06 Ağustos 2009, Perşembe 10:44:20

O KOLTUĞUN YENİ SAHİBİ KİM?

Oktay Erdağı’nın ani bir kararla emekliye ayrılmasından sonra boşalan Sivil Havacılık Genel Müdür yardımcılığı görevine emekli havacı asker Bahri Kesici getiriliyor.
  • Buna şükretmek lazım. Ozgecmisi havacılık ve başarı dolu olan bir taze kan gelmiş. Samsun'da fahri doktor unvanından sonra, Piper uçaklarıyla uçmaktan öte tecrübesi olmayan bir arkadaş veya boş koltuklara sempozyum düzenleyenlerden birisi ve sempozyumun konusmacılarından birisi de SHGM bunyesine genel müdür yardımcısı olarak gelebilirdi. Sivil Havacılığımızın yönetici kadrosuna, sivil havacılık kültürü olanlar ne zaman gelmeye başlayacak?
  • Aaaaa Partinin adamıymış !
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Allah bizleri üç aylar yüzü suyu hürmetine korudu. Daha kötüsü olabiliridi.En azından havacılık geçmişi var,koltuğa uygunluğu çok önemli değil.Sayın bakanıma teşekkürler.
  • TÜRK HAVA YOLLARI ANONİM ORTAKLIĞINDAN EMEKLİYİM ÇALIŞTIĞIM SÜRE İÇİNDE "SANTRAL MUHABERE IATA SERTİFİKASI","MUHABERE IATA SERTİFİKASI","REZERVASYON IATA SERTİFİKASI","BİLET SATIŞ VE MUHASEBESİ IATA SEETİFİKASI","KAYIP EŞYA IATA SERTİFİKASI" 20 TANEDE ÇEŞİTLİ IATA SEMİNER SERTİFİKALARIM VAR BU BİLGİLERİMİ ZATI DEVLETLİLERİNİN UHDESİNE DUHUL EDEN "SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DEVLET-İ ALİLERİNDE) BİR FAİDEMİN OLMASINI İSTEMEKTEYÜM BANA BU FIRSATI VERMENİZİ ZATI DEVLETLİLERİNDEN NİYAZ EDERİM ŞAHSINIZA DUACI OLMAK HER ZAMAN DÜŞÜNCEMDEDİR(MARUZU CAKERİ KEMİRELERİDİRKİ) SİZE(PAYE-İ ŞEVKET MAŞİRİ ŞANANELERİ) BU MARUZUMU EMİRLERİNİZİ(HAZRETİ VELİYÜL MEMLEHUL EMRİNDİR) BAZI HATA BULUCULAR HAYDİ İŞBAŞINA KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA SARH
  • SİVİL HAVACILIK ve emekli bir ASKER .cok amator daha yolun basındayız demekki ...sivil size neyi ifade ediyor
  • hayırlı olsun Öz geçmişine baktığımızda bu göreve laık olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle de Sn Bakanada çok teşekkür edriz. Allah korusun ya samsun tapu müdürlüğünde çalışan birisini atasaydı ne olurdu havacılığın hali. geçmişte acı örneklerini yaşadık da Sanat okulu öğretmenimi dersin boksörmü dersin . SN bakana çok isabetli bir atama yaptığı için tekrar teşekkürler.
  • SHGM'de işler bundan sonra daha da düzenli olacaktır inşallah. Sn. Kesici'nin liyakati su götürmez. Ali bey, tercihini çok yerinde kullanmış. Tebrikler. Tam spottaki gibi "sivil havacılığa taze kan" olacaktır inşallah. Rabb'im yâr ve yardımcısı olsun...

1 Ocak 2008’de Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sürpriz bir kararla emekliye ayrılan Oktay Erdağı’nın koltuğuna 20 ay sonra başka bir isim atanıyor. Erdağı’nın emekliliğinden bu yana boş tutulan koltuğa askeri kökenli havacı olan Samsun Eksi Kavak Belediye Başkanı Bahri Kesici’nin oturacağı bildirildi.  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bu atamayı onaylamasından sonra Kesici’nin yeni görevine başlayacağı kaydedildi.

 

Bahri Kesici kimdir?

 

1956 yılında Samsun’un Kavak ilçesine bağlı Emirli köyünde  doğdu. İlkokulu Samsun’da orta okulu  Kavak ve Kırıkkale’de, liseyi Ankara Atatürk erkek lisesinde  tamamladı.

 

ODTÜ Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünden 1981 yılında Elektronik Mühendisi olarak mezun oldu.

 

1981-1993 tarihleri arasında  Jet Uçaklarına bakım yapılan  Eskişehir 1.Hv.İkmal bakım merkezi’nde mühendislik ve yöneticilik görevinde bulundu.  Bu süre içinde yurt içi ve yurt dışı (ABD,Kanada,İngiltere) çeşitli teknik ve yönetim eğitimlerinden  geçti.

 

4.Ana Jet Üs Komutanlığında 1 yıl süreyle kalibrasyon laboratuar komutanlığı görevinde bulundu.

 

ABD’de 2 yıl süreyle Milli Savunma Bakanlığı(MSB) kadrosunda F-16 uçağı teknik irtibat subaylığı yaptı.

 

1996-1997 yılları arasında MSB kadrosunda F-16 uçağı proje yöneticiliği yaptı.

 

 1997-2000 yıları arasında Hv.K.Komutanlığı’nda CASA uçağı ve Cougar helikopter temini ile KC-135 tanker uçağı modernizasyonu gibi çeşitli projelerde aktif olarak görev yaptı.

 

2000 yılı başında kendi isteği ile 1. dereceden Kd.Bnb.rütbesinde emekliye ayrıldı.

 

Emeklilik sonrası özel bir mühendislik firmasında yaklaşık 2 yıl süreyle ISO 9001 yönetim danışmanlığı yaptı.

 

 28 Mart 2004’te AK Parti Kavak Belediye Başkanlığı’na seçildi ve bir dönem bu görevi yürüttü.

 

İngilizce bilen Bahri Kesici, evli ve iki çocuk babası.

O KOLTUĞUN YENİ SAHİBİ KİM?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
Buna şükretmek lazım. Ozgecmisi havacılık ve başarı dolu olan bir taze kan gelmiş. Samsun'da fahri doktor unvanından sonra, Piper uçaklarıyla uçmaktan öte tecrübesi olmayan bir arkadaş veya boş koltuklara sempozyum düzenleyenlerden birisi ve sempozyumun konusmacılarından birisi de SHGM bunyesine genel müdür yardımcısı olarak gelebilirdi. Sivil Havacılığımızın yönetici kadrosuna, sivil havacılık kültürü olanlar ne zaman gelmeye başlayacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Aaaaa Partinin adamıymış !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Allah bizleri üç aylar yüzü suyu hürmetine korudu. Daha kötüsü olabiliridi.En azından havacılık geçmişi var,koltuğa uygunluğu çok önemli değil.Sayın bakanıma teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
TÜRK HAVA YOLLARI ANONİM ORTAKLIĞINDAN EMEKLİYİM ÇALIŞTIĞIM SÜRE İÇİNDE "SANTRAL MUHABERE IATA SERTİFİKASI","MUHABERE IATA SERTİFİKASI","REZERVASYON IATA SERTİFİKASI","BİLET SATIŞ VE MUHASEBESİ IATA SEETİFİKASI","KAYIP EŞYA IATA SERTİFİKASI" 20 TANEDE ÇEŞİTLİ IATA SEMİNER SERTİFİKALARIM VAR BU BİLGİLERİMİ ZATI DEVLETLİLERİNİN UHDESİNE DUHUL EDEN "SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ (DEVLET-İ ALİLERİNDE) BİR FAİDEMİN OLMASINI İSTEMEKTEYÜM BANA BU FIRSATI VERMENİZİ ZATI DEVLETLİLERİNDEN NİYAZ EDERİM ŞAHSINIZA DUACI OLMAK HER ZAMAN DÜŞÜNCEMDEDİR(MARUZU CAKERİ KEMİRELERİDİRKİ) SİZE(PAYE-İ ŞEVKET MAŞİRİ ŞANANELERİ) BU MARUZUMU EMİRLERİNİZİ(HAZRETİ VELİYÜL MEMLEHUL EMRİNDİR) BAZI HATA BULUCULAR HAYDİ İŞBAŞINA KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA SARH

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SİVİL HAVACILIK ve emekli bir ASKER .cok amator daha yolun basındayız demekki ...sivil size neyi ifade ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hayırlı olsun Öz geçmişine baktığımızda bu göreve laık olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle de Sn Bakanada çok teşekkür edriz. Allah korusun ya samsun tapu müdürlüğünde çalışan birisini atasaydı ne olurdu havacılığın hali. geçmişte acı örneklerini yaşadık da Sanat okulu öğretmenimi dersin boksörmü dersin . SN bakana çok isabetli bir atama yaptığı için tekrar teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
SHGM'de işler bundan sonra daha da düzenli olacaktır inşallah. Sn. Kesici'nin liyakati su götürmez. Ali bey, tercihini çok yerinde kullanmış. Tebrikler. Tam spottaki gibi "sivil havacılığa taze kan" olacaktır inşallah. Rabb'im yâr ve yardımcısı olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000