06 Ocak 2017, Cuma 14:00:56

O paralar iade edildi

İstanbul'daki havalimanlarında son 2 ayda bavullarda ele geçirilen yüklü miktarda paraya ilişkin soruşturmada, FETÖ ile bağlantılı veya terörizmin finansmanının önlenmesiyle ilgili bir bulgu saptanamayınca sahiplerine iade kararı verildi.
  • gumruk sana bana cantanda ne var dıye sorar bı tane fazla ayakkabı bulsun almaya calısır, ama 10mılyon euroya dokunmaz. dokunamaz. guven ozverı ıster
  • Fetonun parası değilmiydi bunlar :0
  • Ben Almanya'dan 10.000 Avro'nun üzerinde para cikarirzam benden özel vergi ödemem gerekiyor.
  • Ben 2 kilo ceylon çay getirince el koyarlar. 15 milyonu salmışlar. demek ki ben yanlış şeyi getiriyor muşum.
  • Ay o parayla ne guzel ayakabilar cantalar kiyafetler tatiler ve arazi yatirimlar yapilir
  • bana verin o paracıkları yaaa...
  • 5 milyon gondersene hesaba. Kis demeden ise bisikletle gidiyorum. Elerim ayaklarim kar gibi buzlu. Yilda 365 ful devam. araba yok benzin yok. Fakirligin dibini yssiyorum.
  • bu kadar para bavulla bir ülkeden nasıl çıkarılır bir ülkeye nasıl sokulur? para dolu bavulları uçak içine mi almışlar? vergi ödemişler mi? girişte beyan da bulunmuşlar mı? ne kadar abuk sabuk iş varsa hepsi ülkemde olmak zorunda mı?
  • Demekki sağlam torpilleri varmış, para benim olsa kesin vermezlerdi.
  • 15milyon dolara ucak varmı ???

İstanbul'daki havalimanlarında son 2 ayda bavullarda ele geçirilen yüklü miktarda paraya ilişkin soruşturmada, FETÖ ile bağlantılı veya terörizmin finansmanının önlenmesiyle ilgili bir bulgu saptanamayınca sahiplerine iade kararı verildi. Emanette tutulan toplam 15 milyon 224 bin 528 dolar sahiplerine iade edildi.

8 KİŞİDE 9 MİLYON DOLARA YAKIN PARA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 7 şüpheli tarafından bavul içerisinde getirilen toplam 8 milyon 750 bin 692 dolar ve şüphelilerden A.U'ya ait olduğu anlaşılan 19 bin 600 dolara el konulduğu anlatıldı. Şüphelilerin soruşturma sonucunda terör bağlantıları konusunda yeterli kanıtın toplanamadığı, şüpheliler ve ilgili bulundukları şirketler hakkında Maliye Bakanlığı MASAK tarafından da araştırma istendiği belirtildi.

FETÖ / PDY İLE İLGİLİ BULGUYA RASTLANMADI

Araştırmada şüphelilerin bizzat FETÖ/ PDY örgütü ile ilgili bir bulgunun rastlanmadığı, terörizmin finansmanının önlenmesi ile ilgili bir bulgunun yer almadığı tespit edildi. İnceleme yapılan 11 gerçek ve tüzel kişinin mali hareketlerinde FETÖ ile alakalı bazı firmalar ile 2013-2015 yılları arasında mal ve hizmet alım-satımı karşılığında düşük miktarda para transferlerinin olduğu belirlendi.

EL KOYMA KARARININ KALDIRILMASI TALEP EDİLDİ

Savcılığın el koyma kararının kaldırılmasına ilişkin talep yazısında, “Terör örgütleri ile bizzat ilintisi bulunmayan ve Türkiye'de genellikle bavul ticareti şeklinde yapılan para transferlerinin 6736 sayılı kanunun 7. Maddesi gereği vergi incelemesi ve soruşturması yapılamayacağına dair hükmü göz önüne alınarak ve daha sonra giderilmesi mümkün olmayan zararların oluşmasını önlemek amacıyla el koyma kararının kaldırılması" talep edildi.

MAHKEME İADESİNE KARAR VERDİ

Talebi değerlendiren İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği de, 3 Ocak'ta savcılığın talebini kabul etti. 18 Kasım tarihli el koyma kararının kaldırılmasıyla, bu paraların bulunduğu emanet savcılığı da dün toplam 8 milyon 770 bin 191 doları sahiplerine teslim etti. Öte yandan yine aynı soruşturma kapsamında 14 Aralık'ta el konulmasına karar verilen Kırgızistan'dan gelen 2 şüphelinin 4 valizinden çıkan ve Laleli'de bir diğer şüpheliye getirilen toplam 6 milyon 454 bin 337 doların da 26 Aralık'ta sahiplerine iade edildiği belirtildi. (Hürriyet)

O paralar iade edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

hayrullah ~ 6 yıl önce
gumruk sana bana cantanda ne var dıye sorar bı tane fazla ayakkabı bulsun almaya calısır, ama 10mılyon euroya dokunmaz. dokunamaz. guven ozverı ıster

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Feto ~ 6 yıl önce
Fetonun parası değilmiydi bunlar :0

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Üseyin ~ 6 yıl önce
Nayır, nolamaz ... Hani FETÖ olacaktı, bı şekilde tarafsız haber yaptık, hepsi boşunamı yani... Eyvah eyvah napcez şimdi.. Yalancımı olduk yoksa... Eğitim şart
Üseyin ~ 6 yıl önce
Hani FETÖ parası idi, bu şekilde millete yutturduk, hepsi boşunamı ?? Yoksa başka örgütmü? Yani KETÖ, GATÖ vs Eğitim şart
Akil Adam ~ 5 yıl önce
Fetö parayı dışarı kaçırıyor,içeri getirir mi yaw?
Alamanci ~ 6 yıl önce
Ben Almanya'dan 10.000 Avro'nun üzerinde para cikarirzam benden özel vergi ödemem gerekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zoll-Deutschland ~ 6 yıl önce
Istersen bir milyon Avro cikar. Vergi yok. Sadece beyan mecburiyeti ve kaynagini ispat etme yükümlülügü var.
Gümrük Muhafaza ~ 6 yıl önce
Para temiz olduktan sonra istersen ucagin bagajini dolarla doldur getir. Yeter ki taze para gelsin.
Hilmi ~ 6 yıl önce
Ben 2 kilo ceylon çay getirince el koyarlar. 15 milyonu salmışlar. demek ki ben yanlış şeyi getiriyor muşum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
öğrenci ~ 5 yıl önce
valla bulabiliyosan o kadar para transferde yardımcı olurum.. valla yan yana görmek isterim ömrümde bi kere öyle bi meblayı
P. ~ 6 yıl önce
Ay o parayla ne guzel ayakabilar cantalar kiyafetler tatiler ve arazi yatirimlar yapilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 6 yıl önce
bana verin o paracıkları yaaa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
H.m ~ 6 yıl önce
5 milyon gondersene hesaba. Kis demeden ise bisikletle gidiyorum. Elerim ayaklarim kar gibi buzlu. Yilda 365 ful devam. araba yok benzin yok. Fakirligin dibini yssiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sorular ~ 6 yıl önce
bu kadar para bavulla bir ülkeden nasıl çıkarılır bir ülkeye nasıl sokulur? para dolu bavulları uçak içine mi almışlar? vergi ödemişler mi? girişte beyan da bulunmuşlar mı? ne kadar abuk sabuk iş varsa hepsi ülkemde olmak zorunda mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Torpil ~ 6 yıl önce
Demekki sağlam torpilleri varmış, para benim olsa kesin vermezlerdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucak parası ~ 6 yıl önce
15milyon dolara ucak varmı ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Var ~ 6 yıl önce
Alcen mi?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000