02 Eylül 2011, Cuma 16:40:53

O PİLOT TUTUKLANDI...

Cevat Güler'in ölümüne neden olan paraşüt kazasının pilotu tutuklandı...
  • Turkiye'de bu isin sorumlusu ne SHGM dir ne de THK. Bu isin tek sorumlusu develetin HAVA SPORLARI FEDERASYONU'dur... Nerede Nihat Ermihan baskan ??? Nerede federasyonun yamac parasutu ekibi.. Federasyon muhakkak gorevini yapmali ve THK dahil burada ucus yapan tum pilotlari, kurumlari tek tek debnetlemeli ve dunya standartina gecirmelidir. Airport haber BU ISIN UZERINE GIDIN LUTFEN... FEDERASYON GOREVE
  • Devlet bir an önce Fethiye deki bu kazalara değil,CİNAYETLERE müdahale etmelidir.
  • Her uçuşa aynı dikkati göstermeyen. Can taşıdığının bilincinde olmayan pilotun baımıza açtığı dert
  • Adem Karslıoğlu nu müfettiş olarak atasın SGHM.. O hepsinin hakkından gelir..
  • Defalarca uyardık ama dikkat alınmayacak cunku en onemlısı nedır once bir can gıdecek sonra dıkkatler oraya cevrılecek yoksa obur turlu kımse bakmaz nelerın ustunun ortuldugu kımlerın ne sekılde ucus gerceklestırdıgını bılenlerın agzı nedense hep kapalı ?Nasıl bır ıs donuyorkı kımse konusamıyor ve susuyor ne kadar ceplerıne gırıyorkı ınsanların hayatları bu kadar ucuz bır sekılde tehlıkeye atılıyor?Denetleyıcımı ?oda nerede goren bılen varmı kac defa ugramıslar tozlu yollara ?Ucus emnıyetını tehlıkeye atan kım?Pardon pilottu degılmı ?İşte bu kadar denetimsizler kendi kurallarına göre ucuslar...Egıtım sıfır,kabadayılık tavan,vurduymazlık in,Lisans (öyle birşeymi var),Denetim=Rüya,korku kabus,Yabancı dil=Seviyesi bile yok sartlar bu işte.
  • Sorumlular ve gereğini yerine getirmeyen, denetlemeyen yetkililer hakkında da soruşturma başlatılsın...SHGM ne işe yarar?
  • Tabiki hapise gidecek. Pardon deyip geçecek değildi. Ama orada sezonda 700.000 TL'den aşşağı para kazanmayan, fakat bunun yanında çok kötü hizmet veren paraşüt acentalarının da suçu var. 10 TL ucuza uçtuğu için ne kadar çoban garson tekneci safarici varsa hepsini rehber paraşüt pilotu yapmış uçuruyorlar. Lisans misans hak getire. İngilizce hiç yok... Kazalar ise sır gibi saklanıyor. Bu konuda şirketlere de ceza yağmalı.
  • Nerdeyse her ay yaşanan ve ölümlerle sonuçlana bu kazalara kim dur diyecek kim kontrol edecek sanırım sorumluluk SHGM de,,
Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde dün yanına aldığı yolcu ile Babadağ’dan atlayış yaparken uçuş sırasında 500 metre yükseklikten düşerek ölen 27 yaşındaki Caner Güler’i taşıyan pilot M.S.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
Bilindiği gibi, dün Fethiye İlçesi'ndeki Babadağ'dan pilot eşliğinde atlayış yapan 27 yaşındaki Caner Güler uçuş sırasında paraşütten kayarak 500 metreden kayalıklara düşerek ölmüştü. Kazanın, Caner Güler'in paraşütte bacaklara geçirilen kemeri takmadığı için kayıp düştüğü iddia edilmişti. Yaklaşık 6 saat süren çalışmanın ardından ceset bulunarak morga kaldırılırken, bir süre sonra yere inen pilot M.S.Y. jandarma tarafından gözaltına alınarak mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme tarafından ifadesi alınan M.S.Y. tutuklandı.
O PİLOT TUTUKLANDI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 12 yıl önce
Turkiye'de bu isin sorumlusu ne SHGM dir ne de THK. Bu isin tek sorumlusu develetin HAVA SPORLARI FEDERASYONU'dur... Nerede Nihat Ermihan baskan ??? Nerede federasyonun yamac parasutu ekibi.. Federasyon muhakkak gorevini yapmali ve THK dahil burada ucus yapan tum pilotlari, kurumlari tek tek debnetlemeli ve dunya standartina gecirmelidir. Airport haber BU ISIN UZERINE GIDIN LUTFEN... FEDERASYON GOREVE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Devlet bir an önce Fethiye deki bu kazalara değil,CİNAYETLERE müdahale etmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Her uçuşa aynı dikkati göstermeyen. Can taşıdığının bilincinde olmayan pilotun baımıza açtığı dert

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Adem Karslıoğlu nu müfettiş olarak atasın SGHM.. O hepsinin hakkından gelir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Defalarca uyardık ama dikkat alınmayacak cunku en onemlısı nedır once bir can gıdecek sonra dıkkatler oraya cevrılecek yoksa obur turlu kımse bakmaz nelerın ustunun ortuldugu kımlerın ne sekılde ucus gerceklestırdıgını bılenlerın agzı nedense hep kapalı ?Nasıl bır ıs donuyorkı kımse konusamıyor ve susuyor ne kadar ceplerıne gırıyorkı ınsanların hayatları bu kadar ucuz bır sekılde tehlıkeye atılıyor?Denetleyıcımı ?oda nerede goren bılen varmı kac defa ugramıslar tozlu yollara ?Ucus emnıyetını tehlıkeye atan kım?Pardon pilottu degılmı ?İşte bu kadar denetimsizler kendi kurallarına göre ucuslar...Egıtım sıfır,kabadayılık tavan,vurduymazlık in,Lisans (öyle birşeymi var),Denetim=Rüya,korku kabus,Yabancı dil=Seviyesi bile yok sartlar bu işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Sorumlular ve gereğini yerine getirmeyen, denetlemeyen yetkililer hakkında da soruşturma başlatılsın...SHGM ne işe yarar?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Tabiki hapise gidecek. Pardon deyip geçecek değildi. Ama orada sezonda 700.000 TL'den aşşağı para kazanmayan, fakat bunun yanında çok kötü hizmet veren paraşüt acentalarının da suçu var. 10 TL ucuza uçtuğu için ne kadar çoban garson tekneci safarici varsa hepsini rehber paraşüt pilotu yapmış uçuruyorlar. Lisans misans hak getire. İngilizce hiç yok... Kazalar ise sır gibi saklanıyor. Bu konuda şirketlere de ceza yağmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Nerdeyse her ay yaşanan ve ölümlerle sonuçlana bu kazalara kim dur diyecek kim kontrol edecek sanırım sorumluluk SHGM de,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000