeyecek durumda olsa bile ekip ve yolcular uçmaya zorlanırdı aynı ekiple :))) yalansa yalan diyin.
  • CB den yeterli kaçınma yapılmadı sanırım
  • Emniyet kemerini boşuna takın demiyorlar. alın canlı örneği
  • OLUR OYLE SEYLER SIKINTI ETMEYIN
Singapur Havayolları'na ait Londra-Singapur seferini yapan uçak, ölümle sonuçlanan şiddetli türbülans nedeniyle Bangkok'a acil iniş yapmıştı. Mürettebat ve yolcular bu sabah Singapur'a döndü.
 
Singapur Havayolları'na ait bir uçakla seyahat eden yolcular ve mürettebat, bir kişinin hayatını kaybettiği şiddetli türbülans olayının ardından Bangkok'a acil iniş yaptıktan sonra çarşamba sabahı bir tahliye uçuşuyla Singapur'a ulaştı.
 
Londra-Singapur seferini yapan Boeing 777-300ER tipi uçak, 73 yaşındaki bir İngiliz yolcunun kalp krizi şüphesiyle hayatını kaybettiği ve an az 30 kişinin yaralandığı türbülans nedeniyle Bangkok'a acil iniş yapmıştı.
 
ÖĞRENCİ, O ANLARI ANLATTI
 
Uçaktaki 28 yaşındaki öğrenci Dzafran Azmir, o dehşet anlarını şöyle anlattı: "Koridorun karşısındaki insanların tavana çarptığını ve sonra çok garip pozisyonlarda yere düştüğünü gördüm. İnsanların başında büyük yarıklar meydana geldi."
 
Uçağın içinden gelen fotoğraflarda baş üstü kabin panellerinde yarıklar, oksijen maskeleri ve tavandan sarkan paneller ve etrafa saçılmış bagajlar görüldü. Bir yolcu, bazı insanların kafalarının koltukların üzerindeki ışıklara çarptığını ve panelleri kırdığını söyledi.
 
Singapur Havayolları, yerel saatle sabah 5'te Bangkok'tan kalkarak Singapur'a ulaşan tahliye uçuşunda 131 yolcu ve 12 mürettebat taşıdı. Orijinal uçuşta ise çoğunluğu Avustralyalı, İngiliz ve Singapurlu olmak üzere 211 yolcu ve 18 mürettebat bulunuyordu.
 
SİNGAPUR HAVAYOLLARI CEO'SU ÖZÜR DİLEDİ
 
Singapur Havayolları CEO'su Goh Choon Phong, yayınladığı video mesajında, "Singapur Havayolları adına, ölenlerin ailelerine ve sevdiklerine en derin başsağlığı dileklerimi iletmek istiyorum" diye konuştu.
 
Singapur Ulaştırma Güvenliği Soruşturma Bürosu (TSIB) olayı inceliyor. Goh, uçağın aniden şiddetli türbülansla karşılaşmasının ardından pilotun acil durum ilan ederek uçağı Bangkok'a indirdiğini söyledi. Uçak takip platformu FlightRadar 24'e göre uçak, yerel saatle 07.49 civarında "ani bir türbülans olayıyla tutarlı olarak dikey hızda hızlı bir değişiklik" ile karşılaştı.(TGRT)
O uçağın ekibi ve yolcuları Singapur'a ulaştı

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Bu olay bizde olsa ~ 26 gün önce
Tüm mürettebat ve yolcular 1.5 saat bekler, ölen ve yaralanan yolcular indirilir, devam edilirdi. Uçak devam edemeyecek durumda olsa bile ekip ve yolcular uçmaya zorlanırdı aynı ekiple :))) yalansa yalan diyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keşke ~ 26 gün önce
Keşke yalan diyebilsem kardeşim... Üstüne ofis meşkuliyeti dökülerek hem kokpitin hem de kabinin açığı aranırdı. İş akitleri fesh edilirdi. Suç mürettebata atılarak THY'nin adı temizlenmeye çalışılırdı.
Plt ~ 26 gün önce
CB den yeterli kaçınma yapılmadı sanırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
seat belt ~ 26 gün önce
Emniyet kemerini boşuna takın demiyorlar. alın canlı örneği

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 26 gün önce
OLUR OYLE SEYLER SIKINTI ETMEYIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anti kemalist cengo ~ 26 gün önce
Aynen

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000